Skocz do zawartości

Napęd do maszynki 32


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze mak kręci się po parzeniu - po odcieknięciu wody nadal pozostaje wilgotny

po drugie w cukierniach, masę makową przeważnie miesza się razem z okruchami

mielenie podwójne lub potrójne

 

niestety mak i tak zostaje "ziarnisty" - po walcach jest to już gładka masa,

na koniec dodam jednak że taki nie do końca skręcony mak jest przez klientów bardziej lubiany gdyż bardziej przypomina ten "domowy" ...

cytat: "Lubię jak go czuć między zębami..."

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A

Po pierwsze mak kręci się po parzeniu - po odcieknięciu wody nadal pozostaje wilgotny

no i tu mnie oswiecilo :grin:

bo tak na sucho nie moglem sobie wyobrazic

Dzieki serdeczne za wyjasnienie

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

produkcja seryjna - kiedyś była tabliczka którą to osobiście unicestwiłem

W końcówce lat osiemdziesiątych maszyna nazywała się "Dzik".

W tam tym roku widziałem na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

spec202. Jeżeli możesz podaj dane tej maszynerii względnie od czego ten napęd wykorzystałeś i jakie maszynka ma obroty . Ze zdjęcia nic nie mogę rozszyfrować .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Silnik był zespolony razem z przekładnią jak kupowałem. Z tego co wiem to urządzenie napędzało podnośnik samochodowy w warsztacie. Moc 0,75 KW. obroty około 70 na minutę.Dorobiłem tylko niby "sprzęgło" oraz dokupiłem cewkę rozruchową bo urządzenie było trzy-fazowe. Maszynka pracuje bardzo dobrze jest to Alfa 22, którą mam zamiar zamienić na Alfa 32 bo napęd wcale nie odczuwa stawianego oporu. Nie występują żadne przegrzania może pracować bez przerwy. Chcę dać 32 z powodu nadziewania farszu maszynką bo nadziewarka dopiero się składa po części.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko!! :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Napęd do maszynki nr 32 spotkany na Kurpiowskiej wsi . Ciekawe rozwiązanie samoróbka, silnik waży bardzo dużo i co ciekawe ma wolne obroty i szybkie zależnie od podłączenia. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Właśnie dzisiaj kupiłem na złomie za całe 100zł. Obroty wyjściowe trochę za duże bo 160. Silnik trójfazowy, moc 1,1kW duży, ale ciężko coś dopasować w niewielkich pieniądzach.

"Pan Bóg stworzył jedzenie, a diabeł kucharzy". James Joyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem uniknąć dodatkowych kółek.

160 obrotów to trochę za dużo a kółka będą tańszym rozwiązaniem jak motoreduktor.Można zrobić na krótkim pasku klinowym i do tego jakąś obudowę zabezpieczającą żeby się nic nie wkręciło.A z czasem może się trafi jakaś okazja na złomie w postaci motoreduktora - ludzie różne rzeczy wyrzucają.

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem uniknąć dodatkowych kółek.

160 obrotów to trochę za dużo a kółka będą tańszym rozwiązaniem jak motoreduktor.Można zrobić na krótkim pasku klinowym i do tego jakąś obudowę zabezpieczającą żeby się nic nie wkręciło.A z czasem może się trafi jakaś okazja na złomie w postaci motoreduktora - ludzie różne rzeczy wyrzucają.

 

Pozdrawiam :wink:

Gonzio, to jest już z motoreduktorem :-)

Pozdrawiam Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że jest to silnik 3 fazowy, więc najlepszy będzie falownik, na allegro widziałem do takiej mocy za około 400 zł.

Majac falownik masz płynną regulacje obrotów w zakresie od - 60 % do + 150 % nie tracąc (ale tez nie zyskując - w tym przypadku wystarczający) momentu obrotowego "mocy".

Zmiane obrotóe prawo/lewo w zwykłym malenkim przełączniku, start/stop do wyboru twardy/miękki.

I nic nie musisz robić wiecej poza zespoleniem napędu z maszynką (powinieneś jednak pomyślec o sprzęgle przeciążeniowym, ale to w obydwu rozwiazaniach powinno być)

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wilki mają większe obroty. Prawda ?

ale wilki są też dużo większe - większa komora ułatwia "szybkie" mielenie, dlatego mogą pracować z obrotami np. 200/min

możesz poszukać dwóch kółek zębatych( o wielkości 1:2), wmontować je do kawałka kształtownika i już masz przełożenie,

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc najlepszy będzie falownik, na allegro widziałem do takiej mocy za około 400 zł.

Ciekawe. :rolleyes: :rolleyes: Silnik z motoreduktorem za stówę, a Ty mu proponujesz falownik za cztery takie silniki. Za ok. 200 zł. można kupić wciągarkę, która najlepiej (moim zdaniem) nadaje się do tego celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.