Skocz do zawartości

Jak to robi na Czarnym Lądzie Kolega Adam


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 330
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli jakiś wybór drewna masz !

 

Kiedyś oglądałem program Cejrowskiego z pobytu w Afryce i tam wędzili mięso podwieszone pod dachem, że tak to nazwę.

 

Dokładnie to na środku domu były umieszczone trzy spore kawałki drewna które dawały dym, a mięsko wisiało pod dachem.

Niestety jak dobrze pamiętam nie było podane co to za drewno, ale zapewne musiało być miejscowe.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Wszystkich.

 

Dzisiaj w biurze moj najlepszy kolega spytal mnie czy jest mozliwosc zrobienia wedzonych zeberek - kiedys takie jadl i marzy, aby jeszcze raz cos takiego posmakowac.

 

Czy macie moze jakis nieskomplikowany przepis na zeberka wieprzowe?

Probowalem znalezc tutaj na forum, ale niestety - bez rezultatu.

 

Pomozecie ??? -> P O M O Z E M Y :)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

[ Dodano: Wto 14 Maj, 2013 14:45 ]

Dostalem przepis na latwa polska kielbase od forumowicza " GES " - strasznie sie ciesze i bede probowal

no i elegancko.

czekam Adam z ciekawością na wynik kiełbasianego początku przygody z dymem

pozdrawiam

Witaj - to wlasnie od Ciebie dostalem ten przepis.

Ruszam w czwartek / piatek , poniewaz zaczynam dymic we wtorek.

Jeszcze raz OGROMNIE WIELKIE DZIEKUJE.

 

Przesle fotki po wedzeniu i napisze relacje :)

Pozdrawiam

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamafryka, podam Ci linki teraz a na końcu powiem jak szukać :)

 

http://wedlinydomowe.pl/wedzonki/inne-wedzonki/697-wedzone-zeberka

 

http://wedlinydomowe.pl/wedzonki/inne-wedzonki/274-zeberka-wedzone-na-ostro

 

tu są 2 przepisy na żeberka ze strony głównej Wędzonki / /inne wędzonki /

Szukać możesz na 2 sposoby:

1) wyszukiwarka na naszej stronie

2) wyszukiwarka google - w google jako zapytanie wpisujesz (przykład)

____wędliny domowe żeberka wędzone

 

ja preferuje przez google - jakoś tak mi lepiej się szuka :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić wędzone żeberka potrzebujemy jedynie zapeklowane żeberka i wędzarnie.

Podobnie wykonasz wędzony boczek.

Jedynie co możesz pokombinować to użyte przy peklowaniu przyprawy i chyba tylko tyle ....

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podam Ci linki teraz a na końcu powiem jak szukać

Dziekuje za pomoc.

Dopiero sie ucze jak korzystac z tej strony, wiec kazda rada jest cenna.

 

Pozdrawiam serdecznie

adam

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was bardzo serdecznie.

Dzisiaj chcialbym Wam zdac fotorelacje z mojego trzeciego wedzenia w zyciu :)

Jak wiecie - mieszkam w RPA i niestety nie maja tutaj wedlin, wiec jak to sie mowi - " potrzeba matka wynalazku ". Oczywiscie nic nie wynalazlem, ale znalazlem sposob, aby samemu robic wedlinki. Nie ukrywam, poniewaz bardzo sie ciesze, ze to wlasnie dzieki WAM, Waszym informacjom na stronie, przepisom i pomocy udalo mi sie zrobic. Znalazlem w koncu swoje hobby i pasje :) Jeszcze raz WIELKIE DZIEKI !!!!

 

Teraz do fotorelacji.

11 maja zapeklowalem szynki, schab i boczek - wszystko wedlug przepisow z tej strony.

Po 10 dniach - czyli 23 maja - nie poszedlem do pracy, tylko zaplanowalem caly dzien wedzenia :)

 

Jak to wygladalo? ... prosze - popatrzcie i poczytajcie ...

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 10:20 ]

Na poczatku wszystko ladnie poukladalem i na oddzielnym grillu rozpalilem wegielki.

Pogoda sprzyjala i swiecilo sloneczko...

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 10:33 ]

ohhh... znowu schody - nie mam zielonego pojecia jak dodac zdjecia :(

:cry::cry::cry:

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ohhh... znowu schody - nie mam zielonego pojecia jak dodac zdjecia :(

:cry: :cry: :cry:

Podstawa to klikasz "Odpowiedz" a nie wpisujesz w okno pod postami.

 

A następnie Kliknij aby dodac zdjecie do wiadomosci za pomoca Fotosik.pl

Otworzy Ci się okno a następnie Przeglądaj i wybierasz zdjęcia :wink:

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 12:38 ]

 

 

Wiec miesko ladnie ulozylem. Oczywiscie przed ulozeniem bylo wyschniete.

Temperatura w wedzarni bez rozpalania 40 stopni - poniewaz slonko na nia pada.

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:00 ]

 

Na poczatku podwedzilem te dobroci rzadkim dymem - nawet na poczatku wygladalo smakowicie ... mniam

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:03 ]

 

Wedzenie trwalo 3 godzinki. W miedzyczasie suszylem lososia za pomoca technicznych rozwiazan :) Przepis na peklowanie lososia znalazlem rowniez na tej stronie - bardzo dziekuje :)

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:07 ]

 

A oto rezultat wedzenia mieska... Zapach byl NIESAMOWITY (wedzilem jadłoszynem) i unosil sie w calym domu ... Kolor wysmienity, a smak ... nie do opisania - ale spojrzcie na nastepne zdjecia :)

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:09 ]

 

Powyzej wedzony boczus .... mniam

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:12 ]

 

Boczek po przekrojeniu. Jeden kawalek boczku, jedna szynke oraz jedna czesc lososia zabralem nastepnego dnia do biura ... Odpowiedz byla nastepujaca : " Adam - biuro przenosimy do Ciebie do domu, zebys mogl caly czas wedzic a my probowac" :) Naprawde bardzo im smakowalo, a ze nie znaja takich "naszych" polskich smakow i zapachow - bylo to dla niech PRZESMACZNE

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:16 ]

 

Powyzej uwedzony schab - wyglad znakomity, a smak nie do opisania. Nigdy takiego mieska nie kupimy w zadnym sklepie ... mniam

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:18 ]

 

Powyzej uwedzona i wyparzona szyneczka ... rarytas :)

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:19 ]

 

Bylo to moje trzecie wedzenie w zyciu, ale lososia wedzilem pierwszy raz. Efekt byl piorunujacy ...

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:21 ]

http://images45.fotosik.pl/1830/995cc74030064a21.jpg

 

Efekt znakomitego smaku lososia zobaczycie powyzej. To zdjecie bylo zrobione pol godziny po wyciagnieciu z wedzarni rybki - siedziala przy niej tylko moja piecioletnia corunia. :)

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:23 ]

http://images36.fotosik.pl/488/eddb15d23f704d32.jpg

 

Na koniec uwedzilem kurczaczki ... coz za wspanialy smak ... po prostu rewelacja ...

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:27 ]

http://images33.fotosik.pl/673/f0ed47ccb453c7cb.jpg

 

Tydzien przed wedzeniem - postanowilem, ze zrobie nalewke. Przepis oczywiscie z tej strony od forumowiczow :) W srodku bylu cutryny, pomarancze, mandarynki, limonki, imbir, cynamon, cukier i litr wodeczki ( spirytusu tutaj nie posiadamy )...

Nadszedl czas na degustacje :)

 

[ Dodano: Pią 24 Maj, 2013 13:31 ]

http://images50.fotosik.pl/1963/4458656d18ce00a1.jpg

 

Degustacja sie udala. Smakowalo nieziemsko - szczegolnie z kostka lodu i troszke lemoniady. Efekt tez byl piorunujacy :) ale bol glowy po TAKIM wedzeniu i TAKICH rezultatach moja kochana zona uznala za usprawiedliwiony :)

 

Jeszcze raz na koniec tej fotorelacji chcialbym podziekowac WAM wszystkim za wspaniale hobby, porady, przepisy.

Jestescie naprawde wspanialymi ludzmi.

 

Do nastepnego :)

P.S. teraz robie nalewke z cytryny i kawy :) :) :)

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, :clap: :clap: :clap:

ale jeśli moge ci coś zasugerowac to następnym razem zdejmij warkocz i wszystkie błony ze schabu, tak żeby zostalo samo chude mięsko, będziesz miał po wędzeniu mega pyszną polędwicę ;) ja zadymiam jutro niestety sam drób i sery białe bo wpadają do mnie znajomi na niezpowiedzianego grila i nie zdążył bym nic zapeklować w jeden dzień a kurczak i serki jak znalazł

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli moge ci coś zasugerowac to następnym razem zdejmij warkocz i wszystkie błony ze schabu, tak żeby zostalo samo chude mięsko

Osid - Bardzo dziekuje za porade - na pewno teraz sie do niej dostosuje. Naprawde nie moge wyjsc z podziwu jak smaczne moga byc wedliny.

 

Pozdrawiam serdecznie

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet na poczatku wygladalo smakowicie

powiem Ci że nie tylko na początku :clap: :clap:

Nieźle żeś pojechał :wink: :thumbsup: teraz to już wiem o jakich zamieszkach w Afryce wspominali :wink:

Wszyscy się biją o prawdziwą wędlinkę :grin: :grin:

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

po tempie w jakim "lecisz" do przodu z wędlinami to tylko patrzeć jak zaczniesz kręcić własne kiełbasy, i kaszanki :) a skoro mięso masz, drewno również, a TAM(bylcy) nie mają wędlin to może kiedyś jakiś interes z tego rozkręcisz ?!?! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamafryka, nie zastanawialem sie jakie owoce rosna w rejonie w ktorym mieszkasz , mam pytanie ,czy uzyte do nalewki owoce sparzyłes przed zalaniem alkoholem ? w czasach studenckich pracowałem w sklepie branzy warzywa - owoce ,owoce były pryskane srodkami chemicznymi i pewnie do dzis sa na czas transportu i przechowywania , pomijam srodki stosowane do uprawy te powinny sie biodegradowac .Jesli uzyłeś owoców prosto z drzewa rozumiem ze byly myte . Pozdrawiam
Wojciech Pacan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was bardzo serdecznie.

Dzisiaj chcialbym Wam zdac fotorelacje z mojego trzeciego wedzenia w zyciu :)

Adamie podziwiam Twoje samozaparcie i chęci do robienia tak wspaniałych wyrobów co widać po fotorelacji.

Niezależnie na której półkuli kto mieszka widać że można zrobić swoje wyroby.

Moje gratulacje i idz za ciosem :clap:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy uzyte do nalewki owoce sparzyłes przed zalaniem alkoholem

Dzien dobry Panie Wojciechu.

Przypuszczam, ze w tych czasach wszedzie owoce sa pryskane. Dlatego najpierw je umylem, wyszorowalem, wtedy sparzylem wrzatkiem, jeszcze raz wyszorowalem i dopiero wtedy je pocialem i zalalem nasza polska wyborowa - akurat jest tutaj dostepna - co mnie baaaardzo dziwi :)

Pozdrawiam serdecznie

If anyone comes to you and tells you that your job is not professional enough, then remind them that Noah's Ark was made by amateurs and the Titanic was made by professionals
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasza polska wyborowa

Zawsze dobra to fakt, ale jednak najlepsza jest zawsze własnej produkcji. Jeżeli pyszne swojskie zakąski, to i popitka też powinna pochodzić z własnego "udoju" od naszej własnej "krówki".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, :!: :!: :!: jak każdy tak i ja z nieukrywaną przyjemnością przeglądam Twój temat :) to, że tradycja Polska zawitała w RPA to sukces - dzięki Tobie oczywiście :) a co najważniejsze.. skoro smakuje to :shock: brakuje mi tu tylko uśmiechniętych twarzy Twoich przyjaciół zajadających te wspaniałe wyroby :)

Masz tutaj do dyspozycji prawdziwych mistrzów :) więc z czasem Twoje wyroby podbiją, mam nadzieję, cały kontynent :grin:

Jeżeli mogę prosić.. wrzucaj maksimum fotek ze swoich połowów, spotkań z braćmi (zobaczysz - każdy kto kocha domowe wyroby w końcu będzie Ci jak brat :P ) i oczywiście z wędzeń.. nie wiem jak się to pisze, ale co tam.. BRAVISSIMO! :clap: Pozdrawiam

 

ahh pozwolisz, że dodam..

adamafryka, dziekuje za wiadomośc , dla forumowiczów i przyjaciól jestem Wojtkiem , wiec prosze uzywaj tej formy .Pozdrawiam

mi pasuje boczuś lub po prostu Robert :grin:

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.