Skocz do zawartości

Wojs40 - wyroby


wojs40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

Szynka + schab.
No i troche zapasu będzie :thumbsup: . Taka osobista rada - następnym razem oczyść bardziej mięso na wędzonki z odstających i tzw obcych mięśni  :D - będzie bardziej estetycznie . Najważniejsze jednak by było zdrowe i smaczne  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Miło słyszeć takie opinie :) Dziękuję.

 

Co do smaku, to zależy kto co lubi, a co za tym idzie jakich przypraw użyjemy. Ja dałem paprykę słodką i ostrą, granulowany czosnek i kolendrę. Dla mnie to takie optimum, nie za dużo aby przyprawy nie zdominowały smaku mięsa które samo w sobie ma to coś.

Wybrałem karkówkę, po prostu lubię jak mięso miesza się w buzi z tłuszczykiem, który w końcu jest nośnikiem smaku. :)

 

p.s.

Robiłem wg przepisu sverige2 /czasookresy dojrzewania/.

Edytowane przez wojs40

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to i ja dojadę
Mały zlocik towarzyski ? 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj robię kiszkę ziemniaczaną, ciekawe czy też będą chętni :)

 

 

Nooo Wojs, nie musiał byś długo szukać :D , bo dobra kicha ziemniaczana to również mój ulubiony przysmak, zarówno w wersji pieczonej, jak i parzonej, obie wersje uwielbiam  :D:thumbsup::clap:.

 

Tak wygląda mój ostatni wyrób tego cymesu :D.

post-49725-0-35690200-1673095438_thumb.jpg

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

robię kiszkę ziemniaczaną, ciekawe czy też będą chętni
A zapewne będzie  więcej chętnych , ale jak będzie smaczna  :D  ;)  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robię kiszkę ziemniaczaną, ciekawe czy też będą chętni

 

Ja jestem :D wygląda smakowicie . My ostatnio z braku jelit robimy babkę ziemniaczaną . Te produkty poznałem dopiero po 80-tym roku będąc na delegacji w Białymstoku . Obiady jadaliśmy w stołówce zakładowej .

Jakie było zaskoczenie kiedy w menu była kiszka , a tu podali pyry . :D :D :D

Edytowane przez Yerba

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się nie dziwię, bo dobrze zrobiona kicha ziemniaczana z cebulką podsmażaną i świeżo wysmażonymi skwarkami, i niezbyt wiele przypraw, głównie pieprz, sól i ew. majeranek, to rarytas którego bym za żadne szynki czy balerony nie zamienił :D:thumbsup:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiszka ziemniaczana wspaniale smakuje z grilla, skórka jest mocno chrupiąca, tak samo jak zawartość w miejscach pęknięcia... wspaniale smakuje z ostrym ajvarem własnej produkcji... polecam :)

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 750 g obranych ziemniaków
  • 2 średnie cebule
  • 150 g wędzonego boczku lub kiełbasy
  • 150 g mąki pszennej
  • Sól, pieprz, majeranek
  • Smalec lub olej
  • Jelita kiełbasiane 28-30

Boczek /kiełbasę/ podsmażyć dodać cebulę pokrojoną w kostkę i zeszklić.

Ziemniaki zetrzeć na średnich oczkach tarki. Wszystkie składniki z listy razem wymieszać, i nadziać luźno w jelita.

Formę wyłożyć papierem do pieczenia, ułożyć kiszkę w "ślimaka" , wysmarować smalcem lub olejem i ponakłuwać igłą aby kiszka nie popękała. Nagrzać piekarnik do 180C i piec 20 minut, następnie zmniejszyć temperaturę do 160C i piec jeszcze ok 30-35 minut. Na ostatnie 5 minut zwiększyłem temp. do 240C z opcją grilowania w celu zarumienienia kiszki.

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • 750 g obranych ziemniaków
  • 2 średnie cebule
  • 150 g wędzonego boczku lub kiełbasy
  • 150 g mąki pszennej
  • Sól, pieprz, majeranek
  • Smalec lub olej
  • Jelita kiełbasiane 28-30

Boczek /kiełbasę/ podsmażyć dodać cebulę pokrojoną w kostkę i zeszklić.

Ziemniaki zetrzeć na średnich oczkach tarki. Wszystkie składniki z listy razem wymieszać, i nadziać luźno w jelita.

Formę wyłożyć papierem do pieczenia, ułożyć kiszkę w "ślimaka" , wysmarować smalcem lub olejem i ponakłuwać igłą aby kiszka nie popękała. Nagrzać piekarnik do 180C i piec 20 minut, następnie zmniejszyć temperaturę do 160C i piec jeszcze ok 30-35 minut. Na ostatnie 5 minut zwiększyłem temp. do 240C z opcją grilowania w celu zarumienienia kiszki.

 

Dziekuje bardzo.Skopiowane :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.