Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Solomierz

solomierz peklowanie solanka sól peklosól soł areometr

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 29 kwi 2009 - 16:59

Witam.Może ktoś podpowie mi gdzie mogę kupić wkład do solmierza bo moje drewniane rączki nie podołały i się zbił.Pipeta na szczęście się ostała.Wygląda on bardzo podobnie do wkładu do pomiaru gęstości elektrolitu w akumulatorze.Pozdrawiam.

#2 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27712 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 29 kwi 2009 - 17:01

Dostaniesz spoko w każdej hurtowni ze sprzętem masarskim.

#3 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 29 kwi 2009 - 17:07

No właśnie nie.U mnie w Nadarzynie nie chcą samego wkładu tylko cały.A ja nie chcę całej krowy tylko chcę się mapić mleka.Pozdrawiam

#4 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27712 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 29 kwi 2009 - 17:08

Zadzwoń do Miro. On na pewno Ci pomoże.

#5 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2077 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 29 kwi 2009 - 17:17

Witam.Może ktoś podpowie mi gdzie mogę kupić wkład do solmierza bo moje drewniane rączki nie podołały i się zbił.Pipeta na szczęście się ostała.Wygląda on bardzo podobnie do wkładu do pomiaru gęstości elektrolitu w akumulatorze.Pozdrawiam.

Tu http://dodatkimasars....pl/5,Solomierz masz same wkłady.
Ale jest problem :!: , do pipety go nie wsadzisz :shock: :wink: , jeśli już to do menzurki :grin: :wink:

#6 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 29 kwi 2009 - 17:30

Ale ją mam dużą.......... pipetę :grin: :grin:

#7 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 27712 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 29 kwi 2009 - 17:32

Tylko się cieszyć. :tongue:

#8 arkadiusz

arkadiusz

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 11527 postów

Napisano 29 kwi 2009 - 17:37

Nie ma z czego bo nie ma wkładu

#9 fentel

fentel

Weteran

• Użytkownicy
  • 1382 postów
  • MiejscowośćRadomsko

Napisano 29 kwi 2009 - 19:43

Ale ją mam dużą.......... pipetę

Tylko się cieszyć.

Nie ma z czego bo nie ma wkładu

..jak się ma dużą pipetę a nie ma gdzie wsadzić, to się nie ma z czego cieszyć :cry:

#10 PePe

PePe

Weteran

• Użytkownicy
  • 2056 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 11 gru 2014 - 11:43

Ostatnio kupiłem sobie solmierz f-y _ GOMAR - WARSZAWA, i co? i d..pa. Zrobiłem solankę , 10l wody i 800 gram peklosoli, co powinno dać solankę około 8% a areometr pokazuje 16%, Co o tym sądzicie?

#11 bock_1

bock_1

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 79 postów
  • Miejscowośćlubuskie

Napisano 11 gru 2014 - 12:54

Ostatnio kupiłem sobie solmierz f-y _ GOMAR - WARSZAWA, i co? i d..pa. Zrobiłem solankę , 10l wody i 800 gram peklosoli, co powinno dać solankę około 8% a areometr pokazuje 16%, Co o tym sądzicie?

Solomierz również zakupiłem na samym początku i...... po próbach opanowania go :facepalm:  skończyło się na ,,tabeli dziadka" i jestem zadowolony. A solomierz leży sobie w szufladzie  :D

#12 electra

electra

Uzależniony od forum

• **VIP**
  • 5601 postów
  • MiejscowośćSztokholm

Napisano 11 gru 2014 - 13:22

Slonolubny solomierz :tongue:

#13 Pools

Pools

Weteran

• Użytkownicy
  • 1023 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 11 gru 2014 - 23:25

Ważna jest jeszcze temperatura. Każdy solomierz jest skalibrowany po określoną temp. Może stężenie mierzyłeś w bardzo niskiej temperaturze ? Gęstość wody jest tym większa im niższa jest temperatura.

#14 PePe

PePe

Weteran

• Użytkownicy
  • 2056 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 12 gru 2014 - 07:12

Dzięki Pools, też ten fakt dotarł do mnie jak już byłem w mieście, sprawdzę powtórnie za kilka dni.

#15 druid

druid

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 5 postów
  • MiejscowośćWołomin

Napisano 05 mar 2018 - 18:48

Witam!

Zakupiłem solomierz (areometr) wyprodukowany przez zakłady GOMAR Warszawa, skalibrowany w % (0-30) oraz w kg/m3 (0-100).

Przygotowałem solankę: 200ml wody i 20g soli kuchennej po czym zanurzyłem ww. solomierz.

Szok i niedowierzanie, przyrząd pokazał 105kg/m3 a na drugiej skali uwaga 30%!!!

Wymieniłem ten areometr na kolejny, ale tym razem dokonałem pomiaru czystej wody  i pokazał 10kg/m3 a na skali procentowej 3% - błąd kalibracji?

I teraz nie wiem która skala odnosi się do solomierza, najprawdopodobniej kg/m3; jeśli tak, to po co komuś solomierz tylko do 10g/l; ewentualnie nie ogarniam skali i należałoby dokonać przeliczenia - jeśli tak, to w jaki sposób?

Proszę o pomoc, bo już nie wiem czy kolejny raz próbować wymiany czy należy go zwrócić bo kosztował całe 34zł - uważam, że to nie mało, ale jakoś nie wierzę w BIOWINA...

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#16 TOSHIBA

TOSHIBA

Weteran

• Użytkownicy
  • 2077 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 05 mar 2018 - 19:10

Aerometry pominąwszy ich niedokładność przy tanich modelach, są bardzo wrażliwe na temperaturę roztworu.

Tak samo jak pomiar solanki na jajko, po pierwsze świeżość jajka po drugie temperatura roztworu.

Przemyśl zakup czegoś takiego -  Refraktometr  

Osobiście mam od lat i jestem zadowolony

https://www.amazon.d...=A204Z6DCZ6WEF4

Załączone pliki

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 05 mar 2018 - 19:17

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: solomierz, peklowanie, solanka, sól, peklosól, soł, areometr

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych