Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie » 

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Dymbox modyfikacja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

#81 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 26 kwi 2020 - 10:37

A cynowałem takim czymś te rurki
Załączony plik  20200426_113542.jpg   52,91 KB   8 Ilość pobrań

#82 TOSHIBA

TOSHIBA
  • Użytkownicy
  • 3677 postów
  • MiejscowośćZürich / Poznań

Napisano 26 kwi 2020 - 10:53

Bylo w szkole uważać  :laugh:

Załączony plik  pb.JPG   37,5 KB   9 Ilość pobrań

Układ okresowy pierwiastków

Na przyszłość

Załączony plik  lut.JPG   38,53 KB   8 Ilość pobrań

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 26 kwi 2020 - 11:00

#83 miro

miro
  • **VIP Junior**
  • 14271 postów

Napisano 26 kwi 2020 - 11:58

Temperatura w wędzarni stopi cynę ????????????????

#84 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 26 kwi 2020 - 12:38

Wiem ołów ale pytałem czy takie coś może być.

#85 TOSHIBA

TOSHIBA
  • Użytkownicy
  • 3677 postów

Napisano 26 kwi 2020 - 12:49

Wiem ołów ale pytałem czy takie coś może być.

Nie

#86 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 26 kwi 2020 - 13:27

To czym to mam zlutowć bo to co podałeś to na allegro takiego czegoś niema,mam palnik taki do lutowania na butle taką
Załączony plik  20200426_143203.jpg   212,86 KB   11 Ilość pobrań

Użytkownik mariusz1415 edytował ten post 26 kwi 2020 - 13:32

#87 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 402 postów
  • Miejscowośćgliwice

Napisano 26 kwi 2020 - 14:02

To czym to mam zlutowć bo to co podałeś to na allegro takiego czegoś niema,mam palnik taki do lutowania na butle taką
attachicon.gif 20200426_143203.jpg

Bez problemu kupisz cynę bez ołowiu np taką;

Załączone pliki

#88 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 26 kwi 2020 - 14:19

Ok dzięki, a pasta lutownicza to obojętnie jaka?

Użytkownik mariusz1415 edytował ten post 26 kwi 2020 - 14:21

#89 TOSHIBA

TOSHIBA
  • Użytkownicy
  • 3677 postów

Napisano 26 kwi 2020 - 14:45

Zwróć tylko uwagę, że jeżeli do lutowania starczy sto-pare stopni to taka sama temperatura jest do tego aby to rozlutować

A w jakiej temperaturze będzie osadzony element podczas pracy zlutowany ww cyna?

Jeżeli będzie sie to mieściło poniżej 140 - 150 to OK, ale jak więcej to sie rozpadnie

To jest lut wysokotemperaturowy

Załączony plik  lut.JPG   38,53 KB   32 Ilość pobrań

Załączony plik  333.JPG   58,94 KB   20 Ilość pobrań

Palnik który pokazałeś da rade

Użytkownik TOSHIBA edytował ten post 26 kwi 2020 - 15:12

#90 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 26 kwi 2020 - 15:42

Zwróć tylko uwagę, że jeżeli do lutowania starczy sto-pare stopni to taka sama temperatura jest do tego aby to rozlutować
A w jakiej temperaturze będzie osadzony element podczas pracy zlutowany ww cyna?
Jeżeli będzie sie to mieściło poniżej 140 - 150 to OK, ale jak więcej to sie rozpadnie

To jest lut wysokotemperaturowy

attachicon.gif lut.JPG

attachicon.gif 333.JPG

Palnik który pokazałeś da rade

Ta cyna którą zlutowałem wytrzymała temperature w DG ale musze kupić tą bez ołowiu i spróbować nią pocynować

#91 sobol

sobol
  • Użytkownicy
  • 474 postów
  • MiejscowośćGdynia/Jarrow

Napisano 26 kwi 2020 - 19:28

Stop cyny z ołowiem to 183°C, bezołowiowe stopy mają temperaturę topnienia powyżej 210°C

#92 mariusz1415

mariusz1415
  • Użytkownicy
  • 432 postów
  • Miejscowośćśląsk

Napisano 26 kwi 2020 - 19:57

Głównie chodzi o to czy podgrzana miedź i cyna jest szkodliwa dla zdrowia,czy razem z dymem może się coś wytwarzać coś szkodliwego

#93 Peep

Peep
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćRuda Śl.

Napisano 22 cze 2020 - 17:09

To wypowiem się i ja na temat dymboxa. Kilka pierwszych dymien przebiegało normalnie, czyli bezobsługowo, po jakimś czsie coraz gorzej z dymieniem, zawieszanie zrębkow i nieustanne gmeranie drutem w zrębkach. I co okazało się u mnie, otóż zanieczyściły się zaworki w pompce powietrza. Otwieranie i zamykanie wedzarni powoduje cofanie dymu w kierunku zaworów pompki a te zanieczyszczają sie smolistym dziegciem. Wystarczyło przeczyścić 4 cieniutkie membrany z zaworów i wszystko wróciło do normy. Komu nie chce się czyścic co jakiś czas, niech kupi sobie pompkę tłokową na alledrogo.

#94 tytan58

tytan58
  • Użytkownicy
  • 402 postów
  • Miejscowośćgliwice

Napisano 22 cze 2020 - 21:47

Tez miałem ten problem z zaklejającymi się zaworkami , ale to nie jest spowodowane cofającym się dymem,

lecz tym , że pompka zamiast świeżego powietrza zaciąga dym przez otwór z sitkiem z dołu obudowy.

Pompkę w czasie wędzenia musisz trzymać z dala od dymu.

Załączone pliki

#95 Peep

Peep
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćRuda Śl.

Napisano 23 cze 2020 - 11:25

Szwagier zakupił pompkę hailea na aliexpress i ma spokój -95zeta

#96 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6402 postów
  • MiejscowośćCiechocinek - Polska / Lund - Szwecja

Napisano 24 cze 2020 - 08:17

Podstawowa i największa wada "Dymbox-a", o której już zresztą parokrotnie pisałem, to rura dymowa przechodząca przez całą szerokość (średnicę) tuby pojemnika na zrębki, hamująca skutecznie swobodne ich opadanie na palenisko. To bardzo poważna wada którą można dosyć łatwo samemu usunąć przeprowadzając małą modyfikację. Producent olał to dokładnie i ma nabywców w głębokim poważaniu, ponieważ wadę zna o bardzo dawna, (rozmawiałem z nim o tym osobiście w czasach kiedy zaczynał produkcję), ale jak widać nie chce sobie życia uprzykrzać skoro i tak ma nabywców na sprzęt w takiej wadliwej wersji, cóż, niech się nabywca martwi skoro już kupił i zapłacił, niektórzy wyznają filozofię że tylko "łatwa kasa się liczy", a szkoda :hmm: .

#97 jawi13

jawi13
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • Miejscowośćwieś

Napisano 12 lis 2020 - 17:59

Podstawowa i największa wada "Dymbox-a", o której już zresztą parokrotnie pisałem, to rura dymowa przechodząca przez całą szerokość (średnicę) tuby pojemnika na zrębki, hamująca skutecznie swobodne ich opadanie na palenisko. To bardzo poważna wada którą można dosyć łatwo samemu usunąć przeprowadzając małą modyfikację. Producent olał to dokładnie i ma nabywców w głębokim poważaniu, ponieważ wadę zna o bardzo dawna, (rozmawiałem z nim o tym osobiście w czasach kiedy zaczynał produkcję), ale jak widać nie chce sobie życia uprzykrzać skoro i tak ma nabywców na sprzęt w takiej wadliwej wersji, cóż, niech się nabywca martwi skoro już kupił i zapłacił, niektórzy wyznają filozofię że tylko "łatwa kasa się liczy", a szkoda :hmm: . Ciekawe czy producent tych Dymboxów nie czyta tego forum? Przecież przeróbka tego ich dymogeneratora powinna nastąpić natychmiast jak tylko Roger pokazał jak to zrobić i zdało to egzamin, ale producent ma to gdzieś. Ale z drugiej strony chcąc zakupić gotową wędzarnie elektryczną mamy do wyboru tylko dymogeneratory Dymboxa. Czemu producenci wędzarni których produkty są  oparte na dymogeneratorach np, producent  Pankornik ,czy Booxa smoker stosują ich produkty ,podczas gdy na rynku jest wielu innych producentów. Przecież Oni zrobili setki tych wędzarń i dalej  stosują produkty Dymboxa Chyba to kwestia reklamy  przyzwyczajenia.  Jak gdzieś zostanie poruszony temat innego producenta np SMOKE MASTER czy FOREST LEGEND to temat się kończy po kilku wpisach ,podczas gdy na temat Dymboxa na podstawie wpisów na forum można by było zrobić doktorat.

Użytkownik jawi13 edytował ten post 12 lis 2020 - 18:00

#98 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6402 postów

Napisano 12 lis 2020 - 18:50

Nooo, z tym doktoratem to niby można by faktycznie coś pomyśleć ? Tyle że po co, skoro źle funkcjonujący bubel wciąż się dobrze sprzedaje, i co ważne znajduje nowych nabywców wierzących w bajadery producenta, nie zdających sobie sprawy w co się pakują, to sorry very, ale "skoro cielę tak dobrze żre" to dopóki nie "zdechnie",  tooo ??? Kasa "Misiu", kasa się liczy a nie jakiś tam marudny i upierdliwy klient domagający się porządnego sprzętu, kasa "Misiu" i nic poza tym, "takie mamy czasy", że zacytuję klasyka :D :thumbsup: :facepalm: :facepalm: :facepalm: !!!

#99 jawi13

jawi13
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • Miejscowośćwieś

Napisano 13 lis 2020 - 10:35

A co Panowie sądzicie o tym 

#100 sverige2

sverige2
  • Użytkownicy
  • 6402 postów

Napisano 13 lis 2020 - 12:23

Jak na reklamę produktu "nie głupio" :D. Zasada funkcjonowania DG tak, tyle tylko że na temat tego typu konstrukcji, bardziej prostej w budowie, z możliwością opadania spalonych zrębek na dno pojemnika, było pisane parę tygodni temu, a schemat przedstawiał i pisał o wykonaniu jeden z forumowych kolegów. Nie mniej pomimo swej nieco złożonej konstrukcji, sprzęt nieporównywalnie lepszy od bubla "DYMBOXA", czy nieomal identycznego "FOREST LEGEND", ten DG przynajmniej prawidlłwo funkcjonuje i wędzi, nie przysparzając stressu i kłopotów jakie zapewniają nam obaj opisani konkurenci :D  :thumbsup:

Ps. Nie znam producenta,  nie jestem też konkurentem producentem. Wyrażam tylko swoją subiektywną opinię zgodnie z życzeniem kol. jawi13 :D :thumbsup:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych