Skocz do zawartości

Szynkowar, praska - porady.


świadziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Proszę o poradę. Ja dopiero zaczynam i chcę kupić dobry szynkowar. 

Nie znam się, dopiero zaczynam czytać na ten temat i powiem, że mam męlik w głowie. Widzę, że macie co nie którzy doświadczenie.

Być może wcześniej ktoś pytał o to samo co ja, nie czytałam wszystkich postów.

 

Mam na oku dwa szynkowary.Taka pojemność mi wystarczy na dwie osoby:

 

http://www.tradismak.pl/pl/p/Prasowanka-szynkowar-Singiel-o-pojemnosci-900-g/226

 

I taki:

 

http://www.wyroby-domowe.pl/praska-stal-p-286.html

 

Ten jest większy, ale może ktoś wie gdzie jest taki mniejszy.

 

Poradźcie, który jest lepszy. A może ktoś doradzi inny.

 

Z góry wielkie dzieki i pozdrawiam serdecznie wszystkich.

 

 

Muszę jeszcze jakies przepisy znaleźć na początek :)

Edytowane przez basienka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Basienko ja mam ten większy ze sklepu Mira,czyli ten z drugiego linku.Jestem bardzo zadowolony.Przede wszystkim solidne wykonanie.Polecam.

Jeśli chodzi o przepisy to na naszej stronie jest sporo.

W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam wszystkich mięsożerców .To jest mój pierwszy post więc chcialem wszystkich serdecznie pozdrowić. Trafilem tu z "czarnego forum" (pozdrowienia dla kumatych), no i od czegoś trzeba zacząć tą przygodę. Tak wiec moje pierwsze pytanie.Co sądzicie o tym sprzęcie http://allegro.pl/szynkowar-praska-i6668090178.html? Oczywiście w porównaniu do 1,5 l Biowinu. Warto dołożyć czy na początek wystarczy biowinowki szynkowar?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, jeżeli chodzi o kształt - prostokątne są lepsze co do układania mięsa, prasowania go i późniejszy kształt jest atrakcyjnieszy zarówno do krojenia, jak i przechowywania.

Natomiast nieporozumieniem jest dodanie zwykłych nakrętek plus podkładek na regulację poziomu zacisku - mogłyby być motylki jak już, a podkładki przyspawane do nich TIG-iem....a najlepiej szybkoustawianie za pomocą zapadek.

I jeszcze mały minus - sprężyny nie mają siedzisk, a powinny mieć przynajmniej z jednego końca.

 

Biowinowski okrągły(bo innych nie robią)na początek ...powinien wystarczyć...ale do mielonek, gdzie struktura mięsa już jest pocięta przez maszynkę...no i miękkich mięs (kurczak)

Edytowane przez jumbo

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co sądzicie o tym sprzęcie

 

Wykonanie estetyczne nawet bardzo ale troszkę nieprzemyślana konstrukcja ranty wywinięte wiec aż sie prosi o zrobienie docisku zapadkowego bez tych durnych szpilek prowadzących które niczemu nie służą :(

Górny płaskownik tez powinien mieć otwór na termometr tak jak w deklu dociskowym.    

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....roger - służą,służą - przede wszystkim samozgubieniu się przy trzecim myciu.... :devil:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to i biowinowski się sprawdzi, ale ten z linku jest o wiele solidniej i trwalej wykonany.

Cena też jest przyzwoita, a mankamenty o których piszą koledzy da się małym kosztem poprawić.

Gdybym miał wybierać, to wybrałbym właśnie tą preskę.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam wszystkich mięsożerców .To jest mój pierwszy post więc chcialem wszystkich serdecznie pozdrowić. Trafilem tu z "czarnego forum" (pozdrowienia dla kumatych), no i od czegoś trzeba zacząć tą przygodę. Tak wiec moje pierwsze pytanie.Co sądzicie o tym sprzęcie http://allegro.pl/sz...6668090178.html?Oczywiście w porównaniu do 1,5 l Biowinu. Warto dołożyć czy na początek wystarczy biowinowki szynkowar?

 

 Pogadaj z kolegą jumbo to ci wyczaruje fajną praskę.

Edytowane przez Bee Gees
cytat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sama używam typowego biowińskiego szynkowara 1,5 kg tego typu http://www.sklepogrodniczy.pl/szynkowar-1-5-kg-biowin/i prawdę mówiąc niespecjalnie byłabym skłonna wydawać 3 razy tyle na praskę z aukcji. Samo zamykanie szynkowara na Biowinie sprawia czasem problem (trzeba użyć siły, sprężyna może uciekać) a tu są aż dwie, niezależne sprężyny. Według mnie konstrukcja szynkowara z aukcji jest też dużo bardziej skomplikowana, więc mycie może być dość kłopotliwe. Jedyna zaleta, to moim zdaniem łatwiejsze wyjmowanie wędliny i to, że można użyć mniejszego garnka, bo szynka jest tu poziomo a nie pionowo, jak w szynkowarze Biowina. Ale cena jest jednak dla mnie zaporowa i wolę już Biowin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biowin jest taki, jaki każdy widzi - a cena adekwatna do jego jakości....

Ale powiedz mi, gdzie widzisz dwie NIEZALEŻNE sprężyny, bo nie ogarniam. :facepalm:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kokoko pogadaj z kolega jumbo on Cie naprowadzi na dobra droge w sprawie szynkowaru
Sam kupiłem szynkowar Brata Jumbo - ;)  :D  :thumbsup:  :clap:  (ma również Biowinu)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w firmie Świat Wokół Kuchni za praskę LBS 6 zapłaciłem 170 zł.....

 

178,40...... i brak stopek oddennych ....no i prawie 3kg naraz zrobić szynki, to zapewne da dużej rodziny.....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam

Zakupiłam mój pierwszy szynkowar, taki standardowy Biowin 1,5 woreczki i inne zabawki do tego, moja mama chce boczuś i koniec :D taki jak na zdjęciach

już jestem załamana :facepalm: , ale spróbuję.

[Dodano: 30 lis 2017 - 11:58]

Ja zawsze zanim włożę "wsad" do szynkowara to go "pakuję " -najczęściej w osłonkę barierową . W osłonce tego rodzaju mozna bez szynkowara ale ja wolę prostokątny przekrój wyrobów idlatego wkładam do szynkowaru. Do boczku mam takie większe "woreczki".

Jaki powinien być rozmiar tych osłonek do takiego okrągłego szynkowaru 1,5 l Edytowane przez Bee Gees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki powinien być rozmiar tych osłonek do takiego okrągłego szynkowaru 1,5 l

Powinnaś zmierzyć średnicę szynkowaru. Osłonki barierowe z tych większych rozmiarów to fi 110 i fi 130. Poza tym masz w komplecie jakieś woreczki.  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakupiłam mój pierwszy szynkowar,

Moja rada na drugi raz jak chcesz coś kupować to spytaj Sibów o opinie . Moim zdaniem szynkowar Jumbo jest lepszy do Biowimu ( nie mam prowizji u Jumbo po prostu takie mam zdanie )

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zakupiłam mój pierwszy szynkowar,

Moja rada na drugi raz jak chcesz coś kupować to spytaj Sibów o opinie . Moim zdaniem szynkowar Jumbo jest lepszy do Biowimu ( nie mam prowizji u Jumbo po prostu takie mam zdanie )

Nie posiłkowałam się opiniami, bo ja ten szynkowar bardziej odkupiłam, znajoma dostała w prezencie i nie chciała. Więc jej pomogłam i za 20 pln uwolniłam ja od niego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy powinny być tego samego rozmiaru co szynkowar, czy odrobinę większe od jego średnicy.

Raczej odrobinkę mniejsze aby z wsadem weszły do środka. ;)

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.