Skocz do zawartości

Rolnik sprzeda własne produkty bez rejestracji, ale z podatkiem


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, tak. Taki był zamysł. Chodziło o ułatwienie odnalezienia odbiorców i producentów np. dla restauracji, sklepów, klientów indywidualnych itp. z wykorzystaniem mapy i kilku podobnych opcji. Coś podobnego do otmoto lub giełdy rolnej.

Zresztą, napisałem Ci na ten temat na PW.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poza tym, jest okazja na pozyskanie środków unijnych dla naszej SDM, nawet w kilku filiach, a przy okazji i dla rozwoju strony.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za takim rozwiązaniem. Sam chciałem coś takiego robić w moim regionie a tak to się przyłączę do tego projektu. Jak by co to mogę podzielić się informacjami jak takie coś działa za granicą i to właśnie jest załatwiane przez internet. 

Edytowane przez lesniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedaży bezpośredniej rolnicy nie będą mogli prowadzić przez internet

 

tak mówi owa nowa ustawa? 

 

 

Tak. Sprzedaż będzie możliwa w miejscu wytworzenia produktów (czyli bezpośrednio u rolnika) i na targowiskach.

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprzedaży bezpośredniej rolnicy nie będą mogli prowadzić przez internet

 

tak mówi owa nowa ustawa? 

 

 

Tak. Sprzedaż będzie możliwa w miejscu wytworzenia produktów (czyli bezpośrednio u rolnika) i na targowiskach.

 

Jest możliwość bardzo prostego obejścia tego zapisu, właśnie z uwzględnieniem internetu i naszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lesniak, jeżeli wykorzystanie internetu ograniczysz wyłącznie do zaprezentowania oferty (tak jak działa olx, otomoto, itp...), czyli będzie to "tablica ogłoszeniowa", to tak. Natomiast sama transakcja musiałaby się odbyć u sprzedającego (lub na targowisku). Dlatego zresztą mowa jest o "sprzedaży bezpośredniej".

Jeżeli natomiast taki rolnik chciałby przez internet przeprowadzić cały proces sprzedaży: sprzedaż - zapłata za towar - dostawa, to niestety te przepisy o których piszemy w tym temacie na to nie pozwalają. W takim przypadku rolnik musiałby prowadzić normalną działalność gospodarczą, opodatkowaną na ogólnych zasadach.

 

Tutaj masz artykuł w którym jest stanowisko MF: http://www.farmer.pl/finanse/sprzedaz-bezposrednia-albo-dzialalnosc-gospodarcza,57512.html

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rolnik nie będzie mógł sprzedawać swoich przetworzonych produktów do sklepów i hurtowni

Dlatego my wychodzimy z ofertą pośrednictwa, która mam nadzieje się przyjmie i wszyscy na tym skorzystamy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

 

 

Jest możliwość bardzo prostego obejścia tego zapisu, właśnie z uwzględnieniem internetu i naszego forum.

 

Wystarczy portal nazwać "targowisko" :)

 

Niestety nie da się bo jest w ustawie określone jak ma to wyglądać. Nie może nawet mieć zadaszonego stoiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega lesniak podpowiedział nam w jaki sposób akcję można rozwinąć i poprawić jej wyniki. Dzięki lesniaczku. Będę pamiętał o włączeniu Cię do tego  kieracika. :D 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jak tam prace - coś się dzieje w sprawie?

O już doczytałem :( Poprzednia kadencja nie zdążyła a aktualna ma ważniejsze sprawy trybunału i smoleńska na głowie:(

Projekt by inspekcja weterynaryjna zajęła się kontrolą nie pomaga bo nie mają takiej mocy przerobowej :(

Edytowane przez grzech25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według obecnych przepisów i ich projektów mogę powiedzieć, że była to kiełbaska wyborcza. W mojej ocenie rolników, którzy będą mogli skorzystać z dobrodziejstw ustawy będzie bardzo, bardzo mało lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nasz nowo powstający portal powinien znacząco pomóc wszystkim producentom wyrobów domowych - nie tylko wędlin, ale także wyrobów serowarskich, nabiałowych, mięs wszelakich, miodów, pieczywa i innych. Główny problem leży w tym, iż producenci "zagrodowi" nie mają dostępu do potencjalnych odbiorców (ci z kolei nie zawsze wiedzą, że w ich okolicy ktoś produkuje domowe wyroby), co właśnie chcemy im zaoferować. 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell to jest świetna idea. Tak gdzieś około roku temu też o takim portalu myślałam. Na swoim przykłądzie wiem , że chciałoby się dotrzeć do takich ludzi, którzy sprzedają dobrą żywność ale nie zawsze się trafi

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię, aby nikt nie odbierał mego wpisu opacznie. My nie będziemy handlować na portalu wyrobami domowymi, ale wyłącznie kontaktowali ze soba producentów i klientów. Będzie mapka z lokalizacją itp., aby każdy zainteresowany mógł zaoferować swój towar, a okoliczni mieszkańcy bez problemu do niego trafili. Będą opisy i zdjęcia produktów, a także wiele innych rzeczy. :) 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest doskonaly pomysl ,nareszcie bede mogla kupic to co dobre i przywiesc a czego nie moge zrobic sama  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według obecnych przepisów i ich projektów mogę powiedzieć, że była to kiełbaska wyborcza. W mojej ocenie rolników, którzy będą mogli skorzystać z dobrodziejstw ustawy będzie bardzo, bardzo mało lub wcale.

Coś takiego wpadło mi w oko: https://www.zyciepw.pl/od-1-stycznia-2016-r-mozna-sprzedawac-przetwory-z-wlasnej-uprawy-lub-hodowli-bez-rejestrowania-dzialalnosci

Piksiak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

W obecnej chwili można już myśleć o sprzedaży w "rolniczym handlu detalicznym" tylko nie jest wszystko dopięte na ostatni guzik.http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Rolniczy-handel-detaliczny-bedzie-mozliwy otwórzcie link na kocu informacji  prasowej.

W dalszym ciągu brak konkretnych przepisów sanitarnych  http://bezposrednioodrolnika.pl/wp-content/uploads/2016/12/SachajkoPismo-z-MRiRW-w-sprawie-notyfikacji-rozporz%C4%85dzenia.pdf

Cóż. Chętni muszą jeszcze poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj była o tym audycja w PR program 1 ,  , pani mówiła o tym tak .. rolnik , producent z nadanym numerem gospodarstwa w ARiMR , zgłasza do Powiatowego Lekarza Weterynarii chęć prowadzenia takiej produkcji ze sprzedażą na 30 dni przed planowaną datą , otrzymuje numer weterynaryjny i działa .. nie ma wytycznych odnośnie wymagań i kotroli , tylko kwota do 20 tyś wolna powyżej 2% podatku a i dobre praktyki sanitarne.. ja jutro idę zgłosić do powiatowego to coś więcej napiszę

Da Bóg dzień ,da i radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja jutro idę zgłosić do powiatowego to coś więcej napiszę

Radzę, poczekaj. Każdy akt wykonawczy do ustawy musi być zatwierdzony przez UE. Tym, bardziej, że nie są  spójne przepisy, co do produkcji w domowej kuchni ( uproszczone) a w oddzielnym budynku( nie uproszczone).

Należy pamiętać, żeby korzystać z dobrodziejstw ustawy rolnik musi produkować surowce do wytwarzania produktów w ramach rolniczego handlu detalicznego. Chcesz wytwarzać wyroby mięsne wieprzowe, musisz prowadzić chów trzody chlewnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.