Skocz do zawartości

Awaryjna sytuacja. Potrzebna pomoc


misiek73

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałaś na świeżo, zaraz po parzeniu?

Jeśli tak, to może się wydawać że jest słona. Daj jej wystygnąć a potem spróbuj ponownie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Próbowałaś na świeżo, zaraz po parzeniu?

Jeśli tak, to może się wydawać że jest słona. Daj jej wystygnąć a potem spróbuj ponownie.

Wyprzedziłeś mnie  :D Zostaw do jutra lub po jutra w chłodnym miejscu  mięso jeszcze wchłonie sól ,chyba że poszalałeś z solanką ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepła jest temp 55 stopni tylko ścianki lekko wilgotne właśnie bo zaczęło padać

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 22 gru 2017 - 07:41]

Wygrzewam już ok godzinki i deszcz mi plany pokrzyzowal kurde z parasolem problem

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czymkolwiek zakryj beczkę, żeby deszcz na nią nie padał.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem nowy na forum , nie wiem czy w dobrym dziale , ale potrzebuję szybko jakąś podpowiedź. Moje 3 wędzenie , wcześniej wszystko było ok , na szynce jest szarawego koloru pasek, w dodatku na składaniu zrobiła się szczelina . Po przekrojeniu na pół cała szynka pachnie ładnie , tylko z tej szczeliny I to przebarwienie ma intensywniejszy zapach , lekko jakby nawet przygnity albo mi się wydaje. Peklowane bylo 3 tygodnie , wędzenie 9h , parzenie 3h w 85 stopniach , szynka w środku miala 75. Czy coś jest z tym nie tak ? Nie wiem czy mogę to podać na święta :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tylko z tej szczeliny I to przebarwienie ma intensywniejszy zapach , lekko jakby nawet przygnity albo mi się wydaje.

Daj szybko zdjęcia tej szynki z widocznym przekrojem

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przekroju wygląda dobrze. Nawet środek jest zapeklowany.

Jednak ta szarość wokół szczeliny może wskazywać na działanie bakterii.

Sama szczelina (brak sklejenia) mogła powstać jako ujście dla gazów.

Rozstrzygający będzie tu zapach.

Jeżeli w Twoim odczuciu ma on związek z zepsutym mięsem to na pewno należy wyciąć głębiej zmienioną tkankę aż do wyeliminowania obcego zapachu.

Dla bezpieczeństwa przeznaczyłabym mięso na bigos.

Dodatkowa obróbka termiczna w kwaśnym środowisku powinna całkowicie wyeliminować ew. patogeny.

Ja bym rozłupała mięso wzdłuż tej szczeliny bo być może, że w środku jest niespodzianka.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Peklowane bylo 3 tygodnie

Jaka zalewa peklująca? 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto by dowiedzieć się jak szczegółowo mięso było peklowane.

Jeśli gdzieś popełnił błąd, a w pęknięciu rozpoczął się proces gnilny, to takie mięso nie nadaje się do spożycia.

Lepiej je wyrzucić i nie ryzykować zatrucia pokarmowego.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto by dowiedzieć się jak szczegółowo mięso było peklowane.
:yes: tym bardziej ,że peklowane 3 tygodnie - jakie stężenie - czy peklosól czy jakaś mieszanka jaka temperatura peklowania , nastrzyki?  peklowane z przyprawami? - jakie przyprawy czy czyste- wszystko jest potrzebne  :yes:  Ale jak Ci zalatuje smrodem-Utylizacja - tylko :( 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklowanie 0,4kg peklosoli na litr wody , z wywarem z przypraw przecedzonym przez sitko, bez nastrzykiwania obracane co 3 dni, jedynie obawiam sie o temperature , bo stalo w ganku , a na dworze nie bylo zbyt zimno wiec napewno bylo czasem ponad 10 stopni. Edytowane przez Gelo0o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To temperatura załatwiła sprawę. Przy 21 dniach to tylko w lodówce 3-4 stopnie. 21 dni to długo wystarczy "chwilą nie uwagi" i problem gotowy. Ważne jest zachowanie całego reżimu technologiczne-higienicznego od zakupu do parzenia. Opisał to kiedyś Bagno. Jak nie masz lodówki do peklowania to stosuj krótkie peklowanie 7-8 dni z nastrzykiem zimową porą i patrz na prognozę pogody, a do lata skołuj lodówkę ;-) Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ec napewno bylo czasem ponad 10 stopni.
i masz odpowiedź - zapewne przed wędzeniem capiła ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zdrowia to nie są wielkie pieniądze. To tak na dwoje babka wróżyła. Prawdopodobnie nic się nie stanie jak tak zrobisz ale jak się stanie to Ty lub ktoś z rodziny będzie miał załatwione Święta Nowy Rok. Może po ostatniej jelitówce przewrazliwiony jestem, ale nie życzę nikomu ;-) Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Ono nie smierdzi ze mozna odrazu powiedziec ze zgnite ;p, ciezko jednoznacznie stwierdzic bo polowa rodzinki mowi ze ok, a polowa ze cos zalatuje. Ale nie bede chyba ryzykowal bo mi osobiscie zalatuje. Dzieki za porady , zdrowych I wesolych swiat ;) . Nastepne bedzie w lodowce lezec .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Peklowanie 0,4kg peklosoli na litr wody

Skąd taka dawka?

Ale pomijając ten fakt, nie ryzykowałbym spożycia mięsa, nawet pieskowi bym tego nie dał.....po prostu do kosza.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.