Skocz do zawartości

Wędlinowanie prymitywistyczne czyli miło spędzamy czas... :)


ziezielony

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

:yes: Bedzia Pan zadowolonyyyy....

:) Muski, nawet już trochę jestem.... próbowaliśmy tej spieprzonej...nawet spoko.... mamy czas... :D

 

 

 

Zwiduję, kilka kijków kleszczynkowych... ;)

:) Kaamil, te patyki to akurat coś mają z owcami wspólnego bo to jałOwiec :laugh: :laugh: :laugh:

Następna sesyjka będzie z kleszczynką, obiecuję (peklo)solennie :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Kilkadziesiąt godzin wolnego, ...piękny anturaż, pierwszy mazurski śnieg, cisza absolutna, lussseirosss....

Wiadomo, ku dopełnieniu, warto przykiełbasić.... :laugh:

Nikczemnie, zaledwie kilka kilko.... :thumbsup:

Leniwie czynności dopełniałem, pieszczotliwie alkoswawoląc konstrukt knułem :yes:

Samotne kiełbaszenie nie ma sensu...oczywiście Pani ZieZieŻona niezawodnie pomagała....przyjemnie było i raźniej....

 

post-52358-0-46757800-1512308511_thumb.jpg

 

post-52358-0-40390900-1512308609_thumb.jpg

 

 

...Słonizna, kiełbki i leeleepooty, z serkami w tej wędzarni ciężko ogarnąć, szybko mogą popłynąć- trzeba było co jakiś czas wyjmować :facepalm: , niby nie kataklizm ale miniwkypbik był....

 

post-52358-0-00088700-1512308708_thumb.jpg

 

Batony, fi 65, dopiekane w piekarniku...

Temperatura wewnątrz batonu 38/40*C- podczas wkładania..

Piekarnik z termoobiegiem nastawiony na 90*C z miniszczelinką...

Kiełby wałkoniły się na kratce 80/85 min - doszła temperatura do 68*C- pierwszy wsad.

Drugi, 65 minut...

Wędzone i studzone powietrzem, lansowały się na kleszczynowych kijkach  :thumbsup:

Jeszcze nie próbowałem, niech se powiszą...nie napiszę przecież, że dojrzeją  :laugh: .... luzio mózio....

 

post-52358-0-69605400-1512308762_thumb.jpg

 

Święta BN wkrótce... Kiełbasofilia się nasila w narodzie, pracujący lud wsi, wiosek, miasteczek i miast nurzać mięcho będzie w roztworze E250, mając przyprawami- bądź nie.... :thumbsup::laugh:

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie ziezielony postawa zdradza  Mistrza który wie ze tylko trening pozwala utrzymać Olimpijską formę  (tą boską co ma Zeus,  Bachus  :D )  

 

Jeszcze nie próbowałem, niech se powiszą...nie napiszę przecież, że dojrzeją :laugh: .

 

Niee niee  słowo jak najbardziej prawidłowe one  dojrzewają !!!!  do spożycia  :laugh: słyszałeś  Bracie aby wino wisiało do spożycia   :)  nie ono dojrzewa :D , a człek wisi do decyzji :facepalm:  nie dojrzewa :)  (fakt ze niekiedy mu wisi ) Wisi to gibon ale wie co robi

post-45732-0-12183000-1512377510.jpg

 

 

Serdeleczne ukłony 

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale na słoninkę byś mnie złapał
  próbowałem - pyszotki  :D  :thumbsup: 

 

Niee niee słowo jak najbardziej prawidłowe one dojrzewają !!!! do spożycia
​. :thumbsup: nie są dojrzewające - ale dojrzewają  :yes: może co by nie było  :w00t:  :frantics: dosmaczają się  :yes: ,

 

Bracie ziezielony postawa zdradza Mistrza
Maciek - nic więcej nic mniej - a o serach nie wspomnę  :wub: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mariusz :thumbsup:, umiesz lepiej....

:) Biniu, nawet wiem czym wcześniej ...zanęcić do onej słonizny :D

:) Maćku :blush: .... skąd masz moje zdjęcie paszportowe :laugh:

:) Muski to "dosmaczanie" ... trafnie definiuje, choć niespotykane w "numerologii fundamenalistów kiełbasofilskich" :clap:

Dzięki Panowie za miłe słowa, skrępowanym mimowolnie się poczuwam gdyż do "Miszczy" to mi jak nieletniej prostytutnicy do renty....

Zachowam luz gejowskiego zwieracza w trakcie... "parady miłości" :laugh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Panowie... ukłaniam :thumbsup:

----

Rarytasik, to fajny temat... sznurki zbliżające Leeleepooty oto...

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7850-wędlinowanie-prymitywistyczne-czyli-miło-spędzamy-czas/?p=346733

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7850-wędlinowanie-prymitywistyczne-czyli-miło-spędzamy-czas/?p=452472

Trzeba się wybrać do pierdonki, na stanowisko "sery", w czerwonych foliach to jest...szast prast i do wędzarynki :thumbsup::D

Najlepsze z pieprzem.... :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ....SiBy suplementacja post nr 477 z onego wąta.... :thumbsup:

 

post-52358-0-32197000-1512738320_thumb.jpg

 

ze'Szynko'wa 2017.pdf

 

Wszystko wykonywaliśmy w warunkach garażowo/piwnicznych, dysponując wspólnymi doświadczeniami, pokładami dobrego humoru, prymitywnymi narzędziami i metodami. Zachowana podstawowa higiena, restrykcje temperaturowe i Zdrowy Rozsądek
Polecam Wszystkim taki rodzaj spędzania czasu...

 

:laugh::thumbsup:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jołjołjoł SiBy....

To w końcu ogarnięta metodyka postępowania peklowania "na sucho", we worze do kiszenia kapusty :yes:

Czyściutko, szybciutko, wygodniutko....

Oczywiście nikogo nie namawiam lecz rekomenduję, w potrzeby Macicy pięknie się wpisuje.... :thumbsup:

Wór to nikczemny wydatek, niecałe 2 peeleny...

Robota...mniej zrobić już nie można :thumbsup:

Minimalne zużycie peklosoli...

Bez udziału wody do peklosolanki i do zmywania...

Możliwie mało miejsca/objętości...

Przekładanie/obracanie/ubijanie/masowanie to przyjemność...na prędkości w dodatku...

Łatwość obserwowania ewentualnych zmian wyglądu...

Kupujemy mięcho i wór kapuściany, z paragonu mamy wagę, waga x 17-23 gr peklosoli...

We worze natrzeć mięcho, w miarę dokładnie.... możliwie, dowolnym sposobem wypchnąć/odessać powietrze, zawiązać...

Przechowuję min 8/9 dni w temp 2-7*C..

Do wędzarynki, do koloru ulubionego, do parzenia 55/56*C (polędwice) w środku kawałka, temp wody 72-77*C...

Inne mięsa wg znanych tu reguł.... :laugh:

Zaletą metody jest konieczność obecności Pomaganta...

Uwaga odnośnie szczelności wora... próbowałem, jak sugerowała Alinka, zgrzać dodatkowo, ale ta folia jest dziwna jakaś, niby zgrzało ale zaufania mojego nie wzbudziło...

Skutecznie zadziałał zwykły supełek, mooocno ściągnięty...

 

post-52358-0-92309800-1513161649_thumb.jpg

 

Supełek był trudny.... rozcapierzyć wór, rozsypać trochę peklosoli, mrużąc oczy to się bardziej fafachowo wygląda.. :D

 

post-52358-0-16368800-1513161710_thumb.jpg

 

We worze lokalizować poszczególne batony, niespiesznie... posypywać peklosolem z kubeczka plastikowego jest wygodnie....

Wcierać niezbyt namiętnie psól po mięchu, tak rozcierać... i kolejne również kawałki....

 

post-52358-0-81289600-1513161818_thumb.jpg

 

Różne gatunki i asortymenta można mieszać bez konsekwencji.... granicę se ustaliłem na około 8 kg/wór...jeszcze jest lekko, bezstresowo można tego cukiereczka obracać, klepać, tłuc.... nawet z bani :laugh:

 

post-52358-0-37559900-1513161962_thumb.jpg

 

Jak się psól skończy, wysysamy powietrze, zawsze coś zostanie, luuuzio mózio...

Skręcamy wora i sprytnie supełkujemy....

Opisujemy wora...

 

post-52358-0-58812500-1513162187_thumb.jpg

 

Dla wyższej fafachowości se możemy odkroić nadmiar wora w miejscu dowolnie wybranym niech inni myślą, że kiełbasofile to wraże estety płci obojga...

 

post-52358-0-48483400-1513162406_thumb.jpg

 

Tu, na tym etapie zaczyna być istotny Pomagant....

Uznojeni, możemy se, z głębokim westchnieniem udać, że wycieramy pot perlisty ze zbrużdżonego czoła...

...Dupsko ciężko posadzić na najbliższym krześle, posłać Pomagantowi spojrzenie Brusa Łylisa ze "szklanej pułapki" i cicho mu szepnąć zchrypiałym głosem... noooo kypba, teraz polej... :laugh:

 

post-52358-0-35834000-1513162837_thumb.jpg

 

Cukiereczki składujemy w dowolnym miejscu, unikając miejsc nasłonecznionych i w temp 2-7*C, np na sofce.... :laugh:

...i lussseirossowa kolejna doza od Pomaganta

Można codziennie obracać, nawet po dwakroć.....

 

Parafrazując pewien "wędkarski" kawał....

- a nauczysz mnie kiedyś robić zwędzonki???

- a co tu umieć? polewasz i pijesz :laugh:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-52358-0-23268800-1513162762_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to jesteś Kiler peklowania  :D

odkryłem że odkryłeś  nową miarę

 

post-52358-0-73591400-1512069544_thumb.j

 

 

Zapomniałem  też  tak mam i nie tylko w kielbasofiliśmie  musimy ją wprowadzić do układu  SI :D :D np dwa "zapomnienia"

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uznojeni, możemy se
:yes: możemy :yes:  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Maciek, wprowadzimy..... tylko żebyśmy nie zapomnieli :laugh: :laugh: :laugh:

:) Paszeko, to można kupić w większości, szanujących się, sklepów rolnych/ogrodniczych....

Nie zalecam sieciówek zagranicznych, z zasady się obrzydzam....wstręt mam okrutnisty, również z zasady :thumbsup:

Z resztą pewnie tam to po 4 zł :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Maciek, wprowadzimy..... tylko żebyśmy nie zapomnieli :laugh: :laugh: :laugh:

:) Paszeko, to można kupić w większości, szanujących się, sklepów rolnych/ogrodniczych....

Nie zalecam sieciówek zagranicznych, z zasady się obrzydzam....wstręt mam okrutnisty, również z zasady :thumbsup:

Z resztą pewnie tam to po 4 zł :laugh:

Takie sklepy sa?Kurcze nie wiem czy u mnie w rudzie slaskiej takie cos jest  :cry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jołjołjoł SiBy....

Utrata wagi nastąpiła w warunkach, jakie były dostępne...Serdolnik....

Odparowanie/odgrubienie jakieś 20-25%, nawet ładnie na oko...

 

post-52358-0-33242200-1513350062_thumb.jpg   post-52358-0-35823400-1513350118_thumb.jpg

 

...Anturaż, powiedzmy właściwy....bulbulatorium nieśmiało łamie ciszę, wspomagając ważkie procesy... :D

 

post-52358-0-62919800-1513350279_thumb.jpg

 

Z kiebasowaniem już do BN lusseirosss, batony zaworowane czekają grzecznie na emisję....

 

post-52358-0-50512400-1513350541_thumb.jpg

 

Jeszcze udało się skutecznie przetransponować karkówkę do kolejnego etapu...

Rozpończoszniona, ma skorupę wyczuwalną, teraz zaworować i dalej czekać :mad:

 

post-52358-0-37791200-1513350175_thumb.jpg

 

Rzadko jakoś przekroje mam okazję focić..... ze'Szynko'wa...

 

post-52358-0-60875800-1513350632_thumb.jpg

 

Niesiony falą uciechy, że znów się udało nie zjebdolić.... czupurnie, z dozą brawury rozpoczątkowałem wygibasę SSSS z końca kosienia (listopada)  :D ....

Poczekam jeszcze na opinię Alkopartnerów, może nie są właścicielami frąsuskich podniebień i jak widzą zakąskę to się nieswojo czują.... lecz w pewnych okolicznościach stają się bardzo.... niejednoznacznie wylewni :laugh: :laugh: :thumbsup:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Maciek, jak mają za małe szkła to wylewają, z ambicji to wynika...chyba...powiedzmy...

Wiele powiedzieć wylewnie również umią.... z czasem... 

A wlewni/pakowni to i owszem....nawet nie bywają, po prostu są... lubię... :laugh:

-----------------

 

 

Akcja BN 2017 zakończona, się żem ogarł, harmonogramy w grafiki wpasił i z głowy...darów wiele...

Mnogość asortymentów z premedytacją, wiedzion doświadczeniem, została spełniona...

Masturbatorium zwoiło, knuło, Macica tęgim ramieniem wykonawczym...

Polędwice i karkozje zalegające długo, słonizna, kiełb moc grubokalibrowych, boczulągi i polędwice zwędzane parzone...

We wędzarynce....na raz, z pomocą kratki lodówkowej... wspaniałe akcesorium... :thumbsup:

 

post-52358-0-61655800-1513711803_thumb.jpg

 

Tu sromią się wielopoziomowo....ku fotce...

 

post-52358-0-58876400-1513711874_thumb.jpg

 

Serki podług QBQ...trzy strzeliłem...

 

post-52358-0-76172800-1513711920_thumb.jpg

 

Tu zaś Elita wędzonkowa...Boczulągi, w roli głównej, na planie pierwszym...hicior...

 

post-52358-0-48131600-1513711997_thumb.jpg

 

...Dream team.... bez kiełbas, gdyż one chytrze.... dosmaczają się... :thumbsup:

 

post-52358-0-77802400-1513712066_thumb.jpg

 

SSSSpieprzona na (zie)zielono...przekrój poprzeczny.... smak ...dobitny, harmonijny, wybitnie komponuje się z różnie stężonym C2H5OH...

 

post-52358-0-71590700-1513712142_thumb.jpg

 

Zasób BN 2017, w komplecie, zakończona technologia, teraz magazynowanie i konsumpcja...przyległości już warczą...łakną podobno... zaspokoimy...z lubością :thumbsup::laugh:

 

post-52358-0-07327300-1513712378_thumb.jpg

 

Te dwa bez folii to szynki zapeklosolone zalegające, "NadNarwiańskie", projekt nowy, surowy wędzony, zwleczemy możliwie konsumpcję...zwędzimy trzykroć, możliwie pozbawimy wody....zobaczymy...zagryziemy...

Kypba, nie wiedziałem, że wystarczy czytać ze zrozumieniem i można mięcho przerabiać....skutecznie...

Dzięki Wielkie, Wielkie SiBaki :thumbsup::laugh:

....i Regułek fundamentalnie zasadniczy....

 

Wszystko wykonywaliśmy w warunkach garażowo/piwnicznych, dysponując wspólnymi doświadczeniami, pokładami dobrego humoru, prymitywnymi narzędziami i metodami. Zachowana podstawowa higiena, restrykcje temperaturowe i Zdrowy Rozsądek :)
Polecam Wszystkim taki rodzaj spędzania czasu
:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wystarczy czytać ze zrozumieniem i można mięcho przerabiać....skutecznie...
ZIEZIE :thumbsup:  :yes:  Najtrudniej jednak to mieć  chciejstwo ;) 

Dorobek skutecznie wypełni wiele czeluści ;)  :clap:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.