Skocz do zawartości

Moje dzisiejsze wypieki


eli55

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 790
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Wyrabianie różnych detali ozdobnych  (wyginanie, wycinanie, gięcie, zgrzewanie) z metalu nazywamy - metaloplastyka. Jak nazwać robienie cudów z chleba ??? Chleboplastyka? Ciastoplastyka??? 
 

 

 Poporstu " Art"  :D

 

 Elu, jak zawsze wspaniale :clap:  :clap:  :clap:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dawno mnie tutaj nie bylo , ale zapewniam ze nie leniuchuje :) , ciagle pieke i probuje nowe przepisy , wszystkie na zakwasie ,

tak ze czesto bywa ze pieke nawet 5 chlebow dziennie i wszystkie innego gatunku, dzisiaj upieklam z nowego przepisu  , z maki chlebowej i semoli, jest jeszcze goracy tak ze nie wiem jaki jest w srodkupost-60407-0-13885400-1506534055_thumb.jpg

nastepny to chlebek z 3 rodzaji maki , chlebowej , orkiszowej i semoli z roznymi nasionami, ten wychodzi pyszny chlebek ,ma piekny zapach i wszystkim smakujepost-60407-0-53826600-1506534348_thumb.jpg

post-60407-0-48590800-1506534573_thumb.jpg zytni

post-60407-0-08719200-1506534818_thumb.jpg i caly  ostatni pszenny z najlepsza chrupiaca skorka  przy tych peknieciach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ostatni pszenny z najlepsza chrupiaca skorka  przy tych peknieciach

 Eli taki chlebek, u mnie zaraz po wyjeciu zostalby calkowicie pozbawiony tych pekniec.wyrownywaliby na wyscigi :laugh: 

 

 Piekne chleby pieczesz :thumbsup:  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

chrupiaca skorka  przy tych peknieciach

Ach, wgryzłabym się w monitor.

Ta skórka ... 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

najlepsza chrupiaca skorka przy tych peknieciach
Prawda  :yes:  może zrobić chlebek tylko w koronki  :D  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może zrobić chlebek tylko w koronki 

Kiedyś mi się taki sam zrobił :D

Z chlebów jestem słabiutka i bochenek  rozlał się na blaszce.

W efekcie powstały dwie skórki: górna i dolna.

Obie bardzo dobrze wypieczone, chrupiące.

Byłam mega zadowolona z efektu :D  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj zarobione , dzisiaj upieczone , jeden  w gesiarce a drugi w szklanym naczyniu, tym razem bez nacinania,

chcialam miec bardziej chrupiaca skorke na nie kontrolowanym nacieciu,

chlebek jest z tego przepisu "Pain de campagne" , przepis jest po polsku i naprawde wychodzi pyszny chlebek,

jest jeszcze goracy tak ze z przekrojem musze poczekac do jutra .post-60407-0-04589400-1510255047_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękniusie bocheneczki Elu, zarówno skórka jak i miękisz :thumbsup: .Elu gdybyś zechciała powiedzieć jakiego rodzaju mąki i w jakich proporcjach używasz do wypieku, tam u siebie w słonecznej Italii ? Wydaje mi się że pisałaś kiedyś o mące pszennej typu 00, lecz nie jestem pewien. Gdybyś zechciała przypomnieć i opisać nieco bliżej skład i rodzaje używanej przez ciebie mąki :D. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadłem chleby od Ciebie, to wiem, że są bardzo dobre. Ten też smakowicie wygląda.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek ja uzywam do wypieku chleba tylko make 0 , do ciast uzywam 00, nie potrafie wstawic linka do tego przepisu, to podaje pod jaka jest nazwa w internecie

"Pain de campagne" , przepis jest po polsku ,ja nie wiem jaka to jest ta maka chlebowa to uzywam 0 :) , z Polski przywoze tylko orkiszowa i zytnia.

 

Dzieki Pawel :) teraz sie troche wiecej wyrobilam w pieczeniu , to mam nadzieje ze uda Wam sie spróbowac jeszcze do porownania :D ,

pozdrowienia dla Magdy :D

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.