Skocz do zawartości

Zakup wędzarni(allegro,olx,inne)


krzysiekk

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam, szukam małej przenośnej wędzarenki. W oko wpadło mi takie coś http://allegro.pl/18v-wedzarnia-wedzarka-przenosna-stolowa-stal-i4415903901.html. Wędził ktoś w tym, Chcę mieć małą wędzarnię na ryby, czasem udka z kurczaka. 

Przeszukałem forum ale nie widziałem takiego czegoś. 

 

post-66477-0-28754600-1405977796.jpg

 

Edytowane przez jagas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas takie sprzedaja w sklepie ze zprzetem kampingowym, jako wedzarki na ryby.   Znajomy sie polasil i twierdzi, ze kurczak troche suchy z niej wychodzi, ryba ok.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, jak bardzo dymi. Jak pisalam znam tylko z opowiesci. Zadzwonie pozniej do posiadacza i sie zapytam. wiem tez, ze sa one rowniez stosowane w restauracjach na szybkie wedzenie ryb.  Rowniez nie wiem, jaki jest efektwedzenia. Podejrzewam ze jest to wedzenio-pieczenie.  

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymi nie bardzo mocno, ponieważ jest dosyć szczelnie zamknięta. W tym urządzeniu które można śmiało nazywać dymo-parownikiem, ryby raczej się kiszą w dymie i parzą się leżąc na ruszcie we własnej parze (ze względu na szczelne zamknięcie właśnie) nazywać taki proces wędzeniem, to całkowite nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kupować coś takiego.Taki sam efekt wędzenio-pieczenia uzyskasz na grillu z pokrywą .Na pierwszym zdjęciu pstrągi przygotowane w ten sposób.Na węglu parę szczapek namoczonego drewna i efekt wedzenia jest.

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/5842-nie-tylko-sledzie/page-33?do=findComment&comment=352817

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/5842-nie-tylko-sledzie/page-20?do=findComment&comment=291936

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości "wędzenia" pełna zgoda z poprzednikami.

Urządzenie sprzedawane głownie dla wędkarzy, na wyjazdy nad wodę. Rybka złowiona prosto do tego czegoś i po chwili gotowa do zjedzenia.

Znajomi stosują jako wędzarnię, ale sami podkreślają, że ryba, owszem zjeść się da, mięsa słabe. Po zjedzeniu ryby u mnie, stwierdzili, że tylko jako "zabawkę" będą stawiali na stół.

Różnice- mam 2 podobne w ofercie, w różnych cenach, droższe niż na linku. Różnice polegają na jakości wykonania, na grubości materiału, jego sztywności. Tańsza jest zdecydowanie cieńsza, lżejsza, mniej trwała. Siatki bardziej się uginają, zrębki muszą dotykać do rybki leżącej na dolnej półce.

Takich podstawowych wad nie ma produkt droższy, jest sztywniejszy, materiał jakby grubszy.

 

Ps  klient widząc różnice między nimi, kupuje droższą, prawie 200 zł. Tańszej nie sprzedałem ani jednej.

Edytowane przez DZIADEK MACIEK

www.wedzarnie.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Jetem nowy na forum. Zamierzam kupić wędzarkę elektryczną.

zastanawiam się nad THERMOWIND THW1310 i BORNIAK UW-70.

Ceny podobne, thermowind troche większa i mocniejsza grzałka

Nie wiem jak się sprawuje generator dymu w thermo i borniaku.

O borniaku troche na forum poczytałem, na temat THERMOWIND THW1310

nie wiem nic.

Czy ktoś moż coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

W zeszłym tygodniu w czwartek zakupiłem u DZIADKA MAĆKA małego Borniaka. Gdyby wszyscy sprzedawcy byli tacy, to świat byłby z pewnością dużo lepszy.

 

W piątek technologiczne wypalanie – dymi świetnie, pusta komora bardzo szybko uzyskała zadaną temperaturę 80 stopni i utrzymywała ją na równym poziomie.

post-66927-0-60930400-1409518975_thumb.jpg

Sobota to praca 24 godziny,  więc jak wróciłem dziś rano (niedziela) do domu, to pierwsze co zrobiłem,

to parzenie udek kurczaka, które wczoraj włożyła żona do zalewy peklującej. Zaraz potem suszenie i lecę zobaczyć jak to będzie z tym wędzeniem.

Po chwili widzę, że na samej grzałce z DG temperatura wewnątrz  komory przekracza 60 stopni i dalej się podnosi.

Kombinuję co jest grane i jak temu zapobiec.  

No i chyba mam – komora wędzarnicza wypełniona minimalnie (pierwsze w życiu wędzenie, to tylko kilka udek, bo jak by się zepsuły to nie będzie szkoda), do tego wędzarnia stoi w słońcu – to i się grzeje.

Szybka zmiana na przystawkę do zimnego wędzenia i w końcu idę się przespać.

post-66927-0-93490400-1409519044_thumb.jpg

Po czterech godzinach wracam – koniec wędzenia.

Udka wyglądają dobrze.

Czyszczę i składam do pudła całą aparaturę i ledwie co wyrabiam się na ostatnie dwa udka, żeby zrobić im zdjęcie.

post-66927-0-26253300-1409519137_thumb.jpg

Jeszcze w tym tygodniu będą pstrągi, bo mięsko leży i się pekluje, więc trzeba czekać…

Wiem, że jeszcze za wcześnie na opinie o tej wędzarni, zresztą te są od dawna ta tym forum. Mi ona odpowiada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

 

jest to mój pierwszy wpis i od razu prośba o pomoc. Chcę zacząć wędzić, ale nie mam swojej działki a jedynie użyczone miejsce na czyjejś działce. Co myślicie o takiej konstrukcji:

http://allegro.pl/wedzarnia-ogrodowa-drewniana-gratisy-i5117067329.html

 

Nie chcę bawić się w jakieś beczki. Do drewna mam większe zaufanie, a dodatkowo wygląda estetycznie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było już z 200-razy, ale co tam.

Do du.....

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No było już z 200-razy, ale co tam.

Do du.....

51 osób kupiło u tego sprzedawcy, więc zaczekaj na resztę.  :D

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość uzyskania głębszej odpowiedzi?

 

 

Owszem jest.

Wystarczy użyć opcji ..... szukaj.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż jeśli chcesz postawić przenośną wędzarnię na cudzym terenie to oczywiście najlepszy będzie Borniak ale niestety ma swoja cenę a potem pojawiają się rożne substytuty tańsze i i oczywiście gorsze. Pomimo powyższej krytyki mój brat kupił to cudo, jako czasowe rozwiązanie, (to dłuższa historia), ale o dziwo to coś działa i póki co sprawia mu przyjemność. A wcześniej korzystał z profesjonalnych urządzeń.

My brain: it's my second favorite organ /Woody Allen/

But what was the first

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jest to mój pierwszy wpis i od razu prośba o pomoc. Chcę zacząć wędzić, ale nie mam swojej działki a jedynie użyczone miejsce na czyjejś działce. Co myślicie o takiej konstrukcji:

http://allegro.pl/wedzarnia-ogrodowa-drewniana-gratisy-i5117067329.html

 

Nie chcę bawić się w jakieś beczki. Do drewna mam większe zaufanie, a dodatkowo wygląda estetycznie. 

 

Nie wiem :) nie znam się :) nie orientuję się :) ale ja bym tego nie kupił... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten film jest wspaniałym filmem instruktażowym dla wszystkich początkujących zadymiaczy  którzy chcą sie nauczyć sztuki wędzenia wręcz idealnie pokazuje jak NIE powinno sie wędzić. facet chciał chyba pobić rekord temperatury :devil:  albo sprawdza możliwości termometru doszedł do 140*C :clap: ognisko te mogło by ogrzać dom piętrowy na cały tydzień

 

Dobry zadymiacz uwędzi w tej wędzarni niezłe wyroby komora w sumie nie jest zła palenisko musi być większe bo nie dasz rady z temperaturą  tak jak to pokazane jest na filmie. facet sprzedaje też same paleniska więc chyba produkuje wszystko sam, skontaktuj sie z gościem jak zrobi Ci palenisko 2x wyższe i2x szersze w tej cenie to można pomyśleć nad zakupem takiej wędzarni

 

nie jest to najlepsza konstrukcja ale w Twoim przypadku jak nie masz własnego miejsca to na początek może być. najlepiej gdybyś pogadał z właścicielem działki i przekonał go do postawienia wędzarni na wzór kibelka bo nie zajmuje dużo miejsca a wędzonki będą pyszne

Edytowane przez gosman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.