Skocz do zawartości

Szukam dobrej receptury na kielbase


DonLeo007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w drugim podejściu do produkcji wędliny domowej (we Francji) - dziś kupiłem; 5,4 kg karkówki, 6,8 kg mięsistego podgardla i łopatki wołowej 2,2 kg.

Szukam ciekawego przepisu lub wskazówki czy nie brakuje czegoś lub za dużo jakiegoś mięsa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DONLEO007- spróbuj inaczej - świetnych przepisów jest tu bez liku-wybacz że powiem Ci to bezpośrednio poczytaj dział dla początkujących :)  Każdy  no prawie tak zaczynał

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukam ciekawego przepisu lub wskazówki czy nie brakuje czegoś lub za dużo jakiegoś mięsa. :)

A może spróbuj inaczej. Zdecyduj się jaką kiełbaskę chcesz zrobić a wtedy będziesz wiedział ile i jaki asortyment mięsa masz kupić :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak moge jeszcze cos dodac od siebie to przynajmniej ja tak robie ..wpierw sprawdzam co moge kupic ..u nas podgardla np .nie uwidzisz ..jak bedziesz wiedziec co jest dostepne przejzyj przepisy i kup to co potrzeba. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem; 5,4 kg karkówki, 6,8 kg mięsistego podgardla i łopatki wołowej 2,2

 

Obawiam się że wędlina wyjdzie tłustawa, proporcja mięsa i podgarla prawie 50/50 ..

No chyba że podgarle jest tak poprzerastane to będzie git... pokaż to podgarle.

Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że wędlina wyjdzie tłustawa, proporcja mięsa i podgarla prawie 50/50

 

 

Jak się dobrze policzy to się okaże, że kiełbaska będzie miała ok.30% tłuszczu.Obecne podgardla nie są tłuste tylko mięsne co zostało zaznaczone a i karkówka obecnie nie jest za tłusta.Czy  te 30% to dużo to zależy od tego co kto lubi.Kabanosy nie są chudsze a jakie smaczne.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak się dobrze policzy to się okaże, że kiełbaska będzie miała ok.30% tłuszczu.Obecne podgardla nie są tłuste tylko mięsne co zostało zaznaczone.Czy te 30% to dużo to zależy od tego co kto lubi.Kabanosy nie są chudsze a jakie smaczne.

Jeśli podgarle jest bardzo mięsna to tu się zgadzam... :thumbsup:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..właśnie te podgardle podzieliłem i okazało się 50% mięsa - myślę żeby dokupić boczku lub słoniny

 

Ja już nic tłustego bym nie dokupował. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

znalazłem informacje ze można sol przypiec na patelni a wołowinę zalać woda.

Jeśli znalazłeś informację, to rób według niej, ale jeśli chcesz na naszym forum uzyskać sprawdzone informacje, to najpierw dwie zasady:

- solą solimy mięso,

- mięsa na kiełbasę nie peklujemy na mokro

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli chcesz na naszym forum uzyskać sprawdzone informacje

własnie forum jest do wspólnego doradzania i porad na dany temat, receptury jest pełno ale można eksperymentować np. portugesi peklują mięso w winie wytrawnym co zrobiłem w pierwszej kiełbasie ale tylko wołowinę i niezłe wyszło a Hiszpanie cale życie używają do konserwacji tylko sol morska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Hiszpanie cale życie używają do konserwacji tylko sol morska..

 

....może dlatego , że Wieliczki nie mają...?

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

własnie forum jest do wspólnego doradzania i porad na dany temat, receptury jest pełno ale można eksperymentować np. portugesi peklują mięso w winie wytrawnym co zrobiłem w pierwszej kiełbasie ale tylko wołowinę i niezłe wyszło a Hiszpanie cale życie używają do konserwacji tylko sol morska...

Wszystko się zgadza, ale Ty swoją, konkretną prośbę umieściłeś już chyba w tytule tematu na naszym forum, prawda? Sądzę zatem, iz tutaj chciałeś coś znaleźć. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

5,4 kg karkówki, 6,8 kg mięsistego podgardla i łopatki wołowej 2,2 kg. Szukam ciekawego przepisu lub wskazówki czy nie brakuje czegoś lub za dużo jakiegoś mięsa. :)

 

Nie szukaj - tylko działaj, skład dobry na cienką kiełbaskę.... teraz tylko reszta - już wiesz co i jak?  :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....kopiuj wklej.....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a tak na prawdę, mieszkałem w Hiszpanii teraz we Francji chce promować coś polskiego, myślę ze kiełbasa jest jednym z naszej historii kulinarnej najtrafniejsza wiec o tym jest ten temat i czekałem na dobre recepty i pomoc.

Receptury przedstawione na tej stronie sa wielokrotnie testowane przez całe rodzinne (i nie tylko) klany, ich receptury oparte na niepodważalnych wzorcach stanowią kwintesencję polskiego masarstwa. Na stronie głównej i forum znajdziesz wiele ciekawych receptur, a jesli będzie mało, to w dziale receptur branżowych masz całą 16-tkę, czyli biblię domowego masarza. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...właśnie te podgardle podzieliłem i okazało się 50% mięsa - myślę żeby dokupić boczku lub słoniny ;)

Daj już spokój z tym tłustym. Jest go dość. Aż za dość. Wspomnisz moje słowa.

Edytowane przez esjot
esjot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po paru dniach mało czasu na wszystko, do rzeczy; dopiero dzisiaj zamieszam w " kiełbasie " przerobiłem już wędzarnie wg wskazówek kolegów z forum - dodałem komin, piecyk wstawiłem pod wędzarnię i dostawiany wentylator z pc do komina, za chwile zrobię fotki przed zabudowa piecyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zastrzał w drzwiach dajesz odwrotnie,reszta też nie powala ale każdy robi jak może, na co go stać i potrafi.ogólnie to powodzenia bez żadnego złośliwego podtekstu, ja daje radę w wędzarni kanałowej z kręgu drogowego,to Twoja instalacja to wypas,tylko jak dla mnie przekombinowana,rura spiro z boku? Kominek itp Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.