Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymbox modyfikacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

#121 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7324 postów

Napisano 20 gru 2020 - 18:30

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

#122 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 23 gru 2020 - 18:23

No i mam dymogenerator wg konstrukcji Rogera. Kolega wytoczył mi ze stali nierdzewnej pokrywe jak również podstawę. Z racji że podstawa i pokrywa mają po 3 cm gr, to nie będę przykręcał podstawy DG do blachy, bo całość jest stabilna. Rura dymowa podtoczona, oczywiście dorobię jeszcze do niej dyszę powietrza według konstrukcji Rogera i przycięcie pod ukose.Rura główna do podstawy dodatkowo przykręcona 3 śrubkami z mosiądzu.
Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Załączone pliki

Użytkownik Raf78 edytował ten post 23 gru 2020 - 18:28

#123 roger

roger
  • Użytkownicy
  • 7324 postów

Napisano 23 gru 2020 - 22:04

Nie podciąłeś ukośnie rury dymowej od dołu ... To błąd zrębki będą wpadały i przytykaly przelot....

Wysłane z P30 przy użyciu Tapatalka

#124 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 24 gru 2020 - 06:21

Będzie przycięcie, pisałem o tym wyżej, że rura dymowa będzie zgodna z Twoją konstrukcją

#125 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 09 sty 2021 - 10:18

Dzisiaj zrobiłem podstawę do mojego nowego dymogeneratora. Wspawany trzpień zapobiega przesuwaniu się podstawy, a śruba m8 będzie stabilizowała rurkę dymową żeby się nie przekręcała.

Załączone pliki

#126 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 16 sty 2021 - 22:09

A ja nadal szukam alternatywy dla Dymboxa. Dzisiaj rozpocząłem budowę dymogeneratora z popielnikiem. Rura nierdzewna 108mm, ruszt 8 mm.
Spawów Proszę się nie czepiać bo jestem naturszczykiem.

Załączone pliki

Użytkownik EAnna edytował ten post 17 sty 2021 - 09:55

#127 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 524 postów

Napisano 16 sty 2021 - 22:14

Tak na moje oko ten ruszt "za gruby" - zrębki przez niego przelecą.

Testy pokażą co będzie warty.

--

Romii

#128 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 16 sty 2021 - 22:16

Wiesz kolega z forum pisał, że 8-10, zrobiłem 8mm. Wiesz ruszt zawsze będę mógł poprawić.

#129 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 19 sty 2021 - 21:55

Witam, dzisiaj skończyłem kolejnego dymogeneratora, tym razem z popielnikiem. Rura fi 108, wysokość 380mm, popielnik 100cm. Ruszt z pręta nierdzewki fi 3, +/- co 8 mm. Przerobiłem tylko mocowanie rusztu, jaki wcześniej prezentowałem w ten sposób, że umieściłem go w rurze głównej tak, aby popielnik można ewentualnie wyczyścić podczas dłuższego wędzenia. Ciekawy zasypałem zrębkami Bukowo-olchowymi kl 10. Podczas załadunku zrębek nic się nie przesypuje przez ruszta, jak obawiał się kolega Romii. Acha, rura dymowa wykorzystana z poprzedniego projektu. Otwory powietrzne fi 8. Pompka z Dymboxa ustawiona na połowę. Podstawa prowizoryczna. Z racji, że jest zimno i późno dymiłem próbnie ok 2h. Działał bez zastrzeżeń.
Oczywiście dam znać jak dymi w standardowym wędzeniu.

Załączone pliki

Użytkownik Raf78 edytował ten post 19 sty 2021 - 21:57

#130 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 20 sty 2021 - 04:27

Czyli tym razem skorzystałeś z moich porad i zaleceń, co pokazało się że system z popielnikiem działa :thumbsup: . Nie bez znaczenia jest fakt że zechciałeś z uwagą przeczytać temat traktujący o : https://wedlinydomow...eneratora-bacy/

#131 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 20 sty 2021 - 11:15

Sverige2 dokładnie tak. Widać do mojego typu wędzarni ten dymogenerator się sprawdza. Oczywiście wszystko co robię ma podłoże w wiedzy i doświadczeniu użytkowników niniejszego forum, za które Tobie i innym dziękuję.
Nie omieszkam jeszcze wypróbować inne gradacje zrębek a także klocuszków drewna.

Użytkownik Raf78 edytował ten post 20 sty 2021 - 11:16

#132 Romii

Romii
  • Użytkownicy
  • 524 postów

Napisano 20 sty 2021 - 11:15

Czyli tym razem skorzystałeś z moich porad i zaleceń, co pokazało się że system z popielnikiem działa .

Ja tam bym poczekał z zachwytami do pierwszego wędzenia - jak będzie dymić bez zastrzeżeń 6-8h to dopiero będzie pełny sukces :-).

--

Romii

#133 Raf78

Raf78
  • Użytkownicy
  • 277 postów

Napisano 20 sty 2021 - 11:17

Romii mam nadzieję, że tak będzie :-)

#134 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 20 sty 2021 - 13:27

Ja tam bym poczekał z zachwytami do pierwszego wędzenia - jak będzie dymić bez zastrzeżeń 6-8h to dopiero będzie pełny sukces :-).

--

Romii

Romii miły kolego, próby to były robione już wiele, wiele, lat temu, a obecnie trwa tylko eksploatacja tego typu DG. Prawidłowo wykonany działa bez zarzutu. Chińczycy już koło wymyślili. Również proponowałbym koledze przeczytać temat, ale przeczytać go dokładnie, tak jak zrobił to kol. Raf, i teraz nareszcie spokojnie wędzi :thumbsup:https://wedlinydomow...eneratora-bacy/

Użytkownik sverige2 edytował ten post 20 sty 2021 - 13:49

#135 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 20 sty 2021 - 18:45

--

Romii

Romii miły kolego, próby to były robione już wiele, wiele, lat temu, a obecnie trwa tylko eksploatacja tego typu DG. Prawidłowo wykonany działa bez zarzutu. Chińczycy już koło wymyślili. Również proponowałbym koledze przeczytać temat, ale przeczytać go dokładnie, tak jak zrobił to kol. Raf, i teraz nareszcie spokojnie wędzi :thumbsup:https://wedlinydomow...eneratora-bacy/

Kolego sverige2, chciałbym nabyc taki dymogenerator jaki polecasz ale nie mam ani nikogo kto by to zrobił ani sam nie mam sprzętu ani umiejętności. Znalazłem jednak na OLX ogłoszenie i chyba coś takiego jak polecasz. Mógłbyś zerknąć okiem i doradzić czy warto kupić?

https://www.olx.pl/o...28-IDDGqQ1.html

tutaj dodatkowo sprzedawca przesłał mi zdjęcie jak to wygląda w środku:

Załączony plik  20210119_214811.jpg   71,82 KB   7 Ilość pobrań

Załączony plik  20210119_214821.jpg   81,57 KB   7 Ilość pobrań

Załączone pliki

Użytkownik bero edytował ten post 20 sty 2021 - 18:46

#136 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 20 sty 2021 - 19:02

Ten DG jest wykonany nieprawidłowo. Źle wykonany popielnik, to tak jak by go wcale nie było, lub nawet gorzej. Już kiedyś dzwoniłem do tego człowieka produkującego te DG, chcąc z nim omówić temat, lecz otrzymałem parę brzydkich słów zamiast rzeczowej wymiany zdań. Tak wykonany DG to zwyczajny bubel. Tak robił kiedyś Dawido, i zmienił zdanie. DG wykonany tak jak to teraz wykonał kol. Raf, jest prawidłowo wykonaną konstrukcją. Zwróć się do niego i może zechce Ci po koleżeńsku, czy ew. za jakąś drobną  opłatą pomóc w budowie czegoś takiego jak sobie obecnie skonstruował i zbudował :thumbsup:?

Popielnik musi być wykonany dokładnie tak jak to wykonał kol. Raf, aby spełniał swoją rolę i wykonywał swe zadanie prawidłowo. Inaczej jest tylko zmarnowanym materiałem i bublem tak jak na tym filmiku który prezentuje Davido :facepalm:.

Użytkownik sverige2 edytował ten post 20 sty 2021 - 19:09

#137 bero

bero
  • Użytkownicy
  • 62 postów

Napisano 20 sty 2021 - 19:07

niestety kolega davido31 mieszka w hiszpanii :) zazdroszcze mu ale niestety nie jest w stanie wykonać DG. Ok w takim razie wstrzymam się z zakupem dymogeneratora i może coś jeszcze pokombinuje. Czyli poprawny DG to w zasadzie konstrukcja z Rogera + popielnik? Dobrze rozumuje?

#138 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6347 postów

Napisano 20 sty 2021 - 19:13

Tak rozumujesz nawet bardzo dobrze. Taka kompilacja daje gwarancję prawidłowo i bezstressowo działającego DG. :D :thumbsup: :clap: !!!

#139 fantomek

fantomek
  • Użytkownicy
  • 319 postów

Napisano 20 sty 2021 - 19:43

Bero mam od tego gościa z olx potwierdzam bubel dymi 2h. Czyli jak rozumiem muszę poprawić popielnik? Czy coś jeszcze?

#140 jpiotr

jpiotr
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 27 sty 2021 - 14:05

Witam Wszystkich.

Mam pytanie odnośnie tego popielnika - rusztu jeśli jest powyżej tych otworów i rurki dymiącej to jak rozpalić i czy dym zostanie wciągnięty do wędzarni?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych