Skocz do zawartości

Anuś w kuchni i w wędzarni


Anuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 185
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Michał ... za chwilkę zabieram się do robienia tej kiełbasy .

No?? I jak wyszło? 

 

Wyszło... wyszło :tongue: jutro wstawię zdjęcia .. jeszcze o chwilkę cierpliwości proszę :cool: choć galaretki jest ciut mniej, ale jest :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kroj za szybko! :tongue:

Wiem ... tego też już się nauczyłam :tongue:

Kiełbasa drobiowa według przepisu Pis-a ... kolejne podejście. Zrobiłam jednak bez czosnku niedźwiedziego, młodzież moja stwierdziła, że ''pachnieć czosnkiem nie odległość nie będzie'' Nie miałam również golonek z indyka, więc improwizowałam z tego co miałam. Reszta składników bez zmian.

post-53395-0-71809900-1414937336_thumb.jpg

A tu gotowy produkt :)

post-53395-0-68677300-1414937557_thumb.jpg post-53395-0-60269500-1414937704_thumb.jpg

Kiełbasa w słoikach dla LP Michała ... galaretki jest nieco mniej , niż poprzednio ... i nie wiem czy ta ilość wystarczy .... ;)

post-53395-0-34451100-1414937949_thumb.jpg

:)

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mmmmm to jest to, co tygryski lubią najbardziej.

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiełbasa drobiowa według przepisu Pis-a
 

Dajesz radę Anuś.. :) . co do przypraw a w szczególności o czosnek to u mnie jest ten sam problem... ale niestety skoro robi się dla dzieci to należy sie podporządkowac  :rolleyes:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dajesz radę Anuś..

Haluś ... staram się :) i jakoś powoli do przodu

 

 

skoro robi się dla dzieci to należy sie podporządkowac :rolleyes:

One są zawsze pierwszymi testerami moich wyrobów :laugh:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu czosnekniedzwiedzi nie powoduje niemilego zapachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tu gotowy produkt :)

 

Mam wrażenie, że lekko kiełbaskę przeparzyłaś, może kwestia foty, może mój wzrok nie taki, tak jakby soczystości brak, tylko przypuszczenia takie....  :cool:  

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam wrażenie, że lekko kiełbaskę przeparzyłaś, może kwestia foty, może mój wzrok nie taki, tak jakby soczystości brak, tylko przypuszczenia takie.... :cool:

Piotr ... masz rację, bo ja też odniosłam takie wrażenie, choć parzyłam tylko 50 min, tak jak poprzednio radziłeś ... a wzrok masz dobry :cool:

Następnym razem się poprawię :cool:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Święta święta i po świętach .. trzeba coś nowego przygotować. Postanowiłam zrobić polędwicę peklowaną na sucho i parzoną w mleku z ziołami. Wcześniej miałam okazję skosztować tego wynalazku, jednak polędwica była na samej soli.

Nie wiem może gdzieś tu jest taki przepis, ale ja go nie znalazłam.

Polędwica była zapeklowana na sucho w proporcjach 50/50 czyli 8 g soli i tyle samo peklosoli na kg mięsa, na 36 godzin.

W przepisie, który otrzymałam, było, aby ją parzyć w mleku o zawartości tłuszczu 3,2%. Nie wiem jaka była zawartość tłuszczu w moim mleku, bo miałam takie wiejskie ''prosto od krowy'' :) ( będę z niego robić ser).

Mięso podsmażyłam na 2 łyżkach klarowanego masła, a następnie przełożyłam je do garnka z mlekiem i przyprawami.

Mleka było około 1,5 litra. Potrzebne są następujące przyprawy:

2 łyżki suszonego rozmarynu

3-4 ziarenka ziela angielskiego

4 ziarna jałowca wcześniej lekko roztłuczonego

3 ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę

1 łyżeczka majeranku

2 łyżeczki płaskie gałki muszkatołowej

1/2 łyżeczki cukru

można też dodać 1 łyżkę musztardy francuskiej, ale ja jej nie użyłam

Parzenie polędwicy trwało 45 minut. Trzeba użyć do tego garnka z grubym dnem i co pewien czas mieszać. Zapewniam, że mleko ani nie wykipi Nam z garnka, ani się nie przypali. Temperatura parzenia mieściła się w granicach 65-70 stopni.

Po wyjęciu mięsa z mleka obtoczyłam je w majeranku.

Powstały sos można użyć do polania polędwicy i podania jej na ciepło. Jednak ja użyłam peklosoli i miałam wątpliwości, czy aby ten składnik może być w sosie, choć kolega Pis twierdził, że nie zachodzi żadna negatywna reakcja między białkiem zawartym w mleku a peklosolą.

Oto fotki :)

post-53395-0-17726400-1419926784_thumb.jpg  post-53395-0-51542400-1419927338_thumb.jpg

post-53395-0-13824200-1419927564_thumb.jpg

I dzisiejszy przekrój polędwicy. Ma zapach ziół i jest soczysta.

post-53395-0-58441900-1419927801_thumb.jpg

 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow czemu dopiero teraz zauważyłem wpis ?

 

 

 

podobną robił Makłowicz chyba na zamku Książ .
 

 

No właśnie podobną ;)

Musi być bardzo smaczna, zazdraszczam.

Powoli się wprawiam i zaczynam się rozpędzać :)

 

Pan S jest moim przyjacielem i codziennie go odwiedzam.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

http://boggi-okna.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Smakowicie ta polędwica wygląda,

PePe ... zapewniam, że jest zarąbista w smaku :thumbsup:

 

 

trzeba zrobić

To do dzieła Morfi ;)

 

 

Wow czemu dopiero teraz zauważyłem wpis ?

 Boggi.. bo ja tak po cichutku i bezszelestnie napisałam przepis i zniknęłam :tongue:

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polędwica w ziołach parzona w mleku wg. ANUŚ.

 

Jest soczysta, miękka i smaczna, stężenie soli mi odpowiada .

 

Dziękuje Aniu za cenne wskazówki podczas pracy nad wyrobem.

 

ps. moja żona powiedziała że już nie chce jeść wędlin ( na szaro )

 

ps2 a mój wybredny w jedzeni szwagier się tym zajada

 

Pozdrawiam.

post-57708-0-31311000-1420992230_thumb.jpg

post-57708-0-69506800-1420992242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mięso podsmażyłam na 2 łyżkach klarowanego masła, a następnie przełożyłam je do garnka z mlekiem i przyprawami.

 

Ile miałaś tego mięsa ?  Przepis mi się bardzo spodobał.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuje Aniu za cenne wskazówki podczas pracy nad wyrobem.

Się rozgadałam, że skończyć nie mogłam :laugh:

 

 

moja żona powiedziała że już nie chce jeść wędlin ( na szaro )

A żony trzeba słuchać i spełniać jej życzenia :tongue:

 

 

Ile miałaś tego mięsa ? Przepis mi się bardzo spodobał.

Dyzio ... miałam 1kg 10 dag. Zrobiłam z przeznaczeniem na kanapki, ale jeśli chce się podawać z sosem na ciepło radzę zrobić więcej, bo może zabraknąć. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Kolejny etap moich zmagań z wyrobami. Tym razem zrobiłam wątrobiankę smarowną. Wzorowałam się na przepisie Beiota, ale go nie powieliłam.

Składniki;

podgardle 2,5 kg

boczek 90 dag

wątroba 1,5 kg

słonina 80 dag

80dag wp II

600 ml wywaru

15 dag kaszy manny

Przyprawy:

pieprz 2 g /kg

majeranek 2.5 g/kg

ziele angielskie 0,3 g /kg

cebula 3 dag/kg

sól 15g /kg

Podgardle, boczek i słoninę, oraz mięso   parzyłam w temperaturze 75 st. przez okres 1, 50 min. Czas parzenia wątroby to 20 min w temp 75st. Kasze manną rozpuściłam w gorącym wywarze  i po wystudzeniu dołożyłam do farszu, który  wcześniej zmieliłam trzykrotnie na sitku  ''3'' Cebulę surową również zmieliłam.

post-53395-0-44331300-1422737035_thumb.jpg

Napełnianie jelit ... to już tajemnica .. powiem tylko, że nie używałam ani nadziewarki, bo jej nie mam, ani ''zelmerka'' powiem tylko, że działo się oj działo.. :laugh:

post-53395-0-96800800-1422737562_thumb.jpg

Parzenie w temp 75st przez 45 min

post-53395-0-54777000-1422738124_thumb.jpg

Schładzanie pod bieżącą wodą ... a następnie masowanie ... 

post-53395-0-54736000-1422737871_thumb.jpg

I gotowy wyrób :)

post-53395-0-79998500-1422736750_thumb.jpg

post-53395-0-37207700-1422736797_thumb.jpg

Ostatnia partia wyrobu zawędruje do wędzarni u znajomych.

post-53395-0-34374800-1422736870_thumb.jpg

Starałam się, ale czy się udało?

Edytowane przez Anuś
Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.