Skocz do zawartości

Parzenie w workach do pieczenia.


aikon36

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam.

wędząc na zimno lub na ciepło szynkę czy inne mięso musimy poddać je obróbce termicznej jeszcze przez parzenie. Co za tym idzie cały aromat wędzenia ulatnia nam się wraz z parzeniem w wodzie.

Lecz gdybyśmy włożyli taki produkt do worków przeznaczonych do pieczenia , aromat ten powinien być utrzymany. Musimy spełnić tylko jeden warunek by nie przekroczyć 90 stopni wody , ponieważ może dojść do napompowania worka powietrzem i nastąpi nam nie kontrolowany wyciek wody lub :) wystrzał.

Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś spróbował i sam ocenił który sposób przenia Ci odpowiada.

Tylko nie parz w 90 C, bo i woreczek Ci nie pomoże.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jako nowicjusz ten eksperyment będę testował za około 7 dni . Wczoraj zapeklowałem dwie szynki na próbę takie po 1 kg . Miro nie ukrywam że jedna wg. Twojego przepisu druga tylko w peklosoli. Po wędzeniu dam im ostygnąć a potem do worków i do garnka wode planuje utrzymać w okolo 80 stopni a w szynce będzie drugi termometr by wiedzieć kiedy gotowa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sous vide. Rzućcie to hasło w wyszukiwarkę. Nie tylko na naszym forum. Tusiaczek coś już kombinował. Ogólnie uważam to za ciekawy temat. Można parzyć nawet kilka godzin w temperaturze docelowej mięsa np 70C.

 

Jak tak parzyłem - fajne bo nie trzeba pilnować. W 65 stopniach przez 7 godzin - wyszło jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest b. fajny lot z tym systemem :)

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7808-teoretyzujacco-sie-stanie/

 

 

 

Można parzyć nawet kilka godzin w temperaturze docelowej mięsa np 70C.

Super jest :)

2 ostatnie razy boczki wędzone odparzałem w workach. Temp 70/72*C wyłączony gaz i przykryty kocami/szmatami garnek. Tak siedziało do rana... rewelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilkakrotnie parzyłem w podobny sposób, zawijałem wędzonki tak ok 1-1,5 kg w kilka warst w folię spożywczą podwijając za każdym razem boki folii, temp 70-75 przez 3-4 godz. Zawsze wychodziły soczyste i aromatyczne.

"Każda, nawet najdalsza podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku."...
http://supergify.pl/images/stories/Zawody/kucharze016.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie właśnie zakończyłem . Szynka wędziła się niecałe 4 h zaraz po wędzeniu wylądowały do worków przeznaczonych do pieczenia. W jednej szynce wbity termometr . Z worków pozbyłem się powietrza zawiązałem i poszły do wody w temperaturze około 85 stopni. Po jakiś 50 minutach szynka miała 68 stopni. Lubie przepis Mira z jego strony. Dlatego też po osiągnięciu wymienionej wcześniej temp. Powędrowały w workach do garnka z 40stą stopniową wodą na 30 minut. Potem powieszenie i ostudzenie spokojne w tem. Pokojowej.

REWELACJA - SMAK SOCZYSTOŚĆ ORAZ ZAPACH. POLECAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ze słonością?.Wędliny parzone tradycyjnie w wodzie oddają trochę tej soli do wody.

Odpowiem Ci tak: co do solności dla mnie były w sam raz. Wszystko zależy jaką solankę zrobisz. Każdy ma swój smak. Już na drugi dzień był pusty talerz. A robiłem dwie szynki po kilogramie więc mogę na tej podstawie stwierdzić że rodzince smakowały jak cholera :).

Sorki że dopiero odpowiadam, lecz byłem troszkę zajęty.

Edytowane przez chudziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArkoGdynia

 

 

A jak ze słonością?.Wędliny parzone tradycyjnie w wodzie oddają trochę tej soli do wody

 

Ja po raz pierwszy robiłem rolady boczkowe peklowane próżniowo i próżniowo również parzone.... na 1 kg boczku przeciętego wzdłuż poszło 30g peklosoli i po wędzeniu stwierdzam że w zupełności słone a obawiałem się że będą za słone, podejrzewam nawet jeżeli bym je parzył tradycyjnie to mogły by być nawet za mało słone.

 

Z Dymnym pozdrowieniem....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

peklowane próżniowo i próżniowo również parzone.... na 1 kg boczku przeciętego wzdłuż poszło 30g peklosoli

 

Oj coś mi sie nie chce wierzyć ... :( chyba że były peklowane próżniowo ale na sucho wtedy ujdzie ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie pierwszy raz zrobilam boczek peklowany na mokro, pakowany prozniowo i parzony ( nie byl wedzony)

na razie czeka na lepsze czasy ale napisze po konsupcji o slonosci bo tez mnie ciekawi,wczesniej jak spazylam taki w wodzie byl "bezplciowy" :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagra dziekuje..moj 4 miesieczniak biega po pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.