Skocz do zawartości

Wyroby Electry z szynkowarki i nie tylko...


electra

Rekomendowane odpowiedzi

@arkadiusz, Masz racje ze to zimny nie jest, moje byly niestety tylko malowane , za zimno juz mamy zeby siedziec przy wedzarce , ale takie z lekkim aromatem smakuja bardzo dobrze , tylko kolorek blady. 

jak zrobie nastepne to poexperymetuje jeszcze zeby byl lepszy kolor a smak ten sam.

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 562
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

One całkiem ładnie wyglądają.Wcale bym nie zmieniał temperatury ,ale jak chcesz mieć mocniejszy kolor to ja bym tylko powędził nieco  dłużej

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadiusz, One nie sa wedzone tylko malowane plynem wedzarniczym , za zimno mam zeby wedzic , mialy byc na bialo , ale poexperymentowalam , braklo mi tej wedzonej nuty-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaGra, Ja mam akurat w plynie kupiona w narmalnym spozywaczym sklepie, na mojej napisane ze na 10 l dawac 1-3 lyzki* , ja dalam 20 ml na 5 l mleka.

 

 

*(15ml)

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Moj twarozwk z 2 kg mleka zsiadleo , mleko podgrzane do 85 st , wymieszane odstalo w garnku do ostygniecia , zlane na aze, odciekal ca 14h wyszlo nieco panad 700 g

 

post-58387-0-88377100-1670938751_thumb.jpg

 

nie wiem czemu obrocilo :hmm:

post-58387-0-72618300-1670938758_thumb.jpg

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mleko podgrzewamy i owarzamy w temp. ok. 37- 40  stopni C. Electro. To co Ty zrobiłaś to podstawowy błąd, temperatura 85 stopni C jest zdecydowanie zbyt wysoka. Spójrz na to krupkowate i suche ziarno jakie uzyskałaś z tego skrzepu. Jest teraz w LIDL-u wspaniałe, pyszne świeże mleko, pełnotłuste nie homogenizowane i nie odciągane  3,8 - 4,5 % zawartości tłuszczu,  nazywa się "Świąteczne", w czerwonych kartonach. kosztuje 12,90 skr/litr. Ser biały twarogowy jest z niego kremowy i przepyszny. Wczoraj z 4 litrów otrzymałem równo 800g. wspaniałego sera. Identyczny wynik uzyskał mój brat :D.

 

7005329.jpg

post-49725-0-63678300-1670946682_thumb.jpg

post-49725-0-32598100-1670946697_thumb.jpg

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paszeko, w  Polsce sprawdzone jest mleko z Piątnicy, niskopasteryzowane z czerwoną nakrętką, ale Olga pisała też o innym mleku. Ważne jest aby mleko nie było homogenizowane, i powinno być niskopasteryzowane. Poza tym reszta zawsze wygląda podobnie :D. Tu masz podany przepis :thumbsup:http://pracowniaserow.pl/domowy-twarog/

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.