Skocz do zawartości
Aby te święta, a także cały nadchodzący rok upływał w harmonii i zadumie, by nigdy nie zabrakło Wam ciepła drugiej osoby, a każdy dzień był pełen niezapomnianych chwil. Administracja ×
Pamiętajcie, że z naszego forum możecie korzystać bezpłatnie tylko dzięki temu, iż kilkadziesiąt osób klika w reklamy. Może już czas abyś do nich dołączył?

Ranking

  1. bilu72

    bilu72

    **VIP**


    • Punkty

      5

    • Postów

      3 412


  2. chudziak

    chudziak

    Moderatorzy


    • Punkty

      4

    • Postów

      7 825


  3. Grzewlod

    Grzewlod

    ***SUPER VIP***


    • Punkty

      4

    • Postów

      4 282


  4. gluszec

    gluszec

    Użytkownicy


    • Punkty

      3

    • Postów

      540


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 10.11.2024 uwzględniając wszystkie działy

  1. Weekend mija ale niebezproduktywnie, tym razem poszliśmy w słoiki powstał pasztet smarowny oraz kolejny oraz paprykarz szczeciński wg.Arkadiusza, oprócz tego mleczne szaleństwo 25l mleka prosto od krowy więc wytworzyliśmy sery, Koryciński, Gołkę oraz Ricotte..☺️
    3 punkty
  2. Tym razem dynia na tapecie - rolada z dyni z pastą z wędzonej makreli i białego sera + ogórek+ papryka . Przed pieczenie Po upieczeniu Gotowe
    3 punkty
  3. Skoro takie PRL-owskie wspomnienia o my też dzisiaj w tym duchu. ps. oczywiście rożen od Piksiaka
    3 punkty
  4. No i się porobiło......3 godzinki rosołowego pyrkania ...... schłodzone i do ciemnego piwa na 2 godziny potem jeszcze 1 godzina 185 st termoobieg .. kapusta z własnego kiszenia oczywiście
    3 punkty
  5. Stary dobry sprzęt. Kurczak był lepszy niż z gazowych. Przynajmniej ja tak to odbierałem.😀
    2 punkty
  6. Oczywiście. Nieumiejętny nastrzyk. Nie tylko w boczku może wystąpić generalnie w każdym mięśniu często widzę u ludzi w karczkach. Za duże ciśnienie nastrzyku rozrywa tkanki a za duża dawka powoduje kieszenie. Jak widać nastrzyk też trzeba umieć umiejętnie wykonać napewno nie na rympał.
    2 punkty
  7. Ja też nie znałam 😊ale pomyśałam ,że skoro można robić roladę ze szpinaku to z puree z dyni pewnie też - poczytałam i zakombinowałam . Spróbuję też wersji na słodko choć generalnie wolimy wytrawne dania
    1 punkt
  8. Raz w miesiącu 20-30 km po górskich szlakach i codzienny 3-5 km wieczorny spacerek wszystko by zgubił. Jutro na śniadanko będzie skośnooki
    1 punkt
  9. Może to pomoże jeżeli jeszcze aktualne
    1 punkt
  10. W filmie wspominają że Pan Mikołaj ma pracownię w Hajnówce a kol@jacekw21 jest z Hajnówki,może on coś na ten temat wie.
    1 punkt
  11. Cena troszkę zaporowa https://sklep.serfenta.pl/pl/product/kosz-na-chleb https://www.facebook.com/Serfenta/videos/kosz-na-chleb-bread-straw-basket/586952672148482/
    1 punkt
  12. Proponował bym przy okazjiukisić kilka całych główek kapusty,są idealne do gołąbków jeżeli ktoś lubi takie klimaty
    1 punkt
  13. Szczególnie tańsza jest argumentem za, przynajmniej by się zaręczyć 🤣😂.
    1 punkt
  14. Nie lepszym a jedynym. Odsolenie mięsa w wodzie nic nie daje ponieważ odsolisz tylko wierzchnią warstwę a wędlina i tak będzie na tyle słona, że tylko w bigos🙉. Musztarda po obiedzie na tyle późno, że nastąpi wyrównanie 😁. Jednego wygrałem. Wymień peklosolankę tak jak radzą koledzy na 7% oraz nastrzyknij boczek i polędwiczki.
    1 punkt
  15. Zrobiłem kalkulację swojego wyrobu z 10 kg mięsa zakupionego w sklepach na kiełbasę cienką Zakup mięsa - 110 zł Materiały pomocnicze, przyprawy, osłonki. - 10zł Koszty produkcji - 30 % Wydajność - 90 % Zysk - 10 % Cena za 1 kg - 19.50 zł. Ten sam wynik osiągniemy licząc uproszczonym sposobem . Zakup mięsa razy 61% wynik z tego dodać do sumy zakupu mięsa i sumę tą podzielić przez gotowy wyrób i mamy cenę za 1 kg naszej kiełbasy. Jednym słowem doliczamy 61 % do sumy jaką wydamy na mięso. Ta uproszczona kalkulacja dotyczy kiełbas w kiełbaśnicach .
    1 punkt
  16. Robiąc przysłowiowa prostą kiełbasę np. 10 Kg zużyjemy: Mięsa + tłuszcze ( boczek podgardle ) za 120 zł, - ceny średnie. Dodatki: Jelita 6 zł p- sól 1 zł - zakup hurtowy. Przyprawy: czosnek 6 zł pieprz czarny 2 zł hurt lub 4 zł sklep Pozostałe przyprawy 1 zł. W zaokrągleniu wyjdzie 140 zł czyli kiełbasa wsad będzie kosztował 14 zał za 1 kg gotowego produktu, uwzględniając straty obróbki termicznej. Do tego należy doliczyć koszty wytworzenia czyli od kosztów zakupu, po użyte środki pośrednie - środki czystości, energii elektrycznej, paliwa i wędzenia. Wszystkie inne koszty poza wsadem należy dodać, a będzie tego około od 3 do 4 zł na 1 kg kiełbasy. Średnio produkcja kilograma kiełbasy będzie w przedziale 15 do 18 zł. Nie jest to wyrocznią, ponieważ zaradni z dużą praktyką i podstawowym wyposażeniem mogą mieć cenę o 40 % mniejszą. Są rejony w których, ceny surowca będą się bardzo różnić, dlatego nigdy wycena nie będzie obiektywna. Każdy musi radzić sobie samemu w zakupie surowca jak i w kosztach wytworzenia. Moja kiełbasa o dobrej jakości, kosztuje średnio od 12 do 22 zł za kilogram.
    1 punkt
  17. Błąd przy wodzie powinno być ok 6 zl- to obniży cenę o 50 gr.
    1 punkt
  18. I jeszcze jeden odnośnie kiełbasy krakowskiej:
    1 punkt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.