Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Sterowanie wędzarni elektrycznych - dyskusja i uwagi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#81 waldek55

waldek55

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 392 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano 30 paź 2018 - 06:26

Musisz zastosować sondę Pt-100 , a REX-a sprzedają z sondą typu K .

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

#82 Tommyle

Tommyle

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów
  • MiejscowośćSztum

Napisano 30 paź 2018 - 07:40

[quote name="waldek55" post="611452" timestamp="1540877160"]
Musisz zastosować sondę Pt-100 , a REX-a sprzedają z sondą typu K .
Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka[/quote]Mam sondę typu K. Jak Napisał post wcześniej Eugeniusz wpadam chyba w przesadyzm. Jednak co do histerezy, to chyba warto by była na 1 ST, a nie 2 st. Bo tak jest ustawiona fabrycznie
[Dodano: 30 paź 2018 - 07:38]

Z praktyki wiem, że istotne znaczenie ma umiejscowienie sondy.
Nie wpadaj w zbytni przesadyzm.[/quote]

Chyba masz rację. Poruszyłeś jednak temat o który właśnie miałem pytać. Jakie jest najlepsze miejsce na sondę. Chciałem ją umieścić w rurce umieszczonej centralnie w suficie na wysokości wyrobów
[Dodano: 30 paź 2018 - 07:40]
Ta druga wypowiedź adresowana miała być do Eugeniusza (nie wiem czemu tak się podpięło)

Użytkownik Tommyle edytował ten post 30 paź 2018 - 07:41

#83 wojs40

wojs40

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 552 postów
  • MiejscowośćOpolskie

Napisano 30 paź 2018 - 07:42

....Jakie jest najlepsze miejsce na sondę. Chciałem ją umieścić w rurce umieszczonej centralnie w suficie na wysokości wyrobów

Ani na górze, ani na dole. Moim zdaniem mniej więcej w środku wędzarni, między wyrobami.

#84 Eugeniusz_2015

Eugeniusz_2015

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 422 postów
  • MiejscowośćGdańsk

Napisano 30 paź 2018 - 09:09

Wojs40 ma rację, jednak gdy wędzarnia jest zbytnio załadowana, nie wolno zapominać o przekładaniu kijów wędzarniczych. Jak już powiedziałem, temperatura w poszczególnych miejscach komory może różnić się dosyć znacznie od zadanej i 1 czy 5 stopni nie odgrywa istotnej roli. Inna jest sytuacja gdy chcesz wędzić na zimno, wtedy reżim procesu musi być ściśle zachowany. Nasi dziadowie robili doskonałe wyroby w komorach wędzarniczych wypełnionych żarem i trocinami. Jedynie doświadczenie im podpowiadało, czy cały proces, a więc i temperatura, jest prawidłowy  Niejeden tęskni za takimi smakołykami.

#85 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 13849 postów

Napisano 30 paź 2018 - 09:24

Sonda powinna być umieszczona między wędzonkami. Nie na górze, nie na dole się mniej więcej w środku.
Dokładność 0,1C jest zbyteczna. Nawet przy PID, temperatura od zadanej może się różnić o parę stopni i to w żaden sposób nie wpłynie na efekt końcowy.

Dokładność 1C jest wystarczająca.

#86 Miroon86

Miroon86

Początkujący

• Użytkownicy
  • 17 postów
  • MiejscowośćSuwałki

Napisano 16 gru 2018 - 22:35

Witam. Wiecie może jak w Rex-c100 przywrócić ustawienia fabryczne?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#87 Tommyle

Tommyle

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 76 postów
  • MiejscowośćSztum

Napisano 18 gru 2018 - 22:05

Sonda powinna być umieszczona między wędzonkami. Nie na górze, nie na dole się mniej więcej w środku.
Dokładność 0,1C jest zbyteczna. Nawet przy PID, temperatura od zadanej może się różnić o parę stopni i to w żaden sposób nie wpłynie na efekt końcowy.

Dokładność 1C jest wystarczająca.

Jest dokładnie jak piszesz. Też myślałem, że wskazania powinny być 0,1 ale nie ma to znaczenia. 

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#88 reda

reda

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 69 postów
  • MiejscowośćPL

Napisano 19 gru 2018 - 05:38

Witam. Wiecie może jak w Rex-c100 przywrócić ustawienia fabryczne?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

czyli:

1, Włącz zasilanie;
2, Naciśnij i przytrzymaj przycisk SET przez 5 sekund, aż na górnym wyświetlaczu pojawi się AL 1
3, Naciśnij przycisk SET przez kilka razy, aż na górnym wyświetlaczu pojawi się P
4, Ustaw na dolnym wyświetlaczu wartość na 0020
5, Naciśnij i przytrzymaj przycisk SET przez kilka sekund, aż do zresetowania termostatu

Powodzenia!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych