Skocz do zawartości

Jaki szynkowar wybrać ???


alehar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Kilka linijek wyżej pokazywałam praski jakie znalazłam u mamy w spiżarni. I jak mi poradził Miro zaopatrzyłam się w folię celulozową w arkuszach i zrobiłam w tej prostokątnej szyneczkę . Peklowałam w zalewie którą robię tak : na 1 kg mięsa biorę 1l wody zagotowanej z czosnkiem, liściem laurowym i zielem angielskim. Szyneczkę nastrzykuję solanką i na 3 dni do lodówki. Po wyjęciu z zalewy osuszyłam i natarłam roztartym czosnkiem z majerankiem. Do praski i przez 80 min. w wodzie o temp. 80 st.c. Wyrób pyszny i soczysty.

duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej się do czegoś przydałem. :grin:

 

Soczyście to wygląda. :clap:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peklowałam w zalewie którą robię tak : na 1 kg mięsa biorę 1l wody zagotowanej z czosnkiem, liściem laurowym i zielem angielskim. Szyneczkę nastrzykuję solanką i na 3 dni do lodówki.

Nie żebym się czepiał , ale peklosoli nie widzę .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to wywar z przypraw + peklosól. :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadiusz, Duduś pewnie w sklepie kupiła schab.Ciekawa jestem, czy jak ktoś w sklepie poprosi polędwicę a nie schab b/k zostanie właściwie zrozumiany.Sama nie wiem ale to sprawdzę, gdy zdarzy mi się kupować mięso w sklepie.

 

[ Dodano: Wto 09 Lis, 2010 19:09 ]

Chyba sprzedawca też tak zareaguje :grin: :rolleyes:

Dużo nie znaczy dobrze ale dobrze dużo znaczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duduś pewnie w sklepie kupiła schab

Nie pewnie a na pewno.Ja żartowałem .Znalazłem na naszym forum kilka przepisów i to nie od nowicjuszy ,że jest napisane schab a widać polędwicę.Ale wiesz jak to jest tutaj.Obowiązują poprawne nazwy :wink: :grin:.

 

Lepiej nie pytaj bo będzie :shock:

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak idę do hurtowni i proszę polędwice to dostaję polędwiczkę wieprzową a jak proszę schab to mnie pytają czy chcę z kością czy też bez. A najbardziej dziwi mnie fakt, ze tylko na Naszym forum jest to tematem sporów czy to jest schab czy polędwica?!

Przykład tutaj przepis na polędwicę a surowiec wykrojony schab, następny tu to jeśli to schab a nie polędwica lub na odwrót to dlaczego w dziale Polędwice.

Mój brat jest rzeźnikiem i pracuje w masarni i nieraz zamawiam też u niego mięso i nigdy przy zakupie schabu nie mówię aby mi przyniósł polędwicę bo byłby ten sam problem co w hurtowni. Nie wiem może w Częstochowie jest inaczej niż w pozostałej części kraju :wink:

duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak idę do hurtowni i proszę polędwice to dostaję polędwiczkę wieprzową a jak proszę schab to mnie pytają czy chcę z kością czy też bez. A najbardziej dziwi mnie fakt, ze tylko na Naszym forum jest to tematem sporów czy to jest schab czy polędwica?!

Samo życie.

Sklepy podają nazwy których używają klienci.

Jak by wystawili nazwę polędwica na "schabie bez kości", to mało, a raczej nikt by tego nie kupił, bo co to niby jest :shock:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by wystawili nazwę polędwica na "schabie bez kości", to mało, a raczej nikt by tego nie kupił, bo co to niby jest :shock:

No i przede wszystkim pewnie drogie , no bo polędwica , to takie delikatne :)

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Chcę kupić szynkowar. Znalazłem na allegro taki. Co o tym sadzicie? http://allegro.pl/unikato...1404543220.html

 

Z góry dzieki za odpowiedzi i rady?

P.S. Zastanawiam się jeszcze nad tym ze sklepu z naszej strony, ale ten jest z aluminium i choć posiada certyfikaty do kontaktu z żywnością, to mam obawy. Może je rozwiejecie?

Navigare necesse est, vivere non est necesse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Odnośnie poziomych, to zapewne docelowo też takie zakupie. Jednek w tej chwili chciałbym mieć taką tańszą - rozważam ten zakup. A co myslisz o aluminiowych? Tych ze sklepu na stronie WB? Bo ten na allegro też wydaje mi się dobry. Juz sam nie wiem. 50PLN to może nie majątek, ale wolałbym je przeznaczyć na coś pewnego :wink:

 

Michał

Navigare necesse est, vivere non est necesse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zwolennikiem szynkowarek "poziomych" (prostopadłościennych) ale na początku zaczynałem od okrągłych czeskich :grin:

Ja zaczynałem od okrągłego chińskiego, teraz mam praskę w kształcie prostopadłościanu, a najczęściej robię w osłonkach barierowych, szybciej i łatwiej, tyle, że nie wszystko się w nich da zrobić. :wink:

 

kitesurf, Osłonki wychodzą najtaniej.

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitesurf,

Kup osłonkę barierową jak radzą koledzy i w niej parz.

Tylko naucz się dobrze, mocno zawiązywać końcówki.

Z tymi pionowymi praskami to jest kłopot z wkładaniem woreczków i zawartości tak, żeby nie było powietrza. Praska ma średnicę 100mm. Można kupić takie osłonki, lub trochę mniejsze.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam na miejscu ( w Poznaniu ) gościa, który sprzedaje te aluminiowe za 43PLN. Sam odbiore. Koszt mały. Do tego kupię woreczki. Jak myslicie? Brać? Czy szukać ze stali szlachetnej?

http://allegro.pl/szynkowar-pyszna-domowa-szynka-polecam-i1410404913.html

 

Pozdro!

Navigare necesse est, vivere non est necesse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobry szynkowar to kup taki jak sprzedaje Miro.A te okrągłe tak jak pisali wyżej z powodzeniem zastąpisz osłonkami termokurczliwymi.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam okrągły z allegro nierdzewny za 50 zł,robiłem kilkanaście razy różne mielonki i cały schab(polędwicę) i całkiem zgrabnie wychodziło.Napełnianie jest trochę kłopotliwe, z to wyjmowanie za pomocą tasiemki bez problemu.

Mój pomysł to ,ze przed włóżeniem do lodówki odlewam płynna galaretke i dzieki temu lepiej sie kroi.Pojemność 0,9 kg jest akuratna.

Może kiedyś zafunduję sobie poziomą praskę,ale one są znacznie wieksze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę główną i tam w sklep.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Zakładając, że kupię ten szynkowar owalny duży - co jeszcze potrzebuję? Jakieś woreczki itp.?

 

EDIT: tzn. czy potrzebuję jeszcze "Folia celulozowa arkusz 600x700". Czy jest to zbyteczne? Chodzi mi o to, czy do tego szynkowaru potrzebuję jeszcze jakieś woreczki itp.?

 

Dzięki!

Michał

Navigare necesse est, vivere non est necesse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.