Skocz do zawartości

Pierś z indyka - peklowanie na sucho


edzio323

Rekomendowane odpowiedzi

8 dni za długo !

Ilość peklosoli przy drobiu zmniejszam do 16g/kg

 

Jakoś drób szybciej i więcej chłonie soli.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja pekluję na sucho pierś indyczą i nie skuszę się na mokro bo jest np. przepyszna i wilgotna a w smaku idealna.

A ja Ci radzę,żebyś się skusił i wtedy napiszesz która jest bardziej soczysta.Suche peklowanie pozbawia mięso soczystości ponieważ sól wyciąga z mięsa wodę.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miro, czy na pewno peklosoli ? Przeciez w drobiu jest minimalna ilość mioglobiny i sama sól do solanki jest wystarczająca i na pewno zdrowsza.

Ja nie Miro ,ale Ci podpowiem.Otóż jeśli idzie o drób są dwie szkoły.Jedna preferuje solankę na samej soli ( bez nitrytu to zdrowiej) druga na peksoli.Przy pierwszej zapomnij o wybarwieniu.Przy drugiej mięso będzie jednak miało lekko różowawy kolor a i smak peklowniczy jest inny dla jednych lepszy dla drugich nie ma różnicy.Wybór należy do Ciebie.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zonzi, Zrób tak jak ci podpowiada Arek i będzie ok ,nie ma potrzeby trzymać drobiu tak długo w solance wszak to delikatne mięso ,jak zawsze w sprawach sól i peklosól i nie tylko decyzja będzie należała do Ciebie no i sam będziesz ponosił tego konsekwencje czyli jadł lub nie :wink: :lol: pozdrawiam

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wy ,ale ja nie pekluję drobiu na sucho.Takie peklowanie wyciąga wodę z mięsa i wyrób jest wiórowaty.Pierś z indyka pekluję 8 dni w solance 8 -10% razem z mięsem na wędzonki z nastrzykiem 5% a kurczaki i udka do wędzenia 12h w solance 10% i też pierś i udka nastrzykuję.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

No to sobie poczytałem. Dobrze jest mieć do czego sięgnać. Nasza skarbnica wiedzy i platforma wymiany poglądów jest w tym wypadku niezawodna i bezkonkurencyjna.

Właśnie mnie moja Pani Dotor poprosiła o coś niewieprzowego. Padło na pierś z indyka. I to w/g Arkadiusza.

Zobaczym co wyńdzie.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie moja Pani Dotor poprosiła o coś niewieprzowego. Padło na pierś z indyka. I to w/g Arkadiusza.

 

Zrób 8% -tową solankę, jeden nastrzyk 5 % wagi mięsa i sparz do 60º C w środku.Myślę , że ptasia grypa Cię nie dopadnie.  :D

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę , że ptasia grypa Cię nie dopadnie.

Mnie z pewnością nie, bo to dla Pani Doktor. Jej licho nie bierze.

A tak na poważnie, to dzięki za doprecyzowanie.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

Właśnie mnie moja Pani Dotor poprosiła o coś niewieprzowego. Padło na pierś z indyka. I to w/g Arkadiusza.

 

Zrób 8% -tową solankę, jeden nastrzyk 5 % wagi mięsa i sparz do 60º C w środku.Myślę , że ptasia grypa Cię nie dopadnie.  :D

 

odświeżę ,bo dopiero teraz "wpadłem" na ten post

Patrząc na ilość postów kol arkadiusza myślę,że wkradł się chochlik -te 60 stopni to chyba za mało-ja drób parzę na 72-73

mniamniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patrząc na ilość postów kol arkadiusza myślę,że wkradł się chochlik -te 60 stopni to chyba za mało-ja drób parzę na 72-73

 

To nie chochlik tylko kiedyś jak jeszcze o ptasiej grypie nic nie było wiadome  to do takiej temperatury parzono drób.Na skutek rozprzestrzenienia się tej choroby podniesiono temp. parzenia do 72º C, ale jeśli masz pewność, że mięso jest wolne od ptasiej grypy to parzenie do 60º C jest właściwe. Jest na tym forum parę osób, którzy tylko wędzą i w ogóle nie parzą.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wirus ginie w około 70 C, ale co z tego że sparzymy mięso do 72 C, jak wcześniej przy jego obróbce i kontakcie z nim możemy ulec zakażeniu?

Przy handlu ma to znaczenie, bo gotowy produkt jest wolny od wirusa, ale jeśli sami obrabiamy mięso to już jest .....po ptokach.... :)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie chochlik tylko kiedyś jak jeszcze o ptasiej grypie nic nie było wiadome to do takiej temperatury parzono drób.Na skutek rozprzestrzenienia się tej choroby podniesiono temp. parzenia do 72º C, ale jeśli masz pewność, że mięso jest wolne od ptasiej grypy to parzenie do 60º C jest właściwe.

 

A może jednak te 72 stopnie to nie chodzi o ptasią grypę, tylko o inne, znacznie groźniejsze  gram-ujemne pałeczki........   :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe,ale i ptasia grypa też na to miała swój wpływ.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

te 72 stopnie to nie chodzi o ptasią grypę, tylko o inne, znacznie groźniejsze gram-ujemne pałeczki........
Niestety masz rację Piotrze ............................... :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

 

Czy to wyjdzie niejadalne lub mnie zabije
:facepalm: wyjdzie jadalne - wzmocni nie zabije ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.