Skocz do zawartości

Mąka ,drożdże i dodatki ...czyli Electra w kuchni.


electra

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 562
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  @Alinka,   

Przekroj z dzisiaj tak ze bulka nie jest juz taka swieza , ale dalej smaczna , co prawda nie pamietam juz jak taka bulka smakowala , jednak pachnie mi jakos znajomo :)

Smakowala rowniez bo polowa zjedzona czesc do domowych flakow ( i to nie takich na wpolgotowcow tylko od podstaw z surowych flakow :tongue: )

i sniadanko TZ :)

post-58387-0-25931800-1547113529_thumb.jpg

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
-Sernik -

 

Powstal dosc spontanicznie po tym jak moj TZ wrocil z zakupow z kilogramem serka philadelfia ..no zjesc  nie bylo mozliwosci bo po otwarciu nie przejemy tego we dwoje ...postanowilam zamienic go w taki spontan sernikowy . 

przepisu nie szukalam , nie lubie robic czegos pod produkt ktory posiadam bo zawsze czegos brakuje ...

zrobilam wedlog swojego doswiadczenia i intuicji i wyszlo extra. Sernik delikatny , kremowy rozplywa sie w ustach .

Przepis naprawde prosty 

Skladniki ;

1kg serek philadelfia 

2.5 dl cukru drobnego

4 srednie jajka 

1 opakowanie budyniu waniljowego

1 lyzka maka przenna 

 

owoce na wierzch (dalam mrozone jagody) i jedna galaretka .

produkty ktore uzywalam byly zimne .

 

 

Serek ubilam razem z cukrem do polaczenia (dosc krotko) dodalam 4 cale jaja mieszanie tez krotko , nastepnie wsypalam make i budyn i tez wymieszalam szybko .

tortownice mialam mala ale taka 22 cm srednicy bedzie w sam raz .posmarowalam maslem wlalam mase serowa , blache owinelam folja aluminiowa i ustawilam na blasze ktora wypelnilam do polowy goraca woda ,taka z kranu , wstawilam na 70 min do piekarnika 175st C.po tym czasie wylaczylam piekarnik i zostawilam jeszcze na 10 min , po czym uchylilam piekarnik i tak zostawilam sernik do czasu az ostygl na tyle ze wyjelam go bez uzycia rekawiczek z piecyka , 

sernik trafil do lodowki do nastepnego dnia , 

na zimny sernik wylozylam zamrozone jagody i polalam powoli tezejaca galaretka, taki efekt 

post-58387-0-02919400-1547912740_thumb.jpgpost-58387-0-43615700-1547912768_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo delikatny , nie sadzilam ze bez piany taki bedzie . dobrze ze zrobilam taki a nie jak wpierw myslalam o serniku na zimno  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Poniewaz ostatnio dosc czesto pieke jakies serniki postanowilam upiec herbatniki zeby  moc urzywac do spodow ..kupne herbatniki maja tyle proszku i palmowego tluszczu ,a domowe smakuja o niebo lepiej i napewno beda choc troche "zdrowsze".

 

 

Digestive kex -herbatniki pelnoziarniste-napewno wszystkim znane a jesli nie to przepis jak mozna je samemu upiec  :)
Skladniki : na ok 20 szt
 
200 ml platki owsiane
100 ml maka pszenna orkiszowa
100 ml maka pszenna 
5ml proszek do pieczenia 
szczypta soli 
15 ml miod
75 g zimnego masla
30 ml woda zimna
 
1.Platki miksujemy na make i mieszamy z reszta suchych skladnikow.
2.Maslo kroimy na kawalki miksujemy z reszta , dodajemy mjod i wode .
Ma powstac masa ktora mozna swobodnie rozwalkowac.
3.Walkujemy na pare milimetowy plat z ktorego wycinamy kolka
4. Kolka wykladamy na blache wylozona papierem do pieczenia i nakuwamy widelcem .
5.Pieczemy w 175C ca 15 min do jasnobrazowego koloru.
 
A tak sie moje prezentuja po upieczeniu ( jakos ich elegancja sie nie przejmowalam bo i tak pokrusze do zrobinia spodow pod sernik) :)
post-58387-0-85927600-1553683752_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, najczesciej kupuje polski Twarog   taki przewaznie

http://eedfoods.co.uk/image/cache/catalog/eed/products/p/CZARNKOW%20TWAROG%20POLTULSTY%204X250G-500x500.jpgsklep hemköp mam pod nosem a tam bardzo duzy wybor polskich produktow  to jak chce upiec taki typowy sernik krakowski . Nie kupuje zadnych takich kubelkowych bo jakos nie mam zaufania , do takich sernikow na zimno lub delikatnych kupuje albo philadelfia albo taki 

https://images.opv.se/v120/thumbnails/42140Q636754040114677735_0e3bf30c57c0621dcf1843a7b06c81dd9a641900Tb04ab16c/original/sdqqcgrp6cv3icx3lczoxeecia000000.Jpg?pid=508410

jak mam mozliwosc to kupuje taki arli w wiaderku 1 kg , nie kupuje tego co jest "färskost med kvarg" bo on bardzo zadki,

kiedys kupowalam taki z lidla w kwadratowym pojemniku chyba polkilowym .

A jak juz mam nad czasu to robie sama z filmjölk ..ale ostatnio ide po latfiznie , kiedys tylko tak robilam.

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi różnymi kubełkowymi masz rację Electro, to byle co i szkoda pieniędzy. Te wszystkie granulowane też nie to o co chodzi. Jednak ja już dawno temu dokonałem takiego "wynalazku". Nabyłem kubełkowy jogurt Turecki. Tylko ten jeden wariant się nadaje, ma 10% tłuszczu i jest bardzo gęsty, o świetnej konsystencji i smaku. Czasami wzbogacam go jeszcze 250 ml. bitej śmietanki 36-40% tłuszczu. Reszta tradycyjnie, wedle upodobania. Wychodzi naprawdę doskonale, po upieczeniu jest ścisły, ale miękki i kroi się doskonale. Jutro też będzie "pieczone", wszystko już przygotowane, spód czeka w lodówce :D . Jeżeli masz ochotę to wypróbuj, jestem przekonany że "będzie pani zadowolona", ale jak napisałem, tylko ten Turecki jogurt, żaden inny  :D .

 

front_en.8.full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten chyba z Lidl jest,  ja kupuje  Arli tez jest super u nas tego typu yogurty sa zawsze w domu bo ja i pies jestesmy yogurtowi i wszelkie zimne sosy robie na takim. grecki tez kupuje jest gesciejszy i troche lagodniejszy w smaku, u mnie sernik bedzie pieczony w piatek . przepis taki jak ciut wyzej jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Electro, przepis czytałem, ale jeżeli z Arli, to tylko ten 10% tłuszczu, ten turecki jogurt jest wszędzie, w NETTO i w ICA też. Sernik z serka Filadelfia, ma zupełnie inny smak, nie wszystkim odpowiada, osobiście wolę jednak ten z jogurtu, smakuje jak z tradycyjnego polskiego białego serka :D .

 

5034-280.jpg

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige masz racje , te z färskost to zupelnie inny smak , do typowych sernikow polskich uzywam albo polski twarog albo sama robie ser z filmjölk..my sernikomaniaki jestesmy to nawet szwedzka ostkaka lubimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czasami nastawiam na zsiadłe Electro, z którego robię następnie biały ser, zarówno do konsumpcji, jak i do sernika, ale po wielu próbach doszedłem do wniosku że ten z tego właśnie Tureckiego Yougurtu o 10% zawartości tłuszczu daje naprawdę doskonały rezultat, zarówno smakowo jak i w konsystencji, naprawdę zrób na próbę, a przekonasz się. Dzisiejszy jest już upieczony i stygnie. Wieczorem zaleję galaretką ze świeżymi truskawkami, i wstawię na noc do lodówki. Jest w wersji prawie takiej jak Twoja, tylko z cytrynowym akcentem. Dodana otarta skórka i sok z jednej cytryny, poza tym to samo. Najczęściej robię wg. tego przepisu jaki podajesz, bo daje zadawalające rezultaty i nie wymaga zachodu, a używając Tureckiego Yougurtu robi się go na poczekaniu, sam się właściwie robi, ten przepis jest naprawdę super i nie wymaga wielu jajek :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige u mnie wlasnie sie piecze taki a jutro  bedzie na nim warstwa mango /ananas mousse jeszcze, extra wersja urodzinowa  :)

Z jogurtu tez robilam bo przeciez zanim pojawily sie polskie produkty tez zylismy  i wcale nie gorzej. Z siadlego to w cukierni robilismy zawsze 300 l  fil i do pieca a poznije ociekanie na sitach :)  

Pamietam jak gotowalam szczawiowa ze szpinaku i nikt sie nawet nie poznal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nastawiam na normalne zsiadłe mleko, takie do konsumpcji z ziemniakami i cebulką :D , lub ew. do robienia białego sera. Nastawiam 4 litry tego mleka z Lidla,(mam garnek 5l.)  i dodaję na tę ilość 1 mały gräddfil, oczywiście wcześniej rozprowadzony z 1/2 litra mleka, i tak zmieszany dolewam do całości aby zakwasić, mieszam to kilkadziesiąt sekund i gotowe. Teraz jeżeli ma być na biały ser, to zostawiam w tym 5 litrowym garze, aż się mleczko zsiądzie. Po zsiądnięciu się, co trwa przeważnie ok. 3 dni w temperaturze pokojowej, wstawiam ten garnek do drugiego garnka z gotującą wodą i owarzam skrzep, podgrzewając go do 37-38 stopni C max. i robię z tego pyszny biały ser "wiejski" domowy. Jeżeli zaś ma być do spożycia z ziemniaczkami, mniam, mniam :D , to rozlewam od razu do słoików, przykrywam nakrętkami i po trzech dniach jest pyszne, wiejskie zsiadłe mleko, że nożem go można kroić. Wtedy dokręcam mocniej zakrętki, i wstawiam do lodówki :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze zrobic taki epolskie zsiadle bo lubie fil ale to nie to samo co polskie zsiadle  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Electro, zrób raz i już na pewno zagości na stałe w Twym jadłospisie :D . Ja też kocham takie tradycyjne "wiejskie" polskie zsiadłe, a już z młodymi ziemniaczkami masełkiem i rumianą cebulką to ech, szkoda słów, ale młode ziemniaczki już wkrótce. Wczoraj kupiłem "Delikatesspotatis", też są fajniusie, jednak to nie to samo, lecz z "braku laku", jak to się mówi, skonsumujemy i te, i też się obliżemy :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez lubie  :) u mnie beda jutro chyba leniwe bo mam pol kg twarogu , a w sobote domowe flaki  na rosole bedziemy ucztowac moj TZ wlasnie zakonczyl ostatni "krzeselkowy rok" za rok inna dekada juz  :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciało mi się na galaretkę czekać, więc galaretka z truskawkami i bitą śmietaną będzie jako osobny smakołyk na deserek po obiadku :D , a teraz już degustacja serniczka do kawusi, ojjj, mniam, mniam, więcej nie powiem  :D .

 

 

post-49725-0-79862100-1553856138_thumb.jpg

post-49725-0-26024500-1553856158_thumb.jpg

post-49725-0-32965600-1553856176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada moj w polowiegotowy  na to jeszcze poszedl mousse mango /ananas .chlodzi sie w lodowce 

bedzie na urodzinowe slodkosci

post-58387-0-63462500-1553893871_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.