Skocz do zawartości

Kiełbasy Arkadiusza


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

:grin: białą tylko robię z szynki (kupuje całą szynkę tylko na białą) i słoniny grzbietowej (kiedyś dodałem łopatki ale za dużo odpadów)lepsze kawałki mielę na szarpaku,resztę na 8 i słoninę na 3.Maszynka zelmer 5 :grin:

 

Peklują 1-2 dni wcześniej tak jak zwykłą kiełbasę,leje wodę z kranu i jeszcze dodatkowo przyprawiam.Wyrabiam tak samo jak inne kiełbasy,Ci co jedli to wzdychają z zachwytu. :grin: :thumbsup:

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 364
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kupuje całą szynkę tylko na białą

Czyli masz z tego przynajmniej trzy klasy mięsa.I wp. , II wp. i III wp

Tylko ,że pytanie brzmi nieco inaczej bo i skład jest nieco inny.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: na klasach to ja się nie znam :grin: ale III to chyba w mojej nie ma :question: szynkę biorę bez kości i golonki.

 

Ja na zadane pytanie nie starałem się odpowiadać ale kiełbasa jest podobna z wyglądu do mojej i z takiego składu jak podajesz to musi byś smaczna. :grin: :thumbsup:

Wędzenie to tak jak seks,tylko dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: na klasach to ja się nie znam :grin: ale III to chyba w mojej nie ma :question: szynkę biorę bez kości i golonki.

 

Ja na zadane pytanie nie starałem się odpowiadać ale kiełbasa jest podobna z wyglądu do mojej i z takiego składu jak podajesz to musi byś smaczna. :grin: :thumbsup:

sądzę że z taką "pozycją" na forum nie powinieneś takich bzdur pisać.... a piszesz chyba tylko po to aby "podbić sobie liczniczek"...... :rolleyes:

jeśli tak doświadczony w wyrobie wyrobów nie widzi w całej szynce tłuszczu i pisze że nie ma trójki bo kupił bez golonki to nie ma o czym dalej pisać....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słoninę na 3.Maszynka zelmer 5

robisz smalec czy kiełbasę? :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale III to chyba w mojej nie ma

Dobrze ,że napisałeś chyba. :wink:

Zbaczamy z tematu.Skupcie się jeśli można prosić na pytaniu. :grin:

A może tak Andrzej albo Dziadek zajmią stanowisko w rzeczonej sprawie?.Liczę też na innych forumowiczów :grin:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym Arkadiusz, abyś odebrał to jako złośliwość z mojej strony, ale mniemam, że w smaku Tobie odpowiadała

przypraw nie ma

, więc smak tylko mięsny. Dalej, piszesz że 80% I z szynki i 20% I z łopatki, a ja tam widzę (chyba że źle widzę) jeszcze klasę II A ?

Skład podstawowy i jedyny

to znaczy co, bez soli? Jeśli tak, to pewnie mdła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba że źle widzę) jeszcze klasę II A

Może błędy kolegi w podziale na klasy.Tłuszczu dodanego brak.Przyjmijmy, że jest sama I wp.

 

[ Dodano: Sob 23 Mar, 2013 11:45 ]

to znaczy co, bez soli? Jeśli tak, to pewnie mdła.

O przyprawach nie prowadzimy dyskusji bo jest to indywidualna sprawa.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kiełbasa jest za chuda i może być sucha.

Mogą jednak wystąpić istotne różnice ze względu na niewiadomą ilość tłuszczu śródmięśniowego. Jeżeli tego tłuszczu jest dużo i kiełbasa została bardzo delikatnie sparzona, to może nawet być zjadliwa.

Z wybitnie chudych mięśni to raczej powstał wiór :mad:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ze zdjęcia ocenić smak i czy wyrób to wiór.

Smaku tu nie oceniamy.Oceniamy czy taką kiełbasę białą byś zrobił dla siebie czy nie a to możesz ocenić po składzie i procesie produkcyjnym.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może błędy kolegi w podziale na klasy.Tłuszczu dodanego brak.Przyjmijmy, że jest sama I wp.

Zakładam, że skład tej kiełbasy szynka w całości zakupiona i pokrojona bez klasyfikacji i wycinania "tłustego" oraz łopatka w ten sam sposób potraktowana tylko rozdrobniona na maszynce. Czyli normalnie doświadczony by to mięso sklasyfikował a tu po prostu było potraktowane jedno pokrojone drugie zmielone.

 

Oceniamy czy taką kiełbasę białą byś zrobił dla siebie czy nie a to możesz ocenić po składzie i procesie produkcyjnym.

Kiełbasa jest jak najbardziej zjadliwa i smaczna, nic nie wiemy o ilości dodanej wody. Jadam podobnie zrobioną bez klasyfikacji tylko mieloną na maszynce i bez gorącej wody i jest extra.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie gdybam, przyjmując że skład to 100 % I z szynki i łopatki, więc maksymalnie może posiadać 15% tłuszczu międzymięśniowego, to taka kiełbasa nie będzie wiórowata, lecz będzie bardzo sprężysta.

Odpowiadając na pytanie:

Kto z podanego składu zrobiłby kiełbasę białą ?

ja nie. :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bez przypraw to troche mdława /piszesz że bez przypraw a te czarne kropki na fotce??? pieprz czy brud???//

po wychłodzeniu lepiej ją rwac niż kroić, czyli idealna do ręki

ale niestety smak bedzie z deka wiórowato - suchowaty i jedzącym trzeba mówić, że to jest kiełbasa beztłuszczowa bo inaczej nikt tego nie zje

z drugiej strony idealna na biały barszczyk bo bedzie wywar mięsny mało tłusty

 

jedno co mnie dziwi to to, że widać że jest sparzona ale jakim cudem zachowała idealnie okragły kształt?? moja zawsze jest pomarszczona i ciemnieje jak wystygnie

ja tez robie białą z samej łopatki, z szynki nie robiłem, jeszcze bo droga :grin: :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaku tu nie oceniamy.Oceniamy czy taką kiełbasę białą byś zrobił dla siebie czy nie a to możesz ocenić po składzie i procesie produkcyjnym.

Arkadiuszu chodzi o to,że prawdziwego składu nie znamy,jak była wykonana klasyfikacja mięsa,a i proces technologiczny ogranicza sie do informacji że była dodana woda o temp.80 st co dla mnie jest co najmniej dziwne.Kiełbasy tej dla siebie bym nie zrobił chociaż by ze względu na kolor,biała ma być biała.Ocena kiełbasy ze zdjęcia to tak jak interpretacja wiersza: co autor miał na myśli:zawsze mnie to śmieszyło, bo jedynie on sam może stwierdzić,co mu w głowie siedziało,jak go pisał.

Nie róbcie więcej dymu niż potrzeba

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=8729&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pozycji i liczniku MI nie zależy.Wyrażam zgodę na wyzerowanie.

miałem na myśli inny licznik.... ten co to zlicza pewną trzyliterową cechę osobowości.....

 

Jestem bardzo ciekawy jak to można ze zdjęcia ocenić smak i czy wyrób to wiór
smaku nie (choć z użytych przypraw coś tam wywnioskować można) jednak skład i proces jaki został podany może wyjasnić wiele

 

Szkoda że kiedy "nowy" użytkownik w swojej całkowitej niewiedzy i nieświadomości "palnie" że jak "uwędził schab i ma twardy" to co niektórzy jadą po takim jak po łysej kobyle i jeszcze do kursów odsyłają a jak tak "doświadczony" użytkownik wali takie "kwiatki" jak np. cytat poniżej to jest cisza :rolleyes: : "białą tylko robię z szynki (kupuje całą szynkę tylko na białą) i słoniny grzbietowej...lepsze kawałki mielę na szarpaku,resztę na 8 i słoninę na 3.Maszynka zelmer 5 :grin:

 

Peklują 1-2 dni wcześniej

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę razy robiłem podobne kielbachy tak troszkę na biegu bez klasyfikacji i technologicznych zabaw ze względu na "korporacyjne braki czasowe" zestawienie łopatk/szynka , karkówka/lopatka wychodziły bardzo dobre ;) . Dodatek gorącej wody do farszu tez swoje daje radzę spróbować ;)

Ta kiełbasa może być zaskakująco dobra jako biala tylko trzeba uważać z obróbką termiczną bo faktycznie będzie wiorek :(

 

PS

Osobiście wolę jednak dodawać więcej tłuszczu ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc myślałem, miałem taką nadzieję, że odezwą się wielcy tego forum ,ale cóż widać temat był nie godzien ich uwagi. :sad:

A teraz do rzeczy ,żeby już zakończyć tą zabawę.

Najbliżej prawdy byli Ci co twierdzili, że kiełbasa będzie sucha i wiórowata.Rzeczywiście tak jest.Ona jest po prostu niezjadliwa i nie jest to tylko moja opinia.

Oczywiście nie brałem pod uwagę dodanych przypraw na tzw." oko" co też przyczyniło się do negatywnej mojej opinii.

Reasumując jak mawiał klasyk cyt. nie idźcie tą drogą i nie róbcie kiełbasy o takiej recepturze.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to wina wyłącznie składu czy też wpływ na to miało dodanie gorącej wody

Moim zdaniem i jedno i drugie.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest po prostu niezjadliwa i nie jest to tylko moja opinia.

oj nie przesadzaj..... zjeść to się da..... tylko trzeba więcej zapojki :lol:

 

tak.... skład surowcowy owszem, ale do szynkowej...... no i bez tej gorącej wody .....

 

jako biała totalny niewypał.... ale jak widać nie wszyscy mieli odwagę wypowiedzieć się na "nie" w tej kwestii....

- udała Ci się "podpucha" Arku :cool:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że problem się rozstrzygnął. Ze zdjęcia ciężko wysuwać wnioski.

Można wykonać białą kiełbasę o podanym, składzie tylko, że należy wiedzieć, kiedy możemy ja wykonać. Wykonać można w momencie, gdy mięso wykazuje bardzo dobre właściwości wiążące i ... dodam jeszcze, że gorąca woda będzie potrzebna. Poprawność procesu zależy od doświadczenia wykonującego.

Osobiście jestem zwolennikiem ( jak większość forowiczów ) kiełbasy białej, której receptura nie zmieniała się przez dziesięciolecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka kiełbasa nie będzie wiórowata, lecz będzie bardzo sprężysta.

Gdyby nie była traktowana gorącą wodą to zgoda.

Ale ta sprężystość została (chyba celowo?) zredukowana poprzez:

I wp. z szynki i I wp. z łopatki z dodatkiem gorącej wody.

tę gorącą wodę.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...




Mieszarka ukręciła :grin: 11 kg kiełbasy a'la białej.Tym razem na klej zamiast golonek użyłem II wołowej i chyba tak już ją będę robił.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczorajsze kiełbaski w pigułce.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.