Skocz do zawartości

Ogórasy


Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym popatrzmy na to- jakie ciśnienie jest np.w butelkach z mineralną lub oranżadą...

 

Butle 5l z wodą są nie gazowane , czyli nie mają ciśnienia :smile: Zresztą ładnie wytłumaczył abratek - na skutek powstającego ciśnienia z powodu fermentacji w butli , fermentacja szybciej zanika , rozsadzenie butli jest mało prawdopodobne . :smile:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://images43.fotosik.pl/1180/cf5743008b743b6dm.png

"Kiedy pracuję, to pracuję, a gdy mówię, że pracuję, to tylko mówię."
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ogórki beny"

 

Dziś po jedenastu dniach od zrobienia ostał mi się ino jeden 0.5L słoik ogórków, a miałem ich chyba :rolleyes: 14. W Poniedziałek Wtorek robię następne z tym, że dam nie 3, a 2,5 szklanki cukru, pozostałe dodatki bez zmian. Były minimalnie ciut za słodkie :smile:

 

Więc po raz kolejny polecam przepis :thumbsup:

 

[ Dodano: Sob 21 Sie, 2010 15:12 ]

A siostry moje mają takie ciut "pańskie podniebienia" i bardzo chwaliły ogórki :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w ogóle idei kiszenia w plastikowych butlach?

A jaka jest idea kiszenia ogórków w plastikowych beczkach? zapewne 90% ogórków w

sklepach pochodzi z takich beczek, więc nie widzę w tym nic złego. A nawet uważam że kiszenie w baniakach jest to lepszy sposób przechowywania niż w słoikach np. zanurzenie w studni itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszę ogórki w białej plastikowej beczce po jelitach baranich i są zawsze extra.

Pewnie beczka drewniana dodaje ogórkom dodatkowego smaczku, ale "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbóju jeśli chodzi o moje zdanie to wydaje mi się ze nie potrzebnie obcinasz końcówki ogórków.

Rozumie ze chodzi Ci o gorzki koniec. Ale jeśli chodzi o moje doświadczenie to wydaje mi się ze ogórek z naruszoną skórką może się inaczej zakisić niż ogór w całości.

Rodzinka od zawsze kisiła w całości i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi Ci o gorzki koniec.

Nawet ogórki z gorzkim końcem po ukiszeniu są O.K. Gdzieś ta goryczka znika.

Końcówek nie wolno obcinać w żadnym wypadku. Nawet należy wyeliminować te sztuki, które mają uszkodzoną skórkę.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o efekt końcowy takiego kiszenia (mnie nie znany) mi chodziło. Jeśli kisimy na małosolne to nawet nie do końca kisimy. Ja nigdy małosolnych w słoikach nie robiłem, zbędną robota. Małosolne można w dużym słoiku czy nawet w garnku zrobić i tak zaraz znikną. A w przypadku ogórka kiszonego skórka w całości to jest jedna z rzeczy która o ogórku świadczy jak się go ściśnie to dla mnie ma nic nie wypływać i wszystko ma w środku zostać, Stąd moje obawy o jakość tak ukiszonego ogórka, to znaczy może wyjść coś innego niż ze tak powiem kanoniczna postać.

 

EAnna tez jestem takiego zdania czemu dałem wyraz, dla mnie gorzki koniec ogórka ma znaczenie tylko w mizerii i tam gdzie się ogórek obiera. Ale jak ma się kisić czy ocet powąchać to nie ma to znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbój Madej dobrze czyni tyle ze ma zaostre noze i scina prawie do polowy :grin:

Od wielu wielu lat praktyka obcinania nietyle co jednego ale obydwuch koniuszkow praktykowana jest przez nas a pozostalo to po dziadku ogrodniku .

Malo tego kazdego ogorka trzeba przebic szpikulcem ala szaszlyk malego raz a wieksze nawet trzy i odziwo jeszcze nigdy nic nieposzlo w zlym kierunku a ogorki twarde zbite i dobrze przekiszone nawet dwuroczne sa jak swierze :shock:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbóju jeśli chodzi o moje zdanie to wydaje mi się ze nie potrzebnie obcinasz końcówki ogórków.

Rozumie ze chodzi Ci o gorzki koniec

Końcówek nie wolno obcinać w żadnym wypadku. Nawet należy wyeliminować te sztuki, które mają uszkodzoną skórkę.

Zbój Madej dobrze czyni tyle ze ma zaostre noze i scina prawie do polowy :grin:

Dobre porady to i miło się czyta :smile: Końcówki obcinałem, fakt, po to coby gorzkie nie były, a niektóre dużo obcinałem bo były wielgachne i do słoików nie chciały wchodzić. Ogórki robiłem dwa razy i były to moje pierwsze razy w życiu, ale spoko zaczęły kiedyś mi wychodzić wędzonki to i ogórki też kiedyś będą ładne choć w smaku są bardzo smaczniaste :smile: :smile:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalewa i później smak to rzecz gustu jeden lubi bardziej kwaśne inny mniej ale słodsze .... ja najczęsciej takie klasyczne ogórki w occie robie z taka zalewą :

 

1 szklanka octu 10%

4-5 szklanek wody

1,5-3 łyżki cukru

1,5 łyżki soli

10 ziaren ziela angielskiego

4 liście laurowe

1 łyżeczka białej gorczycy

korzeń chrzanu

łodygi kopru z baldachami

 

Ilość wody(5szkl) i cukru (1,5łyżeczki) to takie standardowe ja lubię bardziej wyraziste i dalę ocet 1 do 4 i 3 łyzki cukru ... ale to mój smak

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku robiłem coś takiego (można by to chyba nazwać pikle) bo na konserwowe w ujęciu tradycyjnym były za duże i może i by się zrobiło ale za mało by było w słoiku ogórków.

 

http://img821.imageshack.us/img821/5219/obrazfl.th.jpg

Zrobiłem tez wersje z zalewą lekko musztardową.

 

Obie wersje smakują i coś czuje ze zimy nie odczekają ;).

A co się dzieje w słoiku a no na dnie marchewka potarta lub w plasterkach, ciut pietruszki i selera. Trochę papryki pokrojonej w kostkę (czerwonej u mnie ale pewnie żółta też by się przyjęła). Ważne seler naciowy nie koniecznie oszczędnie (wersje z natką pietruszki uważane są za mniej smakowite). Do tego gorczyca ewentualnie ziele angielskie i liść laurowy.

Zalewa wg proporcji z zeszytu matki a tego nie mam pod ręką.

A żeby nie było całkiem OT:

 

http://a.imageshack.us/img688/4641/obraz1dy.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, zalewa to rzecz gustu, ale doświadczalnie stwierdziłem, że zbyt duży dodatek w/w składników wydatnie przyczynia się do marszczenia się ogórków w słoikach. Gdzieś wyczytałem, że nie powinno się przekraczać ~50g soli i cukru na litr zalewy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.