Skocz do zawartości

Ciekawy gadżet do grilla


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki .Sorki -pisało jak byk!

Też się zastanawiam nad tymi płytami  -do tej pory grilowaliśmy bezpośrednio na ruszcie,bądź na tackach.

Mam jeszcze do rozbrojenia starą kuchnie ,której palenisko jest z blachy żeliwnej.Ciekawa jestem jak się zachowuje ten teflon po kolejnych grilowaniach?

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki .Sorki -pisało jak byk!

Też się zastanawiam nad tymi płytami -do tej pory grilowaliśmy bezpośrednio na ruszcie,bądź na tackach.

Mam jeszcze do rozbrojenia starą kuchnie ,której palenisko jest z blachy żeliwnej.Ciekawa jestem jak się zachowuje ten teflon po kolejnych grilowaniach?

Świetnie ,dobrze się myje kupiłem w swojskiwyrob.pl Naprawdę warto , zwijasz albo na płasko lekkie mało miejsca zajmują Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to nie zabija całego sensu grillowania. Na takiej macie zbiera się tłuszcz albo marynata i  robi się z tego patelnia. Uwielbiam smak potraw z grilla i o jej smaku decydują między innymi przypalone i ściekające soki z mięsa. Wiem, że to nie zdrowe itd. Z tego samego powodu szybko zrezygnowałem z tacek. Niby grill a jednak inaczej. Mam też patelnię grillową z żeliwa i niby podobne i nawet wzorek na steku  się robi  ale smak jednak inny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to nie zabija całego sensu grillowania. Na takiej macie zbiera się tłuszcz albo marynata i  robi się z tego patelnia. Uwielbiam smak potraw z grilla i o jej smaku decydują między innymi przypalone i ściekające soki z mięsa. Wiem, że to nie zdrowe itd. Z tego samego powodu szybko zrezygnowałem z tacek. Niby grill a jednak inaczej. Mam też patelnię grillową z żeliwa i niby podobne i nawet wzorek na steku  się robi  ale smak jednak inny. 

 

Mam tak samo, i zgadzam się z Tobą Jojo w 1000%-tach. Najbardziej smakuje mi w grillowaniu dokładnie to o czym piszesz, też właśnie to lubię :D. Inaczej "Grill", i grillowanie traci dla mnie jakikolwiek sens, i wolał bym z "grilla" całkowicie zrezygnować, gdybym musiał używać tacki czy folii, nie mając tego aromatu "spalenizny", dymu, i ogólnie tego zapachu i smakowitości którą daje kapiący na rozżarzone węgle sok, i tłuszcz z grillowanego mięsiwka czy kiełbaski :D:thumbsup:.  Kiedyś robiłem próby z żeliwną płytą, czy też z "lawą" , wszystko skończyło na śmieciach, i grilluję tylko na naturalnym węglu drzewnym, lub szczapach drewna, tych samych szczapach   które używam również do wędzenia w moim "kibelku" :D:thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem linka do tego gadżeciku, gdyż nie wszyscy Polacy myślą tak samo (co jest wspaniałe) i być może ktoś będzie zainteresowany.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i grillowanie traci dla mnie jakikolwiek sens, i wolał bym z "grilla" całkowicie zrezygnować, gdybym musiał używać tacki czy folii, nie mając tego aromatu "spalenizny"

Oj Jareczku - Zapraszam Cie do siebie na grilla i może zmienisz zdanie  :D . A na deser ugrilluję Ci banany ( albo ananasa) z czekoladą  :D

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi Muskusiu, dzięki bardzo serdeczne za zaproszenie, ale jednak jużem za chyba zbyt stary aby zmieniać smaki, a "kiełbachę z ogniska, na patyku" lubiłem zawsze, od tzw. "dziecka" nie mogłem się doczekać kiedy Tata zrobi dla nas ognisko, jeszcze tą najzwyklejszą "Zwyczajną" po 18 zeta za kg. z lat 50-tych i czasów "głębokiej komuny" :D. Tamte wędliny jak pisałem z Żerania czy Służewca to, ej, co tam, rozmarzyłem się, a o pasztetowych, kaszankach czy salcesonach nawet nie wspominam  :D .Najciekawsze jednak jest to, że te wszystkie pyszności powstawały w molochach, Państwowych Zakładach Mięsnych, a nie jak dziś w małych tradycyjnych rodzinnych wytwórniach, i co, można było, dawało się :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate mam ale uzywam w piekarniku , mam tez do gryla , inna co prawda bo to taka kratka , Grylowanie to nie na otwartym ogniu wedlog mnie tylko na zarze , wszystko wymaga odpowiedniego grylowania zeby nie spalic , Na otwartym ogniu to dla mnie ognisku i kielbasa dawnych lat ogniskowa na patyku .

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, teflon, lepiej chyba zakupić płytę wykonaną z żeliwa.

Przyłączam się do tej opinii  :thumbsup:  :clap:  

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link wrzuciłem, gdyż uważam że to dosyć ciekawa rzecz. Wychodząc z założenia, iż aby odrzucić, trzeba spróbować, kupię jedną taką podkładkę i wypróbuję.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.