Skocz do zawartości

Tradycyjne potrawy wielkanocne


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Grzewlod napisał(a):

Kaliber nie ma znaczenia jak będziesz częściej robić parówki to nabierzesz wprawy.

O to to Kaliber ...wiedziałem że jakieś zagraniczne słowo :D częstotliwość rzeczywiście będzie, pochwaliłem się nieopatrznie rodzince no i się zaczęło...:D dobrze że ten ninja jest w końcu...tylko nie wiem czy na sznurki wyrobię jak tak dalej pójdzie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, szrekPL napisał(a):

tylko nie wiem czy na sznurki wyrobię jak tak dalej pójdzie

Pakuj farsz w chlodziarke i przywieś do nas, pokażemy Tobie jak zaoszczędzić na sznurku. Żebyś nie  miał problemu w wyborze to podpowiem, że nasz zespół lubi rudą😉.

Edytowane przez Grzewlod
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, El komendante napisał(a):

jak uniknąć zmiany koloru przetartego chrzanu.

W słoiczku z białego przechodzi powoli do szarości.

Składniki to: chrzan , woda, ocet, sól i śmietanka .

Kwas mlekowy (zamiast octu) jest wybielaczem chrzanowym.

Pisał o tym kiedyś @MAxell, który był producentem chrzanu.

Osobiście stosuje.

  • Like 1

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja poprostu za krotko mieszkalam w Polsce a jak wyjechalam to nie bylo dostepnosci do polskich produktow ,teraz w kazdym markiecie sa polki z polskimi produktami .

A jak czlowiek byl mlody to nigdy nie myslalam zeby kisic kapuste czy robic samemu kielbase. W Polsce za dzieciaka wszystko bylo lepsze w sklepach to sie jadlo sklepowe chociaz byly czasy ze pol swinki czy kawal cieleciny tata w kuchni rozbieral jak byly kartki😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 09:15, EAnna napisał(a):

Kwas mlekowy (zamiast octu) jest wybielaczem chrzanowym.

Pisał o tym kiedyś @MAxell, który był producentem chrzanu.

Osobiście stosuje.

Bardzo dziękuję za poradę.

Sprawdzę czy w pobliskim sklepie z przyprawami i osłonkami itp mają w ofercie kwas mlekowy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, El komendante napisał(a):

 

Sprawdzę czy w pobliskim sklepie z przyprawami i osłonkami itp mają w ofercie kwas mlekowy.

Popytaj raczej w aptece albo poszukaj na necie u mnie w sklepie ,,masarskim pani zrobiła wielkie oczy"...

Edytowane przez szrekPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Todek napisał(a):

W jakiej ilości?

10% kwas mlekowy zamiast octu.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, EAnna napisał(a):

10% kwas mlekowy zamiast octu.

Nie. Oni dają ocet lub kwasek cytrynowy, a kwas mlekowy lub mrówkowy, o ile pamiętam w ilości 0d 3 do 5%, wyłącznie do wybielenia masy. Dlaczego? Ponieważ przygotowując chrzan do tarcia najpierw tnie się korzeń na kilkucentymetrowe kawałki, następnie moczy je przez noc w zimnej wodzie, aby stały się jędrne przed obieraniem. Następnego dnia, przy pomocy obieraczek do ziemniaków zdziera się skórkę. I tutaj zaczynają się schody. Korzeń chrzanu nie jest gładki i zostaje sporo skórki w niszach. Po starciu w zwykłym śrutowniku (tak to robią) masa jest szara. Do tego jeszcze młode, jednoroczne odrosty, z uwagi na ich przekrój i miękkość, nie są obierane ze skórki (jest dosyć jasna i delikatna) tylko większe przeznacza się na sadzonki a odrzuty są śrutowane i masa dodawana do uzyskanej z korzenia. Gdyby nie kwasy mlekowy czy mrówkowy, chrzan w słoiczku byłby szary i nieapetyczny.

Wiem o czym pisze, gdyż wiele lat uprawiałem chrzan (ponad hektar), który odstawiałem do przetwórni w Pajęcznie (polskie zagłębie chrzanowe). Byłem niejednokrotnie świadkiem wszystkich procesów technologicznych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.