Skocz do zawartości

[Sprzęt] Robot do mieszania cięzkiego ciasta chlebowego


Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam, czytam i nadziwić się nie mogę  :)

 

Ja 1,5 kilograma ciasta na zakwasie to bez problemu mieszam zwykłym mikserem boscha 450W

 

http://allegro.pl/mikser-reczny-bosch-mfq-36400-450w-turbo-hit-i6903435999.html

 

Nie to żebym polecał tak w ogóle i każdemu - mięsa raczej nie pociągnie, ze 2 kg ciasta drożdżowego to maks, zakwasowego z 1,5 kg. Do poważniejszych zastosowań się nie nadaje i oczywiście nie umywa się do tych sprzętów, które były wymieniane wyżej

 

Ale jeśli ktoś piecze chleby lub ciasta drożdżowe wyłącznie okazyjnie (jak piekę zwykle 2 bochenki raz w tygodniu) to kosztuje poniżej 100 zł i przede wszystkim zajmuje mało miejsca :-), co czasami ma zanczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kto ma ochotę niech kręci ręcznie, osobiście nawet na pierogi, o co wcześniej pytał Arkadiusz, a nawet na naleśniki kręcę w Kenwood Chef 701, wszelakie ciasta na wypieki, a o cieście chlebowym nawet nie wspominam, kiedy to na chleb z autolizy trzeba kręcić bite 10 min. Zostawiam więc ręczną robotę, dla młodych, zdrowych, silnych, upartych i wytrwałych :D Pozdrawiam i miłego  weekendu, oraz hartu ducha życzę :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie mam sily na mieszanie reczne ...a reke tez trzeba umyc:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutiki, to niezupełnie zgodnie z prawdą, bo wyobraź sobie np. silnik bolidu formuły I - jeden, które to silniki oscyluję gdzieś w okolicach 750 km. a więc kolosalna moc prawda :D ? Natomiast silnik miejskiego autobusu mają przeciętnie tylko 200 - 300 km. mocy a więc około dwukrotnie mniej, a poruszają wielotonowe pojazdy z kilkudziesięcioma osobami na pokładzie :D . Tak więc liczą się inne rzeczy, przełożenie, etc. a nie sama czysta generowana bezpośrednio teoretyczna moc silnika. Te niby "mocne" urządzenia gastronomiczne bardzo często w niesamowicie krótkim czasie ulegaj spaleniom i awariom :D . Profesjonalne sprzęty maja niskie moce silników, tu są  przykłady jakie moce mają takie sprzęty dla profesjonalistów : https://www.goga-gastro.pl/category/miesiarki-i-miksery-spiralne-miksery-spiralne

Tak więc nie podawana w W "moc" gwarantuje dobre wieloletnie i prawidłowe działanie dobrego sprzętu do mieszania ciężkich chlebowych i nie tylko chlebowych ciast :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako leń pierwszej wody i gadżeciarz kupiłem: http://www.panasonic.com/pl/consumer/agd/male-agd/wpiekacze-do-chleba/sd-zb2512.html

Zdecydowałem się na niego, ponieważ ma opcję pieczenia chleba na zakwasie. U mnie idzie bardzo mało chleba i zawsze gdy piekliśmy w piekarniku 2 bochenki, to albo 1 szedł do zamrażarki, albo komuś robiliśmy mały prezencik. W automacie chleb robię z 400-500g mąki. Dodaję wszystkie produkty łącznie z zakwasem wybieram program i za 5 godzin mam świeżutki chleb, ostatnio lubuję się w pszenno - orkiszowym. O cenę nawet nie pytajcie, bo nie jest atrakcyjna, ale lubię dobre jedzenie i wygodę. Naczynie teflonowe, więc nawet nie myję, najwyżej przetrę papierem zwilżonym olejem. Chlebek wychodzi naprawdę dobry, chociaż z wierzchu z bladą skórką (urok automatu).

Edytowane przez ZLeP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chociaż z wierzchu z bladą skórką (urok automatu)

Sprawdź dokładnie, gdyż automaty z tej półki powinny mieć opcję przypiekania skórki.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Garfild, jeżeli tylko cena nie jest dla Ciebie przeszkodą, to tak, są do sprzedaży na OLX, ten model Mesko AGD, a właściwie jest to Mesko-Bauknecht, bo to jest robot na licencji niemieckiego Bauknechta, taki właśnie też mam między innymi, i zdecydowanie polecam go jako prawdziwy RolsRoyce wśród robotów tej klasy, posiada doskonałą maszynkę do mięsa, miele i nie miażdży, oraz odpowiednia pojemną misę do mieszania i wyrabiania ciężkiego ciasta chlebowego, oraz odpowiednią"siłę i moc" do pracy :D Posiada też cały szereg różnych przystawek, np. do surówek etc. Jedynym minusem tego sprzętu jest cena, ale jeżeli już, to potem sama radocha  :D.

Są też jednak obecnie bardzo mocne i dobre dużo tańsze robot, do którego możesz sobie dokupić w przyszłości maszynkę do mięsa oraz inne dodatki. Ten na pewno bym zdecydowanie polecał ze względu na stosunek jakości do ceny. Ten model bywa też sprzedawany w LIDLu w pewnych okresach promocyjnych. To naprawdę dobry i niedrogi sprzęt na pewno wart swojej ceny, posiada też trzyletnią gwarancję, co nie jest bez znaczenia.http://berlinger.com.pl/pl/p/Robot-kuchenny-MAX-1500-W-mikser-SREBRNY/201

 

http://berlinger.com.pl/environment/cache/images/70_70_productGfx_51797d291b72979e894b27a690b2e5a8.jpg

 

Też stoję przed wyborem robota planetarnego i wpadła mi w oko oferta tego Berlingera. Mam jedno pytanie w instrukcji jest napisane, że czas pracy to max 10min. Czy to nie za mało ? Będę chciał wyrobić chleb z 1-1,5kg mąki, a następnie ubić np. białka i co będę zmuszony czekać aż jaśnie robot odpocznie ? A może ten czas podany jest na wyrost :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

stoję przed wyborem robota planetarnego
Kenwood major  mam osobiście albo Robot planetarny BOSCH MUM9B34S27 Optimum

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sverige2, dziękuję za Twój post sprzed 3 lat o Electrolux Assistent :)

Dzięki niemu zwróciłem uwagę na ten mikser bo bez problemu daje radę 4 kg ciasta, a tyle czasem piekę.

Mikser na angielskojęzycznych forach, zwłaszcza amerykańskich(znany tam jako Ankarsrum Assistent), ma entuzjastyczne opinie.

A najlepsze z tego, że udało mi się kupić go w Polsce, na OLX.za 170zł z przesyłką, zamiast 520 € za nowy :D

To starszy model N21, nie tak ładny jak obecny model ale użyty może 2-3 razy, w idealnym stanie, z widocznymi na zdjęciu dodatkami.

Jedyny "problem" to instrukcja po szwedzku.

 

1_f.jpg?1510683546

 

To akurat zdjęcie z szwedzkiej aukcji ale mój zestaw jest identyczny.

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupiłeś za tzw. "frico", bo sama maszynka do mięsa kosztuje w Szwecji kilka stówek, ale najważniejsze że jesteś ze sprzętu zadowolony, bo to naprawdę "koń roboczy" w super solidnym wykonaniu :D .Ankarsrum to nazwa miejscowości (okręgu) w którym ten koncern stalowy powstał, a Electrolux stał się następnie częścią tego koncernu, to jednak jest ta sama doskonała firma która sprzedaje swe wyroby pod obydwoma markami :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deepblue, pogoogluj troche moze znajdziesz gdzies wersje po angielsku , ja znalazlam ale tylko po szwedzku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kupiłeś za tzw. "frico", bo sama maszynka do mięsa kosztuje w Szwecji kilka stówek, ale najważniejsze że jesteś ze sprzętu zadowolony, bo to naprawdę "koń roboczy" w super solidnym wykonaniu :D .Ankarsrum to nazwa miejscowości (okręgu) w którym ten koncern stalowy powstał, a Electrolux stał się następnie częścią tego koncernu, to jednak jest ta sama doskonała firma która sprzedaje swe wyroby pod obydwoma markami :D .

 

Myślałem że to jakieś amerykańskie sztuczki na ominięcie patentu :)

Cały czas jeszcze przestawiam się z poprzedniego miksera ręcznego i ciągle chcę poprawiać ustawienie wałka ale najlepiej chyba zostawić go w spokoju i dać pracować.

Niestety, w tym zestawie nie było haka. Sądząc po zestawie ze zdjęcia, od początku. Popróbowałbym obie możliwości wyrobu ciasta.

 

@deepblue, pogoogluj troche moze znajdziesz gdzies wersje po angielsku , ja znalazlam ale tylko po szwedzku 

 

Tak naprawdę to z tym nie ma problemu :)

Sporo da się wywnioskować z obrazków a obsługa maszynki do mięsa czy przystawki do robienia kiełbas jest intuicyjna. Dodatkowo na YouTube jest sporo filmów, również instruktażowych:

http://www.youtube.com/watch?v=eTp7CFWCk7M

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie , jak by cos niezrozumiale to pytaj  ja a i pewnie Sverige2  pomozemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Zainspirował mnie ten Electrolux Assistent.  Czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę go kupić?

 

Jeżeli nowy to chyba z ebay.de. Wpisz "Assistent" bo tam sprzedają jako Ankarsrum Assistent. Z przesyłką ok 550 €. Możesz rozważyć poczekanie na kolejną promocję ebay.pl i paypal. Zwracają wtedy 15% wartości zakupu. Warunek to zakup poprzez ebay.pl i płatność PayPalem. Ostatnia promocja była ok 15 grudnia.

Jeżeli używany to na olx jest jakiś starszy model za 349zł

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś z Szanownego Koleżeństwa miał do czynienia z robotem Boman KM 383CB (Clatronik KM 3573)? Mam taki, używam do wyrabiania ciasta na chleb, innych ciast i farszu na kiełbasy, sprawuje się dobrze ale jest bardzo głośny. Chciałem go przesmarować ale nie mogę go rozebrać, wykręcam wszystkie widoczne śrubki a obudowa ani drgnie. Jeżeli ktoś ma pomysł jak się do niego dostać bez używania młotka to bardzo proszę o podpowiedź.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

Pozdrawiam

Marko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sverige2, dziękuję za Twój post sprzed 3 lat o Electrolux Assistent :)

Dzięki niemu zwróciłem uwagę na ten mikser bo bez problemu daje radę 4 kg ciasta, a tyle czasem piekę.

Mikser na angielskojęzycznych forach, zwłaszcza amerykańskich(znany tam jako Ankarsrum Assistent), ma entuzjastyczne opinie.

A najlepsze z tego, że udało mi się kupić go w Polsce, na OLX.za 170zł z przesyłką, zamiast 520 € za nowy :D

To starszy model N21, nie tak ładny jak obecny model ale użyty może 2-3 razy, w idealnym stanie, z widocznymi na zdjęciu dodatkami.

Jedyny "problem" to instrukcja po szwedzku.

 

1_f.jpg?1510683546

 

To akurat zdjęcie z szwedzkiej aukcji ale mój zestaw jest identyczny.

Jak sprawuje się w mieszaniu farszu  na mielonki, kiełbasy, bo domniemam że tak również jest wykorzystywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sprawuje się w mieszaniu farszu  na mielonki, kiełbasy, bo domniemam że tak również jest wykorzystywany?

 

 

Farszu nie mieszałem. Próbowałem mielić mięso i maszynka nie poradziła sobie. Maszyna napędzana jest poprzez pasek klinowy, który zaczął się ślizgać. Ma już dobre kilkanaście lat i pasek prawdopodobnie trochę sparciał i jest minimalnie za luźny.

Z ciastem maszyna dalej daje sobie świetnie radę więc nie narzekam.

W nowszych maszynach zmienili silnik na mocniejszy.

Edytowane przez deepblue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.