Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Rowerek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
418 odpowiedzi w tym temacie

#401 redzed

redzed

Weteran

• ***SUPER VIP***
  • 1133 postów

Napisano 17 lip 2019 - 19:04

Inne zajęcia, wyjazdy do rodziny zmniejszyły mi czas na rower.  Jedna nowość to kupiłem sobie w kwietniu rower elektryczny.  Jest to rower typu "miejski", przyjemnie się jeździ, mam 5 poziomy pomocy i 9 biegów. Przejechałem 800 km i na razie dobrze się sprawuje.  Na naszą następną długo-trasową wycieczkę ćwiczę na moim rowerze szosowym którego mam już 7 lat.

Załączony plik  IMG_17961.JPG   121,16 KB   4 Ilość pobrań    Załączony plik  IMG_18061.JPG   129,78 KB   4 Ilość pobrań

W przeszłym roku przejechaliśmy z Bregenz, Austrii  trasą nad północnej części Jeziora Bodeńskiego do Tuttlingen gdzie połączyliśmy się z trasą Eurovelo 6 i tak jak płynie Dunaj do Passau.   Z Passau wyruszyliśmy w kierunku północnym do Pragi.  Niestety nie dotarliśmy tam na rowerach.  Trasa nie była taka łatwa, warunki na czeskich szlakach nie to co na  niemieckich, i miałem dosyć tych gór.  Po 932 km rowery sprzedaliśmy w Vranovie nad Dyji, i do Pragi dojechaliśmy autobusem i pociągiem. 

Załączony plik  IMG_03501.JPG   93,15 KB   4 Ilość pobrań    Załączony plik  IMG_05261.JPG   70,35 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_05381.JPG   74,28 KB   4 Ilość pobrań    Załączony plik  IMG_05671.JPG   59,01 KB   4 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_06471.JPG   60,23 KB   4 Ilość pobrań   

Na końcu sierpnia lecimy do Brukseli. Tam wypożyczymy rowery i wyjedziemy na szlak rowerowy Flanders.  Do tego chcemy dodać kawałek Belgijskiej części szklaku Eurovelo 12, nad Morzem Północnym.  Trasa około tysiąc km.  W Belgii spędzimy 4 tygodnie, trzy na siodle. Bedzie to nasza siódma wycieczka rowerowa w Europie. 

Załączone pliki

#402 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• Zbanowani
  • 11822 postów

Napisano 17 lip 2019 - 19:46

A kiedy wybieracie się do Polski na taką wycieczkę?.Z Czech to już żabi skok. :D

Użytkownik arkadiusz edytował ten post 17 lip 2019 - 19:47

#403 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 17 lip 2019 - 19:49

Ha. To jest hardcore.Eektryka mam i ja. Fakt fajne ale w połączeniu z silnikiem spalinowym to jest super.

Użytkownik wiejas edytował ten post 17 lip 2019 - 20:12

#404 eland

eland

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 77 postów
  • Miejscowośćwejherowo

Napisano 17 lip 2019 - 20:54

Elektryk to już nie rower  :facepalm:  , może tylko z wyglądu trochę 

#405 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 18 lip 2019 - 06:18

Nie bąďźmy fanatykami proszę. Rower to pojazd poruszany pracą mięśni ludzkich i/wspomagany silnikiem spalinowym lub elektrycznym. Nie każdy chce być Rafałem Majką albo Szurkowskim a chce tylko korzystać z możliwości bycia na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.
[Dodano: 18 lip 2019 - 07:18]
Ja jeżdżę spacerowo nie na wykon i nigdy nie chwalę się ile zrobiłem kilometrów i w jakim czasie. Mam to w żici.

#406 redzed

redzed

Weteran

• ***SUPER VIP***
  • 1133 postów

Napisano 18 lip 2019 - 16:55

A kiedy wybieracie się do Polski na taką wycieczkę?.Z Czech to już żabi skok. :D

Chciałbym Arku.  Polski wschodni szlak rowerowy  Green Velo ciekawi mnie.  W 2020 będę obchodził 60 letnią rocznice emigracji z Polski.  Ostatni raz bylem w 2010 chociaż w Europie bywamy często.  Może i czas wrócić do ojczyzny.

Elektryk to już nie rower  :facepalm:  , może tylko z wyglądu trochę 

eland z tego co tutaj strzeliłeś, mało jesteś poinformowany o rowerach elektrycznych.  Rower elektryczny to nie motorower.  Ale nie będę tego tobie przedstawiał albo tłumaczył.  Możesz poczytać sobie na internecie.

Ja jeżdżę spacerowo nie na wykon i nigdy nie chwalę się ile zrobiłem kilometrów i w jakim czasie. Mam to w żici.

I tak rób dalej.  I teraz znowu będziesz miął ciszę.  Ja z tego wątku wyjeżdżam.  Bye bye

#407 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 18 lip 2019 - 17:28

Mnie na ciszy nie zależy. Nie wiem dlaczego wyjeżdżasz z tego wątku ale życzę wielu spokojnych kilometrów i wrażeń oraz dużo zdrowia. Poza tym GReen Velo na 60 -tkę. Fajna sprawa.

#408 Alinka

Alinka

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 948 postów
  • MiejscowośćZakrzew

Napisano 18 lip 2019 - 22:54

Mam to w żici.

I miłą, serdeczną atmosferę też.

Jednym krótkim bezsensownym zdaniem ją rozwaliwełś :mad:

Było to bardzo nieładne i niegrzeczne z Twojej strony.

Rozumiem, że zazdrość może mieć różne oblicza

ale żeby tak dowalić koledze? Wstydź się wiejas :facepalm:

Użytkownik EAnna edytował ten post 19 lip 2019 - 09:41

#409 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 19 lip 2019 - 06:38

Jasny gwint.To nie tak.Napisałem tak dlatego że jestem rowerzystą około kominowym i się tym nie chwalę bo nie mam czym. Po prostu tak to czuję że nie mam czym się chwalić no i tu Twój cytat. Nie jestem też sportowcem bo tu też Twój cytat. Natomiast kolega jest podróżnikiem rowerowym i jemu mogę tylko zazdrościć umiejętności oraz chęci pokonywania takich tras. Nikomu w życiu bym tak nie powiedział natomiast Twój cytat to tylko moje odczucie odnośnie moich chęci i możliwości. Po prostu ja wychodzę na rower i tyle. Opisy podróży p.Redzed są bardzo ciekawe i chwała mu za to że chce pisać. Widzę często takich podróżników często samotnie i zawsze ich podziwiam. Na koniec przepraszam za nieporozumienie ale naprawdę nigdy nie chciałem nikogo obrazić. Głupio wyszło.

#410 eland

eland

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 77 postów
  • Miejscowośćwejherowo

Napisano 19 lip 2019 - 21:34

Ja jestem typowym rekreacyjnym zwolennikiem jazdy na rowerze i jak tylko czas pozwala to na rower i w te nasze kaszubskie lasy i ścieżki ile razy nie pojadę to zawsze inaczej piękniej .

Kolega właśnie na elektryku kiedyś się dołączył i pozwolił mi spróbować jak to łatwo na podjazdach i tete ale stwierdziłem jak sam się nie zmęczysz to nie ma satysfakcji  , prawie jak bym samochodem podjechał tylko nie wszędzie samochodem można . Dlatego rower to rower tylko taki na pedały ( przepraszam za użyte słowo ) bez wspomagania .

Użytkownik eland edytował ten post 19 lip 2019 - 21:35

#411 Alinka

Alinka

Entuzjasta forum

• Użytkownicy
  • 948 postów
  • MiejscowośćZakrzew

Napisano 19 lip 2019 - 23:41

Głupio wyszło.

Masz rację...głupio wyszło. :)

Dobrze że wyjaśniłeś nam swój tok rozumowania.

Mam nadzieję że Redzed niebawem tu wróci i znów coś napisze 

Pozdrawiam 

#412 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 20 lip 2019 - 06:19

Tak to rozumiem eland. Każdy ma swój punkt widzenia i jest super. Ja się męczyć nie lubię bo jestem stary leber stąd wszelkie wspomagania używam ale w rowerze bo to musi być rower a nie inne pojazdy.

#413 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 30 lip 2019 - 14:38

No i zaczynam składanie.

Załączone pliki

#414 StefanS

StefanS

Weteran

• **VIP**
  • 1103 postów
  • MiejscowośćMassechusetts, USA

Napisano 31 lip 2019 - 14:49

Ku przestrodze - https://www.youtube....h?v=9OrKLGEOVRA

https://www.worldsta...5of8mlRTv8ZUnWy

#415 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 31 lip 2019 - 15:58

Dzięki ale ja nie kumaty w tym dzikim języku. No i nie zawodowiec jak ten gościu na filmie. On miał rower i strój droższy jak ja mieszkanie. To nie ta liga. Ja tak powolutku. Spacerkowo się poruszam u mnie na wsi.

#416 EAnna

EAnna

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 10165 postów
  • MiejscowośćTychy

Napisano 31 lip 2019 - 16:52

Ja tak powolutku. Spacerkowo się poruszam u mnie na wsi. 

W ub. roku A. dość gwałtownie zahamował (był lekki spad) przed przeszkodą i przewinął się przez kierownicę.

Na szczęście nic się nie stało chociaż kark w takich sytuacjach zawsze jest narażony.

Bezcenny był komentarz przechodzących, starszych parafianek: "Taki stary a taki głupi".

#417 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 31 lip 2019 - 18:11

A. No to miał pecha człek. Ja na luzie jeżdżę a na taki rower jak on ma to nawet nie wejdę. Nie ta klasa. Ja lubię rowery ze wspomaganiem. Elektryk albo spaliny. Albo to i to.
[Dodano: 31 lip 2019 - 19:11]
Na takiej trajce jak robię to nawet stać można spokojnie.

#418 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 27 gru 2019 - 09:53

Załączony plik  20191227_072632.jpg   40,6 KB   6 Ilość pobrań

Nowe siodełko Leppera
[Dodano: 27 gru 2019 - 09:53]
Bogata gwiazdka w tym roku

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#419 wiejas

wiejas

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 435 postów
  • MiejscowośćPawłowice

Napisano 11 lut 2020 - 17:47

Witam. Co tak cicho w temacie? Wiosna blisko a ja już odkurzyłem sprzęt. Wasze jeszcze siedzą schowane? Śniegu nie było tej zimy mrozu też nie to można było sobie korzystać do woli.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych