Skocz do zawartości

Kuter, kuter-alternatywa


strampek

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem cały wątek o kutrach i skusiłem się na Ninja BL682EU2 z amazona. Niestety brak wysyłki do Polski. Po obejrzeniu zdjęć i kilku filmów doszedłem do wniosku że spełni swoje zadanie Ninja BL642EU który ma tylko pojemnik do blendowania na trzy noże o pojemności 2,1 litra czyli większą pojemność od misy która ma 1,8 litra. Zamówiłem, dostawa w środę a w sobotę próba generalna.

Jeżeli się sprawdzi to zdam relację a jeżeli nie to przekonam żonę że całe życie marzyła o tym urządzeniu

 

Ja w tym wysokim pojemniku nie robiłem więc nie wiem jak to będzie !!!

Widze ze zainteresowanie jest, może znowu zaczne czatować na ebaju za jakąsić okazją i odsprzedam na alledrogo, tylko patrzę że ceny na amazonie currys i argos już podnieśli pewnie na święta zrobią sztuczną promocję czyli wrócą do starej ceny :)

Tylko z mojego doświadczenia na ebaju samobujcy licytują prawie - tyle samo- albo i wyżej niż cena w sklepie.

 

Ja robie tylko 2kg parówek jak narazie - bo sam musze je jeść !

Nie wiem ile to może na raz przerobić ale jak patrze na to co pan z niemiec robi to chyba 5kg napewno zrobi, w każdym razie sernik był wyśmienity z ninji a teraz ciągle koktajle robimy :)

 

439664289f2ec35356af57a289b6fca9_big.jpg

 

A tak na marginesie to mamy fajnie w domu :) Niby nie w temacie ale jakiś chńczyk może i by powiązał te tematy ze sobą w ninji :):facepalm:

 

7cee6d879816f683e6a0932d6fe04d5f_big.jpg

Edytowane przez Adamvfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 579
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

to mamy fajnie w domu
:thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to jutro będe blendował 2kg indyka, mógłbym teoretynie zrobic w tym wysokim pojemniku ale myślę że nie można na raz więcej robić bo masa się nie wymiesza od góry do dołu tak dobrze, luźne koktajle ładnie wirują ale mięso jest sztywne dlatego w kutrach misa się obraca, ale jutro spróbuję tyle że to indyk i tylko 2kg.

Nakręcił bym nawet film, tylko... zrugacie mnie bo ja kostke rosołową daje :facepalm: no co ? lubię ! :tongue:  nie mogę jak lubię  :mad:

 

Te z jednym pojemnikiem są tańsze a tymbardziej że są wersje takie 1200w może też by dało rade, bo czemu nie ?

Edytowane przez Adamvfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakręć, nakręć.

Przymkniemy oko na tę kostkę  :facepalm:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przymknie to przymknie. :devil:  :D Nakręcaj a później się zobaczy. :D

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wrobie w miéso i tyle   zobaczycie

Trzeba było tak od razu  :laugh:  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisano 07 paź 2018 - 12:32 https://www.amazon.d...4C87PWWFMGG9HJW
 

 

Sebarod, link, który podałeś, to urządzenie z uboższym wyposażeniem jak ten co ja podałem.

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ninja - pojemnik kwadratowy - czy się nadaje ? Oceńcie sami !

 

https://www.youtube.com/watch?v=-_Tl6wHWOgU

 

850g mięsa 175g lodu (sztuka)

Mięso to najprawdopodobniej golonki z indyka, kupowałem takie kawałki jak na gulasz ale bardzo kleiste i twarde mięso.

 

No cóż... kwadratowy pojemnik zrobił robote ale trzeba było łopatką zgarnąć mięso bo krztałt sprawia że gromadzi się w rogach mięso nie wyrabiane, poza tym ok, ale jednak okrągły pojemnik jest przyjaźniejszy do pracy, palce objechać albo i nie i jet git.

 

Na filmie nie ma cięć podczas wyrabiania-blędowania, w obu przypadkach było to powiedzmy 2minuty i 20 sekund, jest to wystarczające, mięso jest gładnie po obróbce cieplnej. Film wyszedł długi, niespodziewanie :) na końcu porównanie z obu pojemników.

Napiszcie jakie macie przemyślenia na temat tego sprzętu, bo ja go tak zachwalam a może stare PRLowskie nie są gorsze a może i lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jakie macie przemyślenia na temat tego sprzętu,

Pokaż jeszcze noże w obu wersjach blendowania.

Emulsja dobra, miałam wrażenie, że za długo kutrowana. 

Jaki był przyrost temperatury w obu przypadkach?

A co z tłuszczem? 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jakie macie przemyślenia na temat tego sprzętu,

Pokaż jeszcze noże w obu wersjach blendowania.

Emulsja dobra, miałam wrażenie, że za długo kutrowana. 

Jaki był przyrost temperatury w obu przypadkach?

A co z tłuszczem? 

 

 

Tłuszczy nie było bo to dla mnie do pracy, a na diecie jestem, ale w pracy to aby sie zapchać :)

 

Nie wiem jaki był przyrost temperatury po drugiej minucie-nie mierzyłem już po pierwszej miałem 0, ale jak wcześniej robiłem wieprzowe parówki to miałem 4.8st. na końcu.

 

Z tymi nożami to nie bardzo wiem o co Ci chodzi ale tu są fajne fotki

http://www.thebrickcastle.com/2016/06/the-ninja-complete-kitchen-system-with.html

 

No a poza tym to co sądzisz o tym urządzeniu tymbardziej w odniesieniu do tego co Ty używasz, co na plus a co na minus ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jakie macie przemyślenia na temat tego sprzętu, bo ja go tak zachwalam a może stare PRLowskie nie są gorsze a może i lepsze ?

Moje przemyślenia i praktyka są następujące: Zaczynałem od malaksera, potem kupiłem Hobarta 15litrów, było znacznie lepiej, jednak

prawdziwy kuter, praca nie do porównania, jakość również. Te wszystkie urządzenia to namiastka, jubilerska robota, nie ma jak wielonożowy

dwubiegowy kuter lub młynek koloidalny. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisu67, już kiedyś była całkiem spora dyskusja odnośnie młynków  koloidalnych, jeżeli sobie przypominasz ? Ja sam jestem ew. zwolennikiem takiej opcji, ale było kilku zdecydowanych przeciwników "wagi cięższej" pamiętasz ? więc temat zmarł "zmarł śmiercią tragiczną" :D , jako że taki sprzęt nadaje się rzekom głównie do mielenia śmieci, ale do mięsa ??? "Ależ, tudzież, skądżeż" :D , było, było :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pod tytułem "alternatywa". Prawdziwy kuter kosztuje nin.3-4tyś.więc "trzeba sobie radzić powiedział Baca wiążąc buta rosówką".Robiąc kilka kg można sìę przemęczyć. Może idealnie nie będzie ale będzie swoje☺

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może idealnie nie będzie ale będzie swoje☺

 

Ale źle też Biniu nie będzie, będzie tak jak piszesz :D .Osobiście używam w tym celu przerobiony malakser, do którego dodałem dwa dodatkowe noże. Pokazywałem go kiedyś na forum. Rezultaty finalne na pewno lepsze niż te sklepowe, zarówno po po jednej, jak i po drugiej stronie Bałtyku :D , ta sprawa jest w ogóle poza jakąkolwiek dyskusją, masz całkowitą rację Biniu :thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat pod tytułem "alternatywa". Prawdziwy kuter kosztuje nin.3-4tyś.więc "trzeba sobie radzić powiedział Baca wiążąc buta rosówką".Robiąc kilka kg można sìę przemęczyć. Może idealnie nie będzie ale będzie swoje☺

 

Można kupić kuter za 3 koła, niewiedziałem !

 

 

zajrzy ktoś tu i powie czy to się nadaje bo ma tylko 2 ostrza

https://allegro.pl/kuter-cutter-do-mielenia-siekania-miesa-parowek-5l-i7352347515.html

 

Bo zależało by mi żeby w mięsie nie było tych dziurek.

Edytowane przez Adamvfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

kuter za 3 koła,

Kolego, musisz pytać czy ta misa  jest odkręcana, bo niektóre maja stałe i są kłopoty przy myciu.

Ten akurat jest 5 litrowy to wchodzi ok.2,5 kg mięsa na raz.

Ta firma ma również 8 litrowe za 3900 i 11 litrowe za 4500 zł.

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige2 , czy mógłbyś podać link do tych postów , w których prezentujesz przerobiony malakser ? Widziałem ten opis jak go zamieściłeś , a teraz nie potrafię go odszukać .

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

 

Kurde, ja też nie wiem gdzie to jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kuter za 3 koła,

Kolego, musisz pytać czy ta misa  jest odkręcana, bo niektóre maja stałe i są kłopoty przy myciu.

Ten akurat jest 5 litrowy to wchodzi ok.2,5 kg mięsa na raz.

Ta firma ma również 8 litrowe za 3900 i 11 litrowe za 4500 zł.

 

 

i te za 4500zł są z trzema ostrzami, ten mały ma misę odkręcaną, ale ma tylko dwa ostrza czy to dużo zmienia, no i w ogóle czy na dwóch ostrzach nie będzie tych dziurek w wyrobie gotowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na dwóch ostrzach nie będzie tych dziurek w wyrobie gotowym ?

Dziurki  w wyrobie gotowym nie zależą od ilości ostrzy tylko od obrotów. Wysokie obroty napowietrzają farsz. W materiałach DZIADKA o kutrowaniu była podana zalecana ilość obrotów.

W przemyśle stosuje się podciśnieniowe odpowietrzanie.

Poza tym należy wkładać farsz do nadziewarki tak, aby w cylindrze nie było pustych przestrzeni.

 

Materiały DZIADKA są TUTAJ

Najważniejsze info dot. prędkości kutrowania:

1. Obroty noży - od 500 do 3000/min.

2. Obroty misy - 4 do 20/min 

3. Całkowity czas kutrowania 10 do 15 min.

Jeżeli kutrujemy na wysokich obrotach to czas może być np. 2 min. ale kosztem napowietrzenia.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.