Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pod presją córek, żony itd. ..zrobiłem koreańskie kimchi - swego czasu robiłem dość często różne ,, tym razem tylko 2 rodzaje ....

tutaj akurat młode długie rzepy 4 szt o średnicy 2-3 cm ale to nie ma kompletnie znaczenia - pokrojone jak na foto - grubość od 0,5-1,5 cm 

waga ok 1,5 kg , marchew ok 1,2 kg- pokrojona w plastry ok 0,5 -1 cm , dodałem 2 kalarepy spore pokrojona na kawałki jak rzepa, zielone części z 2 porów pokrojone skośnie na ok 0,5  -1 cm , szczypior z 4 młodych cebul - 2 białe 2 czerwone (tak mi urwała Małgo-ale kolor nie ma znaczenia)- pocięte skośnie jak por. Por i szczypior wrzucam do osobnej miski i i solę ok czubatą łyżeczka soli kamiennej - mieszam i zostawiam na 15- 30 min- takiej używam do kimchi. po 30 min przepłukuję wodą o dcedzam.

2 średnie kapusty pekińskie kroje wzdłuż na ćwiartki i na kawałki po jakieś 3-5cm nigdy nie mierzę ot tak by było wygodnie jeść ......

 solenie kapusty -są 2 szkoły 

1- przepłukać kapustę ,odsączyć, układać warstwami i solić każdą warstwę -tak co 30min przemieszać  trzymać 1 1/2 -2 godzin-  póżniej co najmniej 3 krotnie przepłukać zimną wodą.

2 - zalać kapustę wodą tak by woda ledwo przykryła kapustę- posypać solą daję z garści - ale tak ze 3 czubate łyżki wymieszać i stoi 1,1/2 godziny -czasami przemieszam - później płucze 3 krotnie zimną wodą.Odcedzam.

 

równolegle -w dużej misce (używam wiader 10 litrowych) - przesypuję pocięte  rzodkiew, marchewkę, kalarepę  - w tym przypadku  ok 4 czubate łyżki soli i 2 czubate łyżki cukru, przemieszam co 30 min jak mieszam kapustę.  po 1,1/2 godz przepłukuję - odcedzam.

Zrobiłem też dodatkiem rzodkiewki  z nacią- umyte - kuleczki na pół. do wody z solą wody by pokryła rzodkiewki z Nacią - czubata łyżka soli  i 1 godzina - później przepłukałem ,

 

w między czasie obieram 2 główki czosnku , 3 średnie cebule  kroję na osemkę bo blendera, 

blenduję czosnek,cebulę z dodatkiem 150 ml sosu rybnego i 50 ml ostrygowego (bo go lubię- nie konieczny)

dodaję 150 ml 3/4 szklanki) ostrej papryki GOCHUGARU - 1/2 szklanki czasem trochę więcej słodkiel papryki i wychodzi gęsta pasta.

Robie "owsiankę ryżową" - 1/4 szklanki mąki z ryżu kleistego - 0,5 l wody - łyżka czubata cukru- gotuję mieszając ok 10 min - aż się trochę zeszkli - zostawiam do ostygnięcia - konsystencja kisielu.

później mieszam "owsiankę" z pastą .Powstaje gotowiec do mieszania z warzywami .

rękawiczki jednorazowe - mieszam pastę z warzywami - do jednej część  rzodkiewki, kilka garści mieszanki rzepy z marchewką , 1/2 mieszanki szczypioru i pora, Do drugiej kapusta pekińska pozostałe warzywa i szczypior z porem- dokładnie wymieszane z pastą .

Do pojemników i 2- 3 dni w ciepłym do chwili rozpoczęcia fermentacji - nie zamykać szczelnie -bo wybuchnie Po fermentacji do lodówki - u nas dość szybko znika w tajemniczych okolicznościach :thumbsup:

 

 

post-70549-0-78628000-1498838119_thumb.jpg

post-70549-0-47220900-1498838164_thumb.jpg

post-70549-0-26386700-1498838189_thumb.jpg

post-70549-0-83321200-1498838217_thumb.jpg

Ciekawa "owsianka"ryżowa - mąka ryżowe z ryżu klieistego - z dodatkiem cukru - konsystencja kisielku

post-70549-0-10585600-1498838247_thumb.jpg

zmiksowany czosnek, cebula, trochę imbiru

post-70549-0-58857600-1498838281_thumb.jpg

post-70549-0-31131200-1498838359_thumb.jpg

post-70549-0-55226700-1498838392_thumb.jpg

post-70549-0-57624200-1498838429_thumb.jpg

post-70549-0-73043500-1498838465_thumb.jpg

post-70549-0-60964200-1498838500_thumb.jpg

 finalnie kimchi z rzodkiewką, pekińska, marchewka ,rzepa, kalarepka...ot takie wariacje

i do kiszenia - 2-3 dni ..

.post-70549-0-71675600-1498838541_thumb.jpg

skład naprawdę dowolny  :thumbsup: 

 

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ciekawe. :thumbsup: A jakie w smaku?  :D  :facepalm:

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe. A jakie w smaku?
musisz kilka dni poczekać, muszą dojrzeć ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muski, wspaniale wyglada. Podaj jesli mozesz doladnie przepis na ten z rzodkiewka, prosze. Jestem bardzo ciekawa smaku.

 Bo wyglad ma wspanialy , az http://pu.i.wp.pl/k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,018_Ve_orig.gif

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączam się do opinii Annam, :clap: :clap: ale ciekawiła by mnie recepta na te wspaniałości, bo wydaje mi się, że są to chyba kiszonki i napewno bardzo dobrze wpływają na organizm i jego metabolizm. :thumbsup:

Muski, jeżeli nie jest to Twoją tajemnicą, prosiłbym o przepis.

 

Pozdrowienia :) :)

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podaj jesli mozesz doladnie przepis na ten z rzodkiewka
Aniu - podam Ci link do mojej ulubionej mistrzyni Kimchi - https://www.maangchi.com/recipe/ponytail-kimchi - ja robie trochę inne proporcje  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaje linki do innych przepisów na kimchi dostępnych na naszym forum. Ten jest też od ulubionej przez Muski'ego mistrzyni kimchi tylko w polskiej wersji językowej ( podany przez  roger'a)  https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7143-annam-w-kuchni-robi/?view=findpost&p=440256a ten jest podany przez ANNAM https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7143-annam-w-kuchni-robi/?view=findpost&p=440145

Edytowane przez chudziak

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw warzywny to: pięć pęczków rzodkiewki rzodkiewki i dokładnie myje i tnę na pół razem nacinam na póljakieś uszkodzone listki naci odrzucam następnie rzodkiew biała marchewka i kalarepka Do tego dodajemy szczypiorek pokrojony drobno łącznie z zieloną częścią pora też drobno pokrojony pół centymetra to wszystko sorki mówię do maszyny a to pisze jak chce

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Waldku :) . U mnie KAsia i treaz Ola narzucily, ze w kimchi musi byc pekinska kapusta, ta reszta to dodatki do niej.

 

  Taka uwaga dla wszystkich. Wiadomo ze w kraju, kazdy z was je kiszonki( kapusta, ogorki) u nas to nie jest ta samo, zwlaszcza wsrod dzieci.Moja Kataryna bedac na Uni, na jakies taiej spedowej imprezie zatrula sie kielbaska z bbq . Dlugo bardzo chorowala, a pozniej cokolwiek jadla zawsze narzekala na bol brzycha. JA szukajac rozwiazan natknelam sie wlasnie na temat kiszonek. Zaczela jejesc, mimo ,ze nie a bardzo za surowa kapusta przepadala, i bol minal. Teraz je kimchi, wiadomo Korea. Nie ma problemow z brzuchem czy zoladkiem. 

 

 To by bylo na tyle, To bylam ja Annam  :D

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aniu dobra flora bakteryjna to podstawa zdrowia

Nie ma się o co poszarpać   :laugh:  i muszę się z kolegom zgodzić w 200% ..... :thumbsup:  :D  

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę drogich SiBów - w pierwszym poście opisałem  wykonanie Kimchi

 Aniu - Kimchi wbrew pozorom naprawdę leczy niektóre dolegliwości żołądkowe - w każdym razie  jest jedną z najzdrowszych kiszonek :D  :thumbsup:

Arku - możesz już skosztować ;)


[Dodano: 02 lip 2017 - 16:11]

 

 

nie trzymasz tych kiszonek w mieszkaniu?

2 doby trzymam - później do lodówki
[Dodano: 02 lip 2017 - 16:12]

 

 

Muski, jeżeli nie jest to Twoją tajemnicą, prosiłbym o przepis

zmieniłem pierwszy post :thumbsup: 
[Dodano: 02 lip 2017 - 16:13]

 

 

Podaje linki do innych przepisów na kimchi dostępnych na naszym forum

;)  :thumbsup:  :clap: - to wyjątkowe kiszonki -naprawdę warte  zachodu :D

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie,ale innym razem bo jestem 350km od Ciebie. :D

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz mogę zacząć Twoje wspaniałe kimchi
  :D nie moje - koreańskie - ale serdecznie namawiam - o ile lubisz ostre kiszonki  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.