Skocz do zawartości

Peklowanie


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tzn. zrobiłeś zalewę 20%. Nie wiem, jakie będzie przeznaczenie udek ale jeśli zamierzasz wykonać kurczaka wg przepisu Dziadka, to zerknij http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=899
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadziłeś i to zdrowo :wink: dolej kolejne 5L wody i będzie dobrze, tym bardziej że to drób.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem zalewe 5l wody na 1kg peklosoli mam nadzieje ze to jest ok

wsadzilem do niej udka z korczaka jak dlugo one musza w tej zalewie byc ???

witam

w takiej zalewie to max 2 godz.aby uratowac udka mozna je nastrzyknac sama

woda z minimalna iloscia cukru tak bardzo dokladnie,aby ta sol troche wyplukalo

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kto soli nie błądzi. Może ten kurczak ma leciec na marsa. Jak w odpowiednim czasie z slanki Kol. Karpik wyciagnie kurczaka i opłucze to nie bedzie problemu. A może na wesoło: każdą częś kurczaka ponumerować i wyciągać pojedynczo co dwie godziny z zalewy. Po uwędzeniu drogą organoleptyczną z łatwościa będzie można ocenic właściwy czas solenia. Biorą pod uwage datę postu i czas to ten kurczak jest już wieczny leżąc tyle w zalewie ( brak informacji o dalszym działaniu ), ale to nie przeszkadza zapytać!!! Kolego Karpik! jak zdrowie po kurczaku, a raczej jaki wariat z porad został przyjety do ratowania kurczaka :tongue:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik :!: Mój Fentelek dość często wędzi kurczaki, a przede wszystkim udka.

Są moczone w solance przez 24h.Przed wędzeniem są parzone,ale krótko,musiałbyś podpytać

Fentelka. Naprawdę są rewelacyjne.Mięsko jest mięciutkie,delikatne,no i oczywiście

sam proces wędzenia nadaje godny smak dla naszego podniebienia.

Polecam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Efcia napisała , to wg. przepisu Dziadka popieram sam tak robię co dwa tydnie ,robiłem raz wg. Jarka Zielona Pietruszka nie powiem da się zjeść ,ale wolę jak Efcia napisała

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich serdecznie.Regularnie odwiedzalem wasza stone od paru miesiecy,ale dopiero teraz sie zarejestrowalem,tak wyszlo.Waze porady i przepisy to naprawde profesionalna rzecz.Zrobilem duzo wyrobow ktore wychodzily mozna powiedziec WSPANIALE i za to duze dzieki.Ale do rzeczy.Teraz od jakiegos czasu walcze z kurczakami,raz wychodza raz nie bardzo.Moje pytanie jest takie:kurczaki ktore uzywam do wedzenia sa okolo 2kg,nie mam peklosoli tylko nitryt,jaka mam zrobic zalewe zeby bylo idealnie?

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poczytaj sobie: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=164

 

W drugi punkcie masz:

2. Dawkowanie nitrytu i saletry należy przeprowadzać bardzo dokładnie i uważnie – przedawkowanie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, a w wypadku nitrytu nawet życia.

 

I jeszcze tutaj:

 

http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=165

 

Osobiście polecam zaopatrzenie się w peklosól, a jak Cię czas nagli to lepiej użyj samej soli.

Pozdrawiam.

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, NIE UŻYWAJ SAM NITRYTU. Kup gotowe mieszanki peklujące, jak choćby ta: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=902 lub podobne.

Tutaj masz wszystko na temat wędzenia naprawde dobrych kurczaków: http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=899

Pozwodzenia

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artur6107,

Jeśli posiadasz dobrą wagę z dokładnością 0,001 g, to możesz sam odmierzać potrzebną dawkę NaNO2, rozpuścić w odrobinie wody i dodać do potrzebnej ilości soli.

W Polsce zawartość nitrytu w peklosoli stanowi 0,4-0,6 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak tylko się zastanawiam czy kolega rzeczywiście ma nitryt czy saletrę - wbrew pozorom często ludzie się na tym "wykładają" nie rozróżniając tych dwóch substancji (szczególnie że nazwy chemiczne są podobne)
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitryt jest trochę jakby żółtawy .Odradzam ze względów bezpieczeństwa trzymać to w domu . Nie znając się na dawkach najlepiej to spuścić z wodą w łazience. .Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie Dziadek ale przepis jest na stronie główniej http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1362

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że problem ze znalezieniem tego przepisu polega na tym ,że nazwane jest to emulsja co nie wszyscy wiedzą a jak sie wpisze żelatyna albo skórki wieprzowe to nie da się znależć. P.S To tak dla usprawiedliwienia bo66 bo jest u nas od niedawna.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o czym wy piszecie :!: Wlosy deba mi stanely jak to przeczytalam.Mieszkam okolo 4000 km od Polski i do niedawna saletre jak i sol peklujaca ja badz zyczliwe dusze przywozily mi z Polski.Od pewnego czasu za pomoca slownikow i nie tylko kupuje te rzeczy w kraju zamieszkania.Stare przyslowie mowi koniec jezyka za przewodnika,a u mnie cierpliwie i obrazowo tlumacze o co mi chodzi i sprzedawca daje mi to o co prosze.Tak mi sie wydawalo do chwili przeczytania w/w

postow..Po przeczytaniu tych postow mam watpliwosci czy aby napewno dostaje to o co prosze. PORATUJCIE ZBLAKANA DOBRA RADA. pOZDRAWIAM :smile:

Pozdrawiam gorąco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.