Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

[FACHOWA POMOC] - Zakres - Prawo cywilne, kpc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#41 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 22 cze 2013 - 12:21

Jeśli to normalni rodzice, to trzeba normalnie porozmawiać.
Jeśli zaś "margines" trzeba poprosić dwóch bardziej postawnych mężczyzn o pomoc i bez przemocy "delikatnie" dać do zrozumienia, że też macie możliwości ..... inaczej nie ma szans na dotarcie do ich umysłu.
Normalnej rozmowy po prostu nie rozumieją.

PanieBoczku.

Wytłumacz temu Panu, że jest coś takiego jak druga taryfa i ogrzewanie prądem jest tanie.
Ale jeśli przyjąć, że drewno ma ze zbiórki, czyli za darmo to i tak ma taniej. :grin:
Kiedy pali sklejką powinieneś dzwonić po straż miejską i prosić o interwencję.

#42 tier

tier

Weteran

• Zbanowani
  • 2199 postów

Napisano 22 cze 2013 - 12:26

Zaczyna robić się ciekawie nie dawno byliśmy na rozmowie i okazało się że 2 sprawca to siostra chłopaka... Matka kazała przyjść trochę później bo była po nocnej zmianie w pracy.

#43 _Krzysztof_

_Krzysztof_

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 890 postów

Napisano 22 cze 2013 - 12:49

tier, a co tak naprawdę oczekujesz, przeprosin? zadość uczynienia? zwrot kosztów leczenia?

co ciekawe miał już zakaz przychodzenia na plac zabaw za podobne wybryki

kto wydał taki zakaz, coś mi się wydaje że tylko mógł być opier...al jedengo z pobliskich mieszkańców

Zawsze warto spróbować porozmawiać ale trzeba przemyśleć czy warto brnąc w to dalej zn. policja.

#44 ralf325

ralf325

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 418 postów

Napisano 22 cze 2013 - 13:02

tier, a co tak naprawdę oczekujesz, przeprosin? zadość uczynienia? zwrot kosztów leczenia?

co ciekawe miał już zakaz przychodzenia na plac zabaw za podobne wybryki

kto wydał taki zakaz, coś mi się wydaje że tylko mógł być opier...al jedengo z pobliskich mieszkańców

Zawsze warto spróbować porozmawiać ale trzeba przemyśleć czy warto brnąc w to dalej zn. policja.

To raczej zbyt błacha sprawa policja przymie zgłoszenie odsiedzicie ze dwie godziny na komendzie bo formalnosci trwają, a koniec konców efektu zadnego nie bedzie. Niepotrzebna strata czasu.

#45 Andyandy

Andyandy

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 4304 postów
  • Miejscowość!

Napisano 22 cze 2013 - 13:44

Moja rada jest taka: jak będzie ciąć płyty, sklejki na opał należy nakręcić film lub zrobić fotki. Nie składać samemu i nie zakładać sprawy bo to kosztuje, tylko po przez ochronę środowiska. Pobiorą próbki sadzy z komina, zrobią badania i z nakazem Sądowym sprawdzą budynek. Może zagoszczą żeby pobrać próbki powietrza do analizy. Całość odpowiednio kosztuje jak udowodnią.

#46 leszcz

leszcz

Początkujący

• Użytkownicy
  • 33 postów
  • MiejscowośćWysokie Mazowieckie

Napisano 22 cze 2013 - 14:07

.... nauczycielka zasugerowała aby pójść na rozmowę razem z ochroniarzem :grin:

To już jest głupota. Co niby ten ochroniarz w tej sprawie ma do roboty? Paradoksalnie - jego obecność przy rozmowie może, w perspektywie, spowodować problemy sporo powazniejsze niż te, które obecnie jakoś tam się pojawiły.

Porozmawiać TRZEBA ale spokojnie, bez agresji, zdając sobie sprawę, że chłopak na ogrodzenie też włazić NIE POWINIEN.

Czy sprawę zgłosić policji? Oczywiście można, dla policjanta kompletnie nie ma znaczenia czy sprawa jest błaha czy poważna gdyż całość kwitów, zgodnie z przepisami, i tak przekaże on do Sądu.

#47 grizzly

grizzly

Weteran

• Użytkownicy
  • 1386 postów
  • MiejscowośćWielkopolska

Napisano 22 cze 2013 - 14:58

...Za bardzo nie wiem jak podejść do sprawy więc zapytam tutaj,..

Bracie Tier, sprawa jest prosta! :cool:

Na każdym osiedlu czy dzielnicy KTOŚ "trzyma władze" - dosłownie!!! :cool:

Należy ustalić kto i bezpośrednio poprosić o pomoc!!! :cool:

Policje i inne takie tam, są dobre jak "siema" WTYKI
w tych "organach". :devil:

Jak jesteś zwykłym OBYWATELEM,
to tylko do LUDZI, którzy "trzymają władze" na danym osiedlu. :cool:

Tak BYŁO od TYSIĄLECI, JEST i BĘDZIE ZAWSZE
na całej Ziemi. :cool: :clap:
.

#48 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 22 cze 2013 - 14:59

Na każdym osiedlu czy dzielnicy KTOŚ "trzyma władze" - dosłownie!!!

Należy ustalić kto i bezpośrednio poprosić o pomoc!!!

Choć raz się z tobą zgadzam !!!

#49 PanBoczek

PanBoczek

Uzależniony od forum

• Użytkownicy
  • 3617 postów

Napisano 24 cze 2013 - 08:54

Moja rada jest taka: jak będzie ciąć płyty, sklejki na opał należy nakręcić film lub zrobić fotki. Nie składać samemu i nie zakładać sprawy bo to kosztuje, tylko po przez ochronę środowiska. Pobiorą próbki sadzy z komina, zrobią badania i z nakazem Sądowym sprawdzą budynek. Może zagoszczą żeby pobrać próbki powietrza do analizy. Całość odpowiednio kosztuje jak udowodnią.

Andy dziękuję :) to najlepsza rada jaką dostałem :grin:
może samo to, że będę stał z aparatem w czasie jak sąsiad będzie ciął te śmieci da mu do myślenia :clap: Pozdrawiam

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#50 1996

1996

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 0 postów
  • MiejscowośćSouthampton

Napisano 24 paź 2019 - 10:20

Znalazłem to w zakupionym boczku a późnej Ukruszyłem na tym zęba ...
Co z tym zrobić?
[Dodano: 24 paź 2019 - 10:20]
Widzę ze zdj się nie dodaje , znalazłem spory kawałek strzykawki z otworami ....

Użytkownik 1996 edytował ten post 24 paź 2019 - 10:22

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych