Skocz do zawartości

Withereggie - Może mi się upiecze...


withereggie

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie będę usilnie próbował swoich sił w tej nierównej walce z Panem Piekarnikiem ;)

 

Na pierwszy ogień poszły bułeczki pszenne-śniadaniowe. Zaznaczam, że nie są spieczone gdyż takowych nie lubię!

 

post-53531-0-58586500-1425766024_thumb.jpg

 

post-53531-0-86927800-1425766102_thumb.jpg

 

post-53531-0-58586500-1425766024_thumb.jpg

 

 

Korzystając z nagrzanego piekarnika wykręciłem warkoczyk, czyli chałkę na podstawie przepisu podanego przez "wujka"

Zbója Madeja ;)

 

post-53531-0-62758800-1425766292_thumb.jpg

 

Jako, że kruszonka to coś co tygryski lubią najbardziej, poszło jej tyle, że zasłoniła pięknie wyrośnięty jak na sterydach warkoczyk! A taki był ładny... amerykański... :D

 

post-53531-0-12986800-1425766440_thumb.jpg   post-53531-0-65725500-1425766472_thumb.jpg   post-53531-0-44473000-1425766505_thumb.jpg

 

Coś czuję, że w nocy jej sporo ubędzie...  :rolleyes:

Ciąg dalszy powinien nastąpić...

post-53531-0-66468700-1425766066_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Withetreggie brawo http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,009_aO_orig.gif Nie taki diabel straszny jak go maluja. BArdzo ladnie wyglada wszystko.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz kiedyś takie same, ale bezglutenowe, to z chęcią się poczęstuję :)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No młody :rolleyes: napiszę Tobie szczerze, że niezły dreptacz kuchenny jesteś :D nie dość, że się nieźle nadreptałeś w kuchni to jeszcze pięknie wsio wyrosło i się popiekło :clap::D :D

Teraz czyń przygotowania do chleba na zakwasie :cool:

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@withereggie, smakowicie i przepiekne :thumbsup: ,ja tez lubie  jasne bulki  :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję

Sławku nie dziękuj za pochwały tylko pokazuj co jeszcze potrafisz bo to chyba dopiero początek Twoich zdolności ;)

Gratuluję  :thumbsup:  i czekam na ciąg dalszy :tongue:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No młody :rolleyes: napiszę Tobie szczerze, że niezły dreptacz kuchenny jesteś :D nie dość, że się nieźle nadreptałeś w kuchni to jeszcze pięknie wsio wyrosło i się popiekło :clap::D :D

Teraz czyń przygotowania do chleba na zakwasie :cool:

Wuja mówisz i masz!

 

Chleb a raczej wyrób, który miał być pięknym, wyrośniętym bochenkiem ale skubany "poszedł w bioderka".

Chlebiątko pszenno-żytnie 50/50 na zakwasie żytnim dość dobrym. Jak na mieszany, dość wilgotny ale nie klei noża, sprężysty. Wart dopracowania... Smacznego :)

post-53531-0-47685700-1425839204_thumb.jpg

post-53531-0-13508800-1425839274_thumb.jpg

Edytowane przez withereggie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez dopracowywania jest bardzo ładny. Jeżeli dasz mniej wody, to się nie będzie rozjeżdżał, ale taki pszenno żytni 50/50, pieczony bez foremki, to jest bardzo OK. Ważne też że jak piszesz, jest wilgotny, a pomimo to noża nie klei, i tak właśnie ma być :clap::thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez dopracowywania jest bardzo ładny. Jeżeli dasz mniej wody, to się nie będzie rozjeżdżał, ale taki pszenno żytni 50/50, pieczony bez foremki, to jest bardzo OK. Ważne też że jak piszesz, jest wilgotny, a pomimo to noża nie klei, i tak właśnie ma być :clap::thumbsup: .

Patrząc na Twoje wypieki to te słowa są bardzo budujące. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuja mówisz i masz!

 

Oki :D

 

Nawet bez dopracowywania jest bardzo ładny

 

Też tak myślę. Nie mniej jednak może ilość zakwasu trochę zwiększyć coby chlebek był bardziej "podniesiony" :D

 

 

 

Wrrrrr :devil: , skórka ładniej przyrumieniona niż w moich chlebkach :laugh: ale to moze od tego, że więcej mąki żytniej dałeś :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Skórka chyba od psikania wodą w piekarniku

Ja też psikam, ale raczej kolorek ładniejszy od większej ilości mąki żytniej :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziła za mną chałka wg "wujka" Zbója a skoro wersja 1.0 była zadowalająca, przyszedł czas na wersję 2.0

 

Wersja ta zawiera inną proporcję składników kruszonki tzn. zmniejszona ilość mąki, co powoduje konsystencje mniej sypką oraz to, co widać od razu po przekroju czyli pojedyncze wałeczki wypełnione budyniem. Nadaje wilgotności chałce.

Warta udoskonalenia ;)

Smacznego! :D

 

post-53531-0-29503500-1426191148_thumb.jpg

post-53531-0-38306600-1426191224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziła za mną chałka wg "wujka" Zbója a skoro wersja 1.0 była zadowalająca, przyszedł czas na wersję 2.0

 

No i o to chodzi coby kombinować na swój smak, też lubię różne wersje czynić :D :D

 

co widać od razu po przekroju czyli pojedyncze wałeczki wypełnione budyniem. Nadaje wilgotności chałce.

 

Może i kiedyś tak się zabawię :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.