Skocz do zawartości

Maad - na spokojnie ;)


Maad

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 407
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

żeby życie miało smaczek  raz ... bez sera, raz z serem :tongue:

Edytowane przez Maad

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS-u a jadasz czasem parówki zapiekane z serem ? A do tego owinięte w boczek np. ?

Jeśli nie to polecam zobaczysz co tracisz ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PiS-u a jadasz czasem parówki zapiekane z serem ? A do tego owinięte w boczek np. ? Jeśli nie to polecam zobaczysz co tracis

 

Nie jadam takich rarytasów, jak parówa - to parówa. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PiS-u a jadasz czasem parówki zapiekane z serem ? A do tego owinięte w boczek np. ? Jeśli nie to polecam zobaczysz co tracisz

Roger ty to potrafisz zdenerwowac czlowieka. :mad:  Ja nic robic nie moge, a  parowki to najczesciej wlasnie w takiej postaci jem. :D . Do tego zapieczone z pomidorami.

Jestem po sniadaniu i znowu glodna :cry: , przeciez nie bede znowu cos jesc  :facepalm:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jadam takich rarytasów, jak parówa - to parówa. :cool:

Pis ... wszystko jeszcze przed Tobą :cool:

 

 

potem odrobinkę parówkowej z serem

Maad .. ciut mało jej zrobiłeś :tongue:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od czasu do czasu podcinam parówkę wzdłuż, wkładam ser, zawijam w ciasto drożdżowe i do piekarnika! Mam takie bułeczki z parówką w środku. Syn jeszcze prosi bym nie zapomniał o keczupie!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serowego szaleństwa ciąg dalszy. Tym razem na spółkę z kolegą Rav22 :)

 

post-39741-0-06514200-1395175225_thumb.jpg

 

post-39741-0-18316200-1395175196_thumb.jpg

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maad,swpaniale wyglada :thumbsup: , jaka to kielbasa? 

 U nas w sprzedazy kiedys bylka Kransky z serem, bardzo popularny produkt, kiedy jeszcze kupowalam wedliny to dosc czesto ja bralam, bo dzieci lubily.

 Bardzo prosze ,jesli mozesz Ty czy RAv22 dajcie przepis i dokladnie, jaki ser jest dodany.

Pozdrawiam, :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to jest eksperyment w poszukiwaniu smaku kiełbasy którą Rafał przywiózł z Wiednia.

Kiełbasa zwyczajna, wieprzowo-wołowa. Smakowo wyszło całkiem nieźle, ale jeszcze to nie jest ten smak którego szukamy.

Ser ementaler, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pokombinować z innymi gatunkami.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrym kierunku.

Kiedyś próbowano zrobić parówkę z serem i ketchupem i ...... zrobili.

Jednak jakoś rynek tego nie przyjął, a przecież było wszystko w jednym.

Dzieci przecież tak lubią !

Do parówki musi być ketchup ..... ser nie koniecznie.

Może zgubił ich ciepły ketchup ?

 

Ale kto wie ? Twoja wersja może podbić nasze podniebienia.

 

:thumbsup:  :clap:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Käsekrainer - tak się chyba nazywał nasz pierwowzór. Określenie ideał byłoby nadużyciem, bo to był ewidentnie wyrób masowy. Myślę, że eksperymentując można osiągnąć ciekawe wyniki.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w sprzedazy ciekawiej to wyglada w malych sklepikach, gdzie sprzedaja swojskie wyroby. Cos zblizone do dawnej Slaskiej z serem, tylo nie mam pojecia jaki ser. Rozpuszcza sie ladnie ,a smak nie bierze over

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór sera jest sprawą kluczową. Do parówkowej kupiłem jakiś tam pierwszy lepszy tani ementaler z Auchan , ale nie był to wyrób seropodobny ;) . Dodałem 20% i niestety smak sera był zbyt mocno dominujący.

Do tej dzisiejszej kiełbasy Rafał kupił inny, droższy gatunek sera i daliśmy go ok. 15%. Okazało się, że jednak serowy smak jest z kolei zbyt płytki.

 

Można też spróbować z cheddarem, albo mieszać cheddar a ementalerem, albo wręcz dodać troszkę jakiegoś niebieskiego czy zielonego śmierdziucha  :D

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smierdziucha bym nie dawala, a bardziej trzymala sie miekkich serow zoltych. takich nie za bardzo dojrzalych. Przynajmniej tutaj tak  jest ( kiedy bede w sklepie poczytam etykietki ,moze cos one mi powiedza i napisze o serze) Tylko jak mi sie wydaje, tu kawalki sera sa mniejsze( drobniej pokrojone).

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

albo wręcz dodać troszkę jakiegoś niebieskiego czy zielonego śmierdziucha :D

Maad  - przecież z założenia nie jesz takich serów :mellow:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, ale przecież nie robię wędlin tylko dla siebie :)

 

 

 

takich nie za bardzo dojrzalych.

 

To ważna uwaga - ser nie może być zbyt twardy bo ... dziurawi jelita i przy odkręcaniu jest masakra.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAad, szukalam po australijskich stronach i napotkalam informacje, ze dodaja cheddar cheese,ale zastrzezenie jest aby byla wysoka temperatura topienia .  Jednak patrzac na zdjecia owych kielbas jakie robili , to niestety ale wygladaja za drobno mielone. Wasza jest bardziej zblizona do tej jaka jadlam. 

 Znowu znalazlam niemiecki przepis i podaja zeby do przepisu dodac Emmentaler ser. Tu jest link po niemiecku http://www.wiberg.eu/fileadmin/user_upload/lmp/recipes/f2034-kaesekrainer.pdf

 Moze to cospomoze

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Krainer w oryginale jest bez Käse.  
 
Natomiast myślę, że nadaje się do smażenia albo na grilla żeby się ser fajnie rozpuścił.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAweljack , t gdzie jestem, kielbase ta je sie w roznych postaciach, i na grill ,i do piekarnika i najnormalniej grzana w wodzie. Maad i Rav22 staraja sie odtworzyc smak kielbasy , jak wczesniej bylo napisane. A ze ja mam troszeczke doswiadczenia w smaku  i wielokrotnego jedzeni owej, moge sie wypowiedziec.

Ser jednak nie powinien az tak bardzo sie rozpusic , a przynajmniej nie powinien osiagnac stopnia rozpuszczenia do postaci lejaco-ciagnacej sie.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jadlam ta kielbase w wersji bez sera ale wyraznie bylo czuc pieprz cayenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.