Skocz do zawartości

Router prośba o pomoc


miro

Rekomendowane odpowiedzi

:facepalm:  i jeszcze podepnij najlepiej jakiś sektor 2 metrowy to router naprawi się...  :cool:

 

Co ?  :hmm:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie chcąc zakładać nowego tematu  , odkopuję ten ...

Mam neostradę do 20Mb i więcej nie pójdzie . Korzystam z routera Linksys WAG 200G .

Problem polega na tym , że często są zrywane połączenia z netem tzn zapala się na czerwono lampka . Czasami sam startuje a innym razem muszę wyjąć wtyczkę zasilacza z gniazdka . Spada też często prędkość nawet do 1Mb przy pobieraniu ... Dostawca twierdzi że jest ok , robię speedtest jest mało , dzwonię i jest u nich ok i u mnie też...

Chciałem coś zmienić ze swej strony , ale nie do końca wiem co...?

Wczoraj dostałem paczkę od dostawcy z FunBox 2.0 , miał być darmo a jest 10zł na miesiąc .... :facepalm:

Oczywiście nie chodzi o dyszkę , tylko czy jest sens, czy on załatwi problemy , czy lepiej kupić coś .

Po interwencji mogą dać Livebox 2.0 ....

Może jest tu ktoś zorientowany i podpowie uczciwie co zrobić mam ... może kupić jakiegoś TP Linka ??? :rolleyes:

 

Z góry dziękuję za wsparcie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

podpowie uczciwie co zrobić mam
W 95% każdy router  przy tej prędkości jest Ok - ale niestabilność dostawy internetu to odwieczny problem starszych linii - jedynie telefon na infolinię - co pare dni i pisma do dyrektora Orange  u mnie to kiedys poprawiło  teraz mam wszędzie światłowody - i to już inna bajka  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie dzisiejszej dostepczosci do netu , to tylko dzwonic , i zadac i  straszyc zmiana dostawcy ,ja mam tego samego dostawce od 20 lat ..jak cos nie dziala , zaraz dzwonie i strasze ze straca klienta ..w ten sposob za ta samam cene mam i i lepszy router  a i od czasu do czasu szybsze lacze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobie dzisiejszej dostepczosci do netu , to tylko dzwonic , i zadac i  straszyc zmiana dostawcy ,ja mam tego samego dostawce od 20 lat ..jak cos nie dziala , zaraz dzwonie i strasze ze straca klienta ..w ten sposob za ta samam cene mam i i lepszy router  a i od czasu do czasu szybsze lacze. :)

W Polsce jest dokładnie odwrotnie. Jeżeli chcesz mieć lepsze usługi (opłaty, abonament, przesył) trzeba zmienić dostawcę. Często trzeba wmówić umowę i zawrzeć nową, bo dla nowych klientów są lepsze warunki.

Co do pytania. Zmiana routera niewiele da jak przesył kiepski. Dobrze jakbyś miał możliwość zmienić operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie telefon na infolinię

 

tylko dzwonic , i zadac

 

Niestety Orange  to  złodziejski twór - każdy telefon (nawet w sprawie awarii, której oni są  winni)  kosztuje - słuchasz sobie "muzyczki na powitanie" , lub  automatycznego "informatora", a licznik "BIJE"  :mad: .

I nie ważne, że masz taryfę z bezpłatnymi  połączeniami nawet do Bangladeszu - połączenie z infolinią jest płatne  :cry:  -  "zgodnie z cennikiem"  jak odpowiadają  :devil: .

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety Orange  to  złodziejski twór
Ale zawsze możesz skorzystać  z ich pomocy prawnej ( orange) - tylko 30 zł / min połączenia netto  :facepalm:

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie podnieśliście na duchu... :hmm:

Zmiana na innego operatora ok , ale łącza zostają te same ...

Żebym jeszcze mógł stwierdzić , że to po ich stronie jest problem... :(

Teraz też mam wszystko u jednego  :facepalm:  , ale wcześniej komórki były w t -mobile mi też nie było słodko , dwa razy mi obcinali internet i rozmowy nielimitowane w roamingu , bo za dużo wykorzystywałem - to też złodziejstwo moim zdaniem ...

K..cze i co robić  :cry:

Oddam ruter , wypowiem umowę i internet  , kończy się moja komórka - może znowu zmiana operatora... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zmiana na innego operatora ok , ale łącza zostają te same ...
 

Toteż ja z tego względu jestem wieloletnim  :rolleyes:  "niewolnikiem"  Orange.

Co prawda po zmianie - przepięciu pod inną centralkę - na  łącze nie narzekam - Orange jest dla mnie najlepszą opcją.

Denerwuje mnie tylko ich monopolistyczna praktyka w sprawie odpłatności za połączenia na infolinie.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku dałem się namówić przez Szymona na zestaw Plusa. Mam dwa dekodery TV, trzy numery tlf i internet 30Mb. Dostałem od nich router, Jest on WIFi i lan. Ja używam kabla, a żona wifi na swój tablet. Jak miałem internet telefoniczny to jako modemu i routera używałem FritzBox 7240, naprawdę porządny modem i router w jednym.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to wszelcy dostawcy jakich kolwiek uslog neta czy np tel satelitarnej to jedna wielka zagmatwana sprawa , w butiku nie mozna zmienic uslugi tylko trzeba przez info linie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozecie przez internet tego zalatwic? 

Zwykle uslugi maja swoja strone i chat z obsluga na stronie. Teraz nawet sklepy juz maja czat z obsluga .

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozecie przez internet tego zalatwic?

 możesz w jedną stronę jak kupujesz  i to natychmiast w drugą jak chcesz zrezygnować to tak ale tylko teoretycznie  :laugh:

 

każdy telefon

nie prawda  :)  wybierz "nowy klient /odnowienie umowy" połączenie natychmiast :D

 

twór

:D  na zakończenie 25 letniego korzystania z usług po perypetriach z zakończeniem umowy naliczeniu opłaty w  chu.. wie za co, zapłaceniu faktur  i już myślałem że koniec  a tu :w00t:  przysłali notę odsetkową  0,03 PLN  :D

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu  , odkopuję ten ...

Mam neostradę do 20Mb i więcej nie pójdzie . Korzystam z routera Linksys WAG 200G .

Problem polega na tym , że często są zrywane połączenia z netem tzn zapala się na czerwono lampka . Czasami sam startuje a innym razem muszę wyjąć wtyczkę zasilacza z gniazdka . Spada też często prędkość nawet do 1Mb przy pobieraniu ... Dostawca twierdzi że jest ok , robię speedtest jest mało , dzwonię i jest u nich ok i u mnie też...

Chciałem coś zmienić ze swej strony , ale nie do końca wiem co...?

Wczoraj dostałem paczkę od dostawcy z FunBox 2.0 , miał być darmo a jest 10zł na miesiąc .... :facepalm:

Oczywiście nie chodzi o dyszkę , tylko czy jest sens, czy on załatwi problemy , czy lepiej kupić coś .

Po interwencji mogą dać Livebox 2.0 ....

Może jest tu ktoś zorientowany i podpowie uczciwie co zrobić mam ... może kupić jakiegoś TP Linka ??? :rolleyes:

 

Z góry dziękuję za wsparcie  

A więc jednak są plusy mieszkania w blokowisku. 20 mb/s to dla mnie jakaś abstrakcja. Mam internet z UPC 300mb z Wi-fi w całym domu za 60 dych bez względu na to ile korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

są plusy mieszkania w blokowisku
A u mnie na wsi położyli światłowód i wprawdzie w domu mam 125/125 ale to naprawdę wystarcza  ;) ( w ofercie operatora jest też 1000/100) :facepalm: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wsi też już od paru ładnych latek jadę na światłowodzie (250/40) ale wcześniej przez 15 lat walczyłem z Orange. Generalnie sprzedali mi niby 10 Mb/s. Wielokrotnie w ciągu dnia net padał, były długie zwięchy itp. Oczywiście tłumaczenie zawsze to samo, że u nich wszystko OK, proszę sprawdzić router itp. W końcu przy okazji jakiejś grubszej awarii, dorwałem od nich telefon do technika. Po krótkiej rozmowie powiedział, że na próbę obniży mi prędkość do 5 Mb. Prędkość do d.... ale za to było stabilne że hej. Tłumaczył, że jestem za daleko od ich jakiejś stacji bazowej i łącza są za słabe. A ja głupi zdążyłem już 3 routery wymienić.

Edytowane przez Twonk

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ANNAM, nie wiem czy maja bo to bylo NC+ w Polsce chcielismy zmienic oferte i pan nas "wyslal na INfo linie "-chociaz nie powiem bo nawet kiedys sami dzwonili do nas do Szwecji na komorke jak cos nie dzialalo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jednak są plusy mieszkania w blokowisku.....

Jak dla mnie  , to malutki plusik wielkiego minusa ... :D , a problem z netem to dla mnie ... malutki minusik wielkiego plusa życia na wsi  :tongue:

O światełku na razie pomarzyć.

 

 

.... Wielokrotnie w ciągu dnia net padał, były długie zwięchy itp. Oczywiście tłumaczenie zawsze to samo, że u nich wszystko OK, proszę sprawdzić router itp.... 

.... telefon do technika. Po krótkiej rozmowie powiedział, że na próbę obniży mi prędkość do 5 Mb. Prędkość do d.... ale za to było stabilne że hej. Tłumaczył, że jestem za daleko od ich jakiejś stacji bazowej i łącza są za słabe.....

To jest do zrobienia  ;) muszę dorwać któregoś , chociaż do centrali mam 400 m  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę o wsi, bo to inna bajka, piszę o blokowisku.  Mój kolega mieszka w domku wolno stojącym bardzo blisko mnie i jest zmuszony do internetu z sieci komórkowych ponieważ takim operatorom jak UPC, Espol nie opłaca się podłączać każdego domu z osobna.

Osobiście chętnie bym zamienił swój internet na taki z domkiem na wsi.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 Mb/s taka szybkosc jest spoko.wszystko ponizej bedzie denerwujace.jeszcze zalezy jaki masz telefon albo procesor komputera.i zalezy co jeszscze robisz oprocz ogladania www.duzo czynnikow moze wplywac na twoje lacze.jedn ma malo 600Mb/s a drugiemu styka 150 Mb/s mnie osobiscie ciagle malo wszystkiego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

150 Mb/s taka szybkosc jest spoko.wszystko ponizej bedzie denerwujace.jeszcze zalezy jaki masz telefon albo procesor komputera.i zalezy co jeszscze robisz oprocz ogladania www.duzo czynnikow moze wplywac na twoje lacze.jedn ma malo 600Mb/s a drugiemu styka 150 Mb/s mnie osobiscie ciagle malo wszystkiego :)

Do przeglądania stron w sieci wystarczy 5 Mb, do oglądania filmów online w jakości 720 też wystarczy w HD internet 50 Mb w zupełności wystarcza. Tu nawet granie w lol czy inne nie stanowi problemu pod warunkiem stabilnego łącza i małego pingu. taka prędkość dla nawet czterech komputerów wystarczy. Warunek kolejny to porządny sprzęt IT. mam na myśli router oraz AP do stabilnego łącza WIFI. Jeżeli ktoś używa taniego sprzętu to niestety będzie miał problem nawet przy prędkości 600 Mb. Pierwsza sprawa dla tych co mają internet powyżej 100 Mb sprawdź czy urządzenia mają złącza Gb. większość ma 100 Mb. Urządzenia WIFI ważna prędkość wewnetrzna oraz złącza rj45. Polecam urządzenia UNIFI. Router dla osób posiadających prędkość internetu powyżej 100 Mb oraz dla tych co wolą stabilne łącza : https://www.ui.com/edgemax/edgerouter-x/, jeżeli chodzi o WIFI to :https://www.ui.com/unifi/unifi-ap-ac-lr/ lub dla łączy poniżej 100 Mb to:https://dl.ubnt.com/guides/UniFi/UniFi_AP_QSG.pdf

Urządzenia te zapewniają stabilne łącze, niski ping i brak problemu zrywania internetu jak to jest w popularnych Tp-Link i innych tego typu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja nie wiem jak Wy to robicie że nie dajecie rady oglądać przy takich parametrach? Czy wasze systemy są tak zajechane? Mam łącze w porywach do 6Mb bez problemów oglądam 720p a i 1080p się zdarzało i nie widzę problemu z TP-Link-iem stary model TL-WR340G coś tam...do tego 2 telefony,komputer stacjonarny i laptop. Na okrągło TV z andrutem i czasem tablet do pakietu i jakoś żyjemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.