Skocz do zawartości

Elektryczna obieraczka ziemniaków..


Gregtom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktos takie urzadzenie.?

Obiera do 2kg. ziemniakow albo jablek w ciagu 2 minut..

Koszt w przeliczeniu to jakies 100 pln.

Mysle ze dla osob "starszych" albo jak w moim wypadku z polamana reka czy tez "leniwych", to jest ciekawym rozwiazaniem..

 

Filmik.:

 

https://youtu.be/S4pP-W6dO2s

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregtom, mam dokładnie ten sam model, kupiony w Szwecji notabene swego czasu. Używam go od wielu, wielu lat, sam już nie pamiętam ilu. To naprawdę doskonały sprzęt i obiera wspaniale. Używam go jednak głównie w "sezonie" młodych ziemniaków, gdyż takie jest jego przeznaczenie, ale można też używać czasami do ziemniaków tzw. "starych", od czasu do czasu jak powiedziałem, jednak nie wiem jak długo wtedy wytrzyma, gdyż to jednak tworzywo sztuczne. Nie mniej sprzęt jest "super", i młode ziemniaczki w sezonie są codziennie obierane w tym "wynalazku", tak więc u mnie się sprawdza i na podstawie wieloletnich doświadczeń, śmiało ci go polecam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie obieram ziemniakow ..albo juz po ugotowaniu ..:-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmm...faktycznie opcja dla leniwych...i tak jak pisze Sverige tylko do młodych ziemniaczków ,a kocioł taki ,ze na pół kuchni :(

Nie zmienia to faktu ,ze maszyna robi robotę dobrze.

Ja jestem ogromną gadżeciarą ,ale to za duży mebel i tylko obiera...

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jestem ogromną gadżeciarą ,ale to za duży mebel i tylko obiera...
skad ja to znam..kartony nieuzywanych rzeczy w kazdej szafie :)  :facepalm:  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gary, sklane to u mnie ida do smietnika jak cos nowego sie pojawia..piwnica opanowana do granic  przez mojego TZ ...

ostatio wywalilam dwie miski ..a przybylo takie  cos :D  http://img.tradera.net/images/251/236420251_5bcd970f-2fe1-4a27-a5f5-09933ceefe3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata ja mieszkam w bloku:-) 2 najwieksze sa miski z takimi obciaznikami i antyposlizgowe ..reszta to miarki lyzeczka lyzka szklanka pol szklanki i cwierc szklanki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, slicznie dziekuje za materialy oraz informacje..

Ta maszynka ktora mam na oku (eBay), jest wielkosci starszej sokowirowki i kosztuje 25€.

Pokusze sie wiec..

Fajnie obrabia tez buraczki..

 

:-)

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja nie jestem taki leniwy, sam obieram :yes:

To czekaj "Lobuzie" jak polamiesz reke albo reumatyzm wykreci Ci kosci czy tez stracisz wzrok..

Lokciem bedziesz podcieral tylek to zobaczymy jak leniwy sie zrobisz..

Hihihii. :grin:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wpis Grzesiu, ja mam zakaz brania talerza z np zupą i podania na stół jak kilka ich potłukłem, lewa ręka odmawia mi posłuszeństwa. Gdy ortopedzie skarżyłem się, że nie umiem tą ręką nawet podnieść kieliszka, to poradził mi podnosić prawą! :) :) Ja mam podobną obieraczkę ale na korbkę - zabytek klasy zero z minionego okresu wyprodukowany przez zakłady Silesia, pamięta ktoś te zakłady? 

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zakłady Silesia, pamięta ktoś te zakłady? 

Owszem, miałam od nich lodówkę (26 lat) i maszynkę do lodów.

Lodówka w 1974 roku kosztowała 10,5 tyś zł, przy średnich zarobkach 2,5 tyś.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a mam podobną obieraczkę ale na korbkę - zabytek klasy zero z minionego okresu wyprodukowany przez zakłady Silesia, pamięta ktoś te zakłady?

No pewnie, Rybnik to moje rodzinne miasto a zaklady Silesia, Ryfama, kopalnie i inne to jego dawna swietnosc. Niestety upadaly jedne po drugich na poczatku lat 90-tych  :mad: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynkę do lodów też posiadam, jest gdzieś i jak znajdę to zrobię zdjęcie. Przy przeprowadzce zawieruszyła się. Musze zabawić się w archeologa  :)  :) 

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama miala maszyne do lodow na korbke, ale czy to tej firmy bylo? nie wiem. A szkoda ze ktos gdzies po drodze to wyrzucil  :( , jak mnie tam nie bylo.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.