Skocz do zawartości

Wyroby Halusi z szynkowarki i nie tylko..


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Wrzucę Elu... póki co jeszcze nie można jeść :)

 

Oj Halusia ja nie chcę jeść ja tylko chcę popatrzeć :D

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu..póki jeszcze nie można jeść nie można kroić

 

A wieczorkiem będzie można...?

 

No i zeżarli skubańce .  Całuski i 

pozdrówka dla całej ferajny. ;)  :thumbsup:  

Ps. Jak znam Haluśkę , to zrobiła fotki , ale ponieważ w tej chwili tańczy kankana to nie ma czasu na pierdoły . Miłej zabawy dla Wszystkich i czekam na fotki. 

Zapracowany. 

Edytowane przez Henio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nic nie wrzucałam.

Po powrocie że Zlotu w niedzielę czekała mnie pałna miska ryb .. :)

post-43626-0-13013500-1448038545_thumb.jpg

Nie powiem ze byłam zadowolona bo poprostu nie chciało mi się tego przerabiać... ale cóż ... chciał nie chciał musiałam się za nie zabrać.

Ryby mialam oczyszczone wieć wziełam się za filetowanie ... poszło nawet dośc szybko 20 dużych ryb rozpracowałam. Nie pwoiem że nie obyło się bez skaleczeń.

post-43626-0-03292400-1448038785_thumb.jpg

 

Po filetowaniu na kości grzbietowej zostało jeszcze sporo mięsa, więc je sparzyłam i obrałam.

Całość zmieliłam razem z boczkiem i powstała micha mięsa. :)

post-43626-0-47728700-1448038995_thumb.jpg

A potem to już z góreczki . :)

post-43626-0-43727800-1448039668_thumb.jpgpost-43626-0-79292700-1448039676_thumb.jpgpost-43626-0-38346000-1448039689_thumb.jpg

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby zdecydowanie lepiej sie filetuje jak zostanie leb, przerobilam troche szczupakow w lecie i te z lbem szly znacznie lepiej,

czy mielilas z surowym boczkiem?czy boczek mozna  zastapic jakims innym wieprzowym miesem,bo mam jeszcze troche tych filetow szczupaka i nie wiem co z nimi zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy boczek mozna zastapic jakims innym wieprzowym miesem,bo mam jeszcze troche tych filetow szczupaka i nie wiem co z nimi zrobic ;)

Można,ale boczek jest najlepszy bo szczupak to ryba chuda.

@@halusia@, to już dwa lata jak zachwycaliśmy się Twoimi rybkami u Andrzeja.Szkoda wielka że spotkanie Andrzejkowe nie doszło do skutku :)

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electra... moja ryba to Tołpyga przez niektorych nazywana '' smieciem'' . :facepalm: .. jak to mówią darowanemu koniowi w gębę się nie zagląda .

W/G mnie ryba smaczna , szczególnie pod taką postacią :)

 

@@halusia@, to już dwa lata jak zachwycaliśmy się Twoimi rybkami u Andrzeja.Szkoda wielka że spotkanie Andrzejkowe nie doszło do skutku :)

 

Kaziku.. muszę przyznać ze zalewa Joli jest nie do  pobicia.

Co do spotkania to My również żałujemy że spotkanie Andrzejkowe nie doszło do skutku :rolleyes:

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@halusia@, ja tez dostalam szczupaki  i okonie  nawet oczyszczone bo moj kuzyn lapie ale tylko sportowo i wypuszcza , szczupak to tez taki chwast u nas dlatego jeszcze nie spozytkowane ,po okoniach juz sladu nie ma.

 

A ta mieszanka rybo wiepszowa jakies dodatki? mozesz cos wiecej napisac?

ja myslalam zeby zmiksowac surowe mieso ze slodka smietana i dodac bulke i przyprawy ,ale Twoja opcja mnie bardzo zaciekawila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@, dnia 20 List 2015 - 18:16, napisał: Ryby mialam oczyszczone wieć wziełam się za filetowanie . Co to za rybka Halinko . Głowy brak i nazwy też brak :D :D

Andrzejku napisałam wyżej.. to Tołpyga... zresztą mowiłam Ci w drodze powrotnej do domu :):D:tongue: Ryb nie chciałes ... a było czym dzielić :rolleyes:

 

 

 

A ta mieszanka rybo wiepszowa jakies dodatki? mozesz cos wiecej napisac? ja myslalam zeby zmiksowac surowe mieso ze slodka smietana i dodac bulke i przyprawy ,ale Twoja opcja mnie bardzo zaciekawila :)

Electra.... Tołpyga filetowana... calę grzebiety z ośćmi na których zostało sporo mięsa zostały sparzone i obrane. Mięso rybie wraz z boczkiem( najlepiej tłustym) zmieliłam i wcześniej namoczone bułki. Do tego przesmażoną cebulę, jajka, sól , pieprz i majeranek. Klopsiki smażyłam na głębokim tłuszczu ., Część zalałam  zalewą pomidorową, przepis znalazlam w sieci ,a częśc ryb usmażonych  (dzwonka) poszły do zalewy octowej w/g receptury Joli -  małżonki Kruszynki .

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko tołpyga śmieciem ... bój się Boga naprawdę dobra rybka ... mam na stawie ale sporadycznie się trafi złapać a ona niestety nie trze się naturalnie w naszych warunkach :(

A wedzona ja dobra ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko tołpyga śmieciem ... bój się Boga naprawdę dobra rybka .

 

Robert ja też uważam że dobra ryba. Szkoda że nie zostawiłam ze 2 szt  na wędzenie... ale wpadłam w taki wir pracy że zapomniałam :):D

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no tak cała Ty ... roboto w rękach się pal potem będzie 2 dni luzu ;)

U mnie na pulpety czy do octu trafia "chwast" czyli przeważnie karaś małe, leszcze czy płocie, uklejki ...

Takie rybki w zalewie mają jedną zaletę ... Są pid ręką i super smakują w prawie galarecie po pół roku ;)

O "braku" ości nie wspomnę ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzejku napisałam wyżej.. to Tołpyga..

 

Andrzejku napisałam wyżej.. to Tołpyga..

 

Halinko , nie doczytałem . Nie jestem smakoszem tołpygi , jak już wspominałem :D  Ale dzięki za dobre serducho :D

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie na pulpety czy do octu trafia "chwast" czyli przeważnie karaś małe, leszcze czy płocie, uklejki ..

Na te ryby czekam i na Karpia ... kolega męża ma staw więc od czasu do czasu coś nam sie dostanie.

Tołpygi wyłowił ze 2 tony... więc część rozdał swoim pracownikom a cała reszta poszła na przerób do Restauracji której jest włascicielem.

Tam smażą maltkie klopsiki i w zalewę pomidorową, ... ludziska kupują gotowe słoiki tuż przed Swiętami  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Halinko , nie doczytałem . Nie jestem smakoszem tołpygi , jak już wspominałem :D Ale dzięki za dobre serducho :D

Wiem wiem Andrzejku... masz inne podniebienie.... o smakach i gustach się nie dyskutuje :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Andrzejku wpadnij do mnie złapiesz zrobimy i zmienisz zdanie ;)

 

 

Dzięki za zaproszenie :D  Jestem pewien że umiejętność przyrządzania to podstawa .  :D   Jak dostaję  od sąsiada tołpygę to oczywiście zjem ale ........... no właśnie  nie jest w czołówce wśród ryb które lubię . :D

 

 

 Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.