Skocz do zawartości

Kiełbasa swojska nie pachnie dymem


pegaz988

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Ale czy kiełbasa jest przez to niesmaczna? Bo nie każdy lubi jak czuć zbyt mocno intensywnie dymem. Z drugiej strony jak piszesz, że wszystko czuć dymem tylko nie kiełbasa, to dziwna sprawa.
 

 

 JA Tobie tylko zadam pytanie: Czy czytales temat i sparwdzies daty? Tutaj kolega ,ktory chcial zrobic jakis maly wypad nerwowy na forum, odgrzal kotleta( z reszta nie jednego). A Ty z nim jestes, czy osobno? :hmm:

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
I tak dymię już od kilku lat i różne sposoby opalania i ciągle nic. Jestem wytrwały ale już mi ręce opadają. Nie czuję zapachu dymu w kiełbasie. Może wędzarnia za mało szczelna. Ma ktoś film jakie ma zagęszczenie dymu w komorze podczas wędzenia kiełbaasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie czuję zapachu dymu w kiełbasie.

Czy inni konsumenci również tego dymu nie czują?  

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma zagęszczenie dymu w komorze p

Ze ledwo ją widzisz w komorze - to maks dymu , minimum na jest dym widać go  :)  Dym ma przepływać przez komorę

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy inne osoby też nie czują zapachu dymu?

Ja miałem teścia (św pamięci), któremu można było rozpylić pod nosem flakon perfum a On i tak nic nie czuł , tak samo było ze smakiem, obojętnie co jadł i tak smakowało jednako. No tak ale teść miał przeszło 92 lata.


[Dodano: 25 gru 2018 - 21:08]

EAnna mnie ubiegła.

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie czuję zapachu dymu w kiełbasie
A czy jest smaczna ? bo to najważniejsze ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy inni konsumenci również tego dymu nie czują? 
 

 

Ty Anno i ja chcielibyśmy mieć takich "somsiadów" :D  Ja swoich w klatce przekupiłem "datkami" Jedna mieszkająca sto metrów ode mnie  wzywa "strasz miejską " nawet jak wędzę "pod wiatr"  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że znalazłem odpowiedź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/14332-poradnik-dobrego-w%C4%99dzenia/#strona 12 o spalaniu drewna. Charakterystyka termiczna mojej komory wymusza bardziej intensywne spalanie i stąd bierze się problem. Na wiosnę docieplę komorę i wtedy zobaczymy jaki efekt to przyniesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Na forum pierwszy raz więc napiszę parę słów. Wędzę w zmywarce którą przerobiłem na elektryczną z dymogeneratorem również mojego pomysłu.Niestety mieszkam w mieście i nie znam nikogo kto dymi więc uczę się sam, Z szynkami,boczkiem nie mam problemu są fajne.Problem to kiełbasy,w smaku ok ale są twarde w środku i skórki trudno pogryść..Nie potrafię również zrobić dobrze surowych polędwiczek.Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podeślij:

- zdjęcia i opis wędzarni,

- zdjecia wyrobów i opis technologii produjcji (z przepisem),

- dokładnego opisu procesu wędzenia i dalszej obróbki termicznej.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mam z netu https://smaker.pl/przepis-parowki-wieprzowe-parzone-lekko-podwedzane,125020,kuchmariola63.html

https://www.wedlinydomowe.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1581&Itemid=4

Godzinę suszę w tep.50-55 zrębki olcha,buk na końcu trochę śliwy  55-60 ok 4 godziny póżniej albo parzę albo podpiekam 80-90  jak są dobre wyłączam i zostawiam na noc

Zdjęcia podeślę trochę póżniej bo nie umiem wstawić. 

Parówki twarde i ciemne,może za długo wędziłem ale były już twarde po suszeniu

Żywiecka,polędwica ze schabu chwalone,biała też,ale skórka na białej twarda

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po pieczeniu zostawiasz w wedzarni a ma ona dużą bezwladność cieplna to objawy masz prawidłowe ???? przesuszony wyrób. Do pieczenia spróbuj na spód wstawić naczynie z wodą i jak jest upieczony to wyciągnij z wedzarni do chłodzenia. Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.