Skocz do zawartości

Magdaleny kucharzenie


Gość magdajack

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 494
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja takie pulpety wrzucam czasami do warzywnej zupy koperkowej..tylko robie malutkie  ..robione z lyzeczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak moja babcia lezala w szpitalu  to moja mama gotowala taki rosol warzywny i robila pulpety z kurczaka i zanosila babci ..pozniej zaczelysmy gotowac wlasnie taka warzywna z ziemniakami i duzo koperku i wieprzowe pulpeciki  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość magdajack

Podczas kiszenia kolejnej partii kapusty, włożyliśmy do garnków dwie całe główki. Z tego zrobiłam gołąbki w dwóch wersjach: wieprzowo - wołowe z ryżem oraz mięso z jelenia z boczkiem wieprzowym oraz pęczakiem. Obie pyszne. Pierwszy raz jadłam gołąbki z kiszonej kapusty i uważam, że są świetne.  :)

 

post-62306-0-15391600-1482141254_thumb.jpgpost-62306-0-80411800-1482141254_thumb.jpg

 

 

post-62306-0-36242200-1482141255_thumb.jpgpost-62306-0-87746400-1482141255_thumb.jpg

 

 

post-62306-0-40814600-1482141256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal278 nie do końca cały spód. Kapustę w głowach kisi się pomiędzy szatkowaną najlepiej.

Tzn. siekana, cała znów siekana i tak do samej góry.

Magda ja do takiego kiszenia używam dużej plastikowej beczki. Oczywiście dopuszczonej do kontaktu z żywnością. Nawet fermentatory takie jakich używają do zacnych napojów też mogą być.

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mmie kisi się na spodzie beczki- przepis z okolic środkowego basenu Biebrzy. Do tego beczka była często trzymana w rzece lub oddzielnej studni. Dlatego główki na sam spód, bo czas ich kiszenia się wydłużał. W tych głowach też nie wycinano kaczana.

Co do beczki to też polecam 120l jak znalazł.

Edytowane przez michal278
Dobre, bo Polskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Magdo gołąbki z kiszonej kapusty to niebo na talerzu.

 

 

W gębie też :D . Znam ten smak .:D   Ja do farszu dodaję mięso z głowy wieprzowej . Super smak .

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanie laika bo nigdy nie jadlam ani nie robilam takich golabkow ...jak rozdziela sie liscie z takiej kapusty? 

u nas kapusta jest bardzo zwarta ,dlatego do golabkow daje kapuste wloska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electro do kiszenia taką kapustę pozbawiamy głąba. Wówczas po ukiszeniu daje się dość łagodnie rozdzielać liście. Jeśli udało by się Tobie dostać kapustę z dość luźnym liśćmi wówczas spróbuj je ukisić same. Będziesz mogła zakosztować tego wspaniałego dania jakim są właśnie gołąbki w kiszonej kapustce.

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mani3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mani3k, na probe kupie kiedy cala glowe juz kiszona bo taka maja sklepy ze specjalami z innych krajow i sprobuje , robilam w kiszonych lisciach winogron ..tez calkiem niezle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapuściany wątek przeniosłam do  kiszenia kapusty

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.