Skocz do zawartości

Nasza Szkoła Domowego Masarstwa


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kochani zwracam się z prośbą do Tych ,Którzy potrafią z fotografią i komputerem zrobic dużo więcej niż ja . Po I i II turnusie nie zostało zrobione wspólne zdjęcie /to się chyba nazywa tablo? / czy jak uczestnicy podeślą swoje "facyjaty :wink: " to może się da zmontowac takie "cóś" ,czy jest taka szansa i czy ktoś się podejmie .

Na III już będzie "zbiorówka" ku pamięci

Tomuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę pomóc w tym temacie dajcie tylko wskazówki czego oczekujecie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kochani zwracam się z prośbą do Tych ,Którzy potrafią z fotografią i komputerem zrobic dużo więcej niż ja . Po I i II turnusie nie zostało zrobione wspólne zdjęcie /to się chyba nazywa tablo? / czy jak uczestnicy podeślą swoje "facyjaty :wink: " to może się da zmontowac takie "cóś" ,czy jest taka szansa i czy ktoś się podejmie .

Na III już będzie "zbiorówka" ku pamięci

Na bank pawelk3333 się tego podejmie :grin:

Zdjęcia? ....przecież to nieruchome obrazki są :lol: Wena już się odezwał, a po fotorelacji z pierwszego turnusu, myślę, że zrobi to najlepiej!

A ja to się tylko na ruchomych obrazkach znam :grin: :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

w I programie polskiego radia był wywiad z uczestnikami "Nasza Szkoła Domowego Masarstwa" , tylko szkoda że tak wcześnie.

 

Może to jeszcze idzie gdzieś odnaleźć :question:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tylko się cieszyć że pomysł ze szkołą tak dobrze wypalił. Zawsze mówię być tam zobaczyć i spróbować to więcej niż przeczytać kila książek o produkcji wędlin. A teraz zła wiadomość. Dochodzą słuchy że padł blady strach na producentów przemysłowych metod produkcji jak i ich dostawców wspomagaczy. No bo kto ich będzie kupował jak wszyscy zaczną sami sobie robić. Ponoć już tworzy się kolejka prezesów do Maxella by zamknąć tą uczelnię. Na razie tylko proszą ale nie długo zaczną przekonywać za pomocą potężnych atrybutów (w postaci dewidendy). Maxell nie daj się. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIADKU, jeszcze im trochę klienteli pozostanie :mellow: - wszystkich nie damy rady "przerobić"
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Dochodzą słuchy że padł blady strach na producentów przemysłowych metod produkcji jak i ich dostawców wspomagaczy.

Dziadku , gdzie Ty to swoje ucho przyłożyłeś :question:

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku, nie będzie tak źle. Na pewno nie zmienimy kierunku i nie uzależnimy sie od kogokolwiek, w jakiejkolwiek formie. :wink:

Pozdrawiam.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na pewno nie zmienimy kierunku i nie uzależnimy sie od kogokolwiek, w jakiejkolwiek formie. :wink:

No to trochę jestem uspokojony po wypowiedzi DZIADKA .

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam to znowu ten co robi bledy ortograficzne moja wedzarnie juz wkoncu zrobilem mam teras nastepne pytanie jak mam zapeklowac peklosola 2kilogramowa szynke ?

witaj

spróbuj skorzystać z tabel peklowania w artykułach

nie sposób zmarnować dobre mięsko

ale chyba kolega wyżej podaje Ci po prostu link

pozdrawiam

ARTUR Z. - Pontifexmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Także jestem ZA. Do niedawna nie miałem nic wspólnego z masarstwem ale zjeść lubię dlatego pewnie WAS znalazłem. Taka Akademia nie musi wydawać specjalnych dyplomów, a i tak pewnie ten co jest w temacie będzie wiedział że jej ukończenie powoduje że człowiek coś potrafi ( nie koniecznie jako przyszły pracownik - tylko dla siebie)
Pozdrawiam serdecznie Yogi1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam może i ja wtrącę słowo,mianowicie nie byłem na kursie SDM,ale uważnie studjuje waszą stronkę.Zaznacze ,że nigdy wcześniej nie robiłem wyrobów sam,owszem byłem kilka razy przy tz:świnobiciu tak to sie mniej wiecej nazywa w tym rejonie na wsi,wiec pojecie ogólne miałem co z czym sie je.Ale jak i co w jakich ilosciach sie dodaje jak marynuje długość wędzenia tęperatury parzęnia itp. po prostu zero.Poczytałem waszą stronke i w końcu się odważyłem na zrobienie moich pierszych wyrobów nie było tego dużo bo żona obawiała się mojej porażki i nie pozwoliła zebym dużo zamarynował(było tego 6 kg.)Po przestrzeganiu całego procesu według podanych przepisów(akademia Dziadka) doczekałem efektu końcowego w postaci moich wędzonek.Po wystudzeniu przyszedł czas na próbowanie, teraz przytoczę słowa mojej żony po degustacji "My już wiecej nie będziemy kupować wyrobów w sklepie"i tak już pozostało do dziś.Po trzecim wędzeni odwiedził mnie kolega z zawodu masarz 10 lat pracował w tym zawodzie i po spróbowaniu moich wyrobów podał mi rekę i złożył gratulację i powiedział chłopie ty możesz robić wyroby na wesela szczególnie wypytywał o kiełbasę ktora była jak gąbka można ja kroić na cieniutkie plasterki nie rozpada się ,a do tego skórka super odchodzi.Niedawno zakupił swiniaka i sam zrobił wyroby i po degustacji kilku osób wyszło ,że moje lepsze.Z tego co opowiadał to dawniej w masarni były podziały i ci starsi masarze nie bardzo chcieli sie dzielić wiedzą z młodymi masarzami. Tak,że nie ma sie co dziwić ,że niektórzy są niezadowoleni z powstania tej stronki. Czasami mam myśli ,żeby wydrukować cześc najbardziej popularnych przepisów bo co by to było gdyby z jakiś powodów ta stronka znikneła :cry: to co ja bym począł,wędlin kupowanych już nie tknę.

 

 

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia i dalszego rozwoju...Darek.

 

 

 

 

post miał być doinnego linku ,ale został usuniety przez moderatora więc daje tutaj jakby ktoś miał wątpliwości co do zapisania sie na kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się. Mimo trudności stwarzanych przez niektórych (o nich niebawem i to dosyć szczegółowo), ta stronka istnieje i będzie istniała. Mało tego. Będzie, razem z nasza SDM, cały czas się rozwijała (mam nadzieję, że przy Waszej pomocy). To Ci mogę solennie obiecać. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.