Skocz do zawartości

Dymbox modyfikacja


binio1111

Rekomendowane odpowiedzi

A ja nadal szukam alternatywy dla Dymboxa. Dzisiaj rozpocząłem budowę dymogeneratora z popielnikiem. Rura nierdzewna 108mm, ruszt 8 mm.
Spawów Proszę się nie czepiać bo jestem naturszczykiem.

post-52839-0-50478500-1610831238_thumb.jpg

post-52839-0-85682500-1610831274_thumb.jpg

Edytowane przez EAnna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam, dzisiaj skończyłem kolejnego dymogeneratora, tym razem z popielnikiem. Rura fi 108, wysokość 380mm, popielnik 100cm. Ruszt z pręta nierdzewki fi 3, +/- co 8 mm. Przerobiłem tylko mocowanie rusztu, jaki wcześniej prezentowałem w ten sposób, że umieściłem go w rurze głównej tak, aby popielnik można ewentualnie wyczyścić podczas dłuższego wędzenia. Ciekawy zasypałem zrębkami Bukowo-olchowymi kl 10. Podczas załadunku zrębek nic się nie przesypuje przez ruszta, jak obawiał się kolega Romii. Acha, rura dymowa wykorzystana z poprzedniego projektu. Otwory powietrzne fi 8. Pompka z Dymboxa ustawiona na połowę. Podstawa prowizoryczna. Z racji, że jest zimno i późno dymiłem próbnie ok 2h. Działał bez zastrzeżeń.

Oczywiście dam znać jak dymi w standardowym wędzeniu.

post-52839-0-42135500-1611089569_thumb.jpg

post-52839-0-24093200-1611089588_thumb.jpg

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tym razem skorzystałeś z moich porad i zaleceń, co pokazało się że system z popielnikiem działa :thumbsup: . Nie bez znaczenia jest fakt że zechciałeś z uwagą przeczytać temat traktujący o : https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10898-przer%C3%B3bka-dymogeneratora-bacy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sverige2 dokładnie tak. Widać do mojego typu wędzarni ten dymogenerator się sprawdza. Oczywiście wszystko co robię ma podłoże w wiedzy i doświadczeniu użytkowników niniejszego forum, za które Tobie i innym dziękuję.

Nie omieszkam jeszcze wypróbować inne gradacje zrębek a także klocuszków drewna.

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Ja tam bym poczekał z zachwytami do pierwszego wędzenia - jak będzie dymić bez zastrzeżeń 6-8h to dopiero będzie pełny sukces :-).

--

Romii

 

 

 

Romii miły kolego, próby to były robione już wiele, wiele, lat temu, a obecnie trwa tylko eksploatacja tego typu DG. Prawidłowo wykonany działa bez zarzutu. Chińczycy już koło wymyślili. Również proponowałbym koledze przeczytać temat, ale przeczytać go dokładnie, tak jak zrobił to kol. Raf, i teraz nareszcie spokojnie wędzi :thumbsup:https://wedlinydomow...eneratora-bacy/

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Ja tam bym poczekał z zachwytami do pierwszego wędzenia - jak będzie dymić bez zastrzeżeń 6-8h to dopiero będzie pełny sukces :-).

--

Romii

 

 

 

Romii miły kolego, próby to były robione już wiele, wiele, lat temu, a obecnie trwa tylko eksploatacja tego typu DG. Prawidłowo wykonany działa bez zarzutu. Chińczycy już koło wymyślili. Również proponowałbym koledze przeczytać temat, ale przeczytać go dokładnie, tak jak zrobił to kol. Raf, i teraz nareszcie spokojnie wędzi :thumbsup:https://wedlinydomow...eneratora-bacy/

 

Kolego sverige2, chciałbym nabyc taki dymogenerator jaki polecasz ale nie mam ani nikogo kto by to zrobił ani sam nie mam sprzętu ani umiejętności. Znalazłem jednak na OLX ogłoszenie i chyba coś takiego jak polecasz. Mógłbyś zerknąć okiem i doradzić czy warto kupić?

https://www.olx.pl/oferta/generator-dymu-wedzarnia-CID628-IDDGqQ1.html

 

tutaj dodatkowo sprzedawca przesłał mi zdjęcie jak to wygląda w środku:

post-56495-0-29772000-1611164684_thumb.jpg

post-56495-0-89212800-1611164754_thumb.jpg

post-56495-0-14096700-1611164689_thumb.jpg

Edytowane przez bero
Pozdr, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DG jest wykonany nieprawidłowo. Źle wykonany popielnik, to tak jak by go wcale nie było, lub nawet gorzej. Już kiedyś dzwoniłem do tego człowieka produkującego te DG, chcąc z nim omówić temat, lecz otrzymałem parę brzydkich słów zamiast rzeczowej wymiany zdań. Tak wykonany DG to zwyczajny bubel. Tak robił kiedyś Dawido, i zmienił zdanie. DG wykonany tak jak to teraz wykonał kol. Raf, jest prawidłowo wykonaną konstrukcją. Zwróć się do niego i może zechce Ci po koleżeńsku, czy ew. za jakąś drobną  opłatą pomóc w budowie czegoś takiego jak sobie obecnie skonstruował i zbudował :thumbsup:?

Popielnik musi być wykonany dokładnie tak jak to wykonał kol. Raf, aby spełniał swoją rolę i wykonywał swe zadanie prawidłowo. Inaczej jest tylko zmarnowanym materiałem i bublem tak jak na tym filmiku który prezentuje Davido :facepalm:.

Edytowane przez sverige2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety kolega davido31 mieszka w hiszpanii :) zazdroszcze mu ale niestety nie jest w stanie wykonać DG. Ok w takim razie wstrzymam się z zakupem dymogeneratora i może coś jeszcze pokombinuje. Czyli poprawny DG to w zasadzie konstrukcja z Rogera + popielnik? Dobrze rozumuje?

Pozdr, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest powyżej tych otworów i rurki dymiącej to jak rozpalić i czy dym zostanie wciągnięty do wędzarni?

Popatrz, poczytaj jeszcze trochę. Kto Ci powiedział że ruszt ma być wyżej niż rura dymowa? Ruszt robi się do wysokości tych bocznych dziurek.

Konkretnie nie wyżej niż dolna część otworu ;)

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na zdjęciu widać ,że jest po wyżej więc tym się sugerowałem.

 

 

Ciekawe jak w tym "wynalazku" rozpalić

Dokładnie.

Sorki, pierwszy raz widzę takie rozwiązanie (i tą fotkę)

Nie, nie idź tą drogą.  Słuchaj Romii-ego i innych

 

U mnie ruszt jest na wysokości podstawy tego dymogeneratora - w najgorszym przypadku - jeśli niespalone zrębki nie spadną na dół konstrukcja zachowuje się jakby była bez rusztu.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak na moje oko ten ruszt "za gruby" - zrębki przez niego przelecą.

Testy pokażą co będzie warty.

--

Romii

Tutaj próba z rusztem jeszcze z większymi oczkami co 10mm. Zasypałem zrębkami kl 8 i 10.

Załączone fotki potwierdzają stanowisko @sverige2, że się pięknie klinują i nic nie przelatuje. Obawy @Romii były niezasadne.

post-52839-0-47217400-1612525995_thumb.jpg

Edytowane przez Maxell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że sprzedałem Dymboxa, a z nim pompkę, którą wykorzystywałem do zasilania DG z popielnikiem, zakupiłem nową JK Animals AP 9500 z płynną regulacją 540l/h. Działa o niebo lepiej niż ta z Dymboxa i mam spory zapas mocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.