Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo czytelnie to zostało opisane i w sumie nie jest takie trudne by otworzyć własną masarnię.

Jednak z moich obserwacji wynika, że małe masarnie są likwidowane bo nie nadążają za wielkoprzemysłową produkcją, która nastawiona jest na szybki zysk. Ten szybki zysk przekłada się na jakość wyrobów. Kiełbasa sprzedawana po 9zł to już nie jest kiełbasa.

 

Dobrze wiemy produkując sami nasze wyroby, że koszt surowców to średnio właśnie te 9zł. Zatem, by taka mała masarnia chciała produkować własne, dobre wyroby to taka zwykła kiełbasa musiałaby kosztować ok.25zł. I kto to kupi i jaka będzie skala sprzedaży? A jak zaczną się zwroty to producent plajtuje. W dzisiejszych czasach taka produkcja nie ma szans zaistnienia. Wcześniej czy później producent albo splajtuje albo zacznie robić kiełbasę z 30% zawartością mięsa, nazywając ją "domową" :)

"Bardziej miłuj tego, kto wytyka ci błędy, niż tego, kto cię wciąż chwali".

Aforyzm arabski

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dobrze wiemy produkując sami nasze wyroby, że koszt surowców to średnio właśnie te 9zł.

Hm, u mnie dwa razy więcej :sad:

Tylko ja nie mielę skór i kości do kiełbasy... może dlatego :lol:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279145
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiemy produkując sami nasze wyroby, że koszt surowców to średnio właśnie te 9zł.

Hm, u mnie dwa razy więcej :sad:

Tylko ja nie mielę skór i kości do kiełbasy... może dlatego :lol:

No mnie tez jakoś te 9zł/kg uporczywie nie chce wyjść :grin:

No chyba że mówimy o pasztetowej czy innej kaszance ale tam też chyba jest powyżej :rolleyes: Jakoś nigdy nie chciało mi się liczyć.

Prądu, czasu czy innych pierdół przez grzeczność nie wspominam - same surowce :lol:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279146
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem "średnio". Podczas ostatniej produkcji Spółdzielni Neptun tyle nam wyszło (pasztetowa, biała, kaszanka, salceson).

A salceson to jeden z droższych wyrobów. Ktoś tutaj pisał, że kupuje gotowy po 28zł.

"Bardziej miłuj tego, kto wytyka ci błędy, niż tego, kto cię wciąż chwali".

Aforyzm arabski

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279147
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez jakoś te 9zł/kg uporczywie nie chce wyjść

U mnie też nie wychodzi ja półtusze płaciłem po 9 zł jeśli odrzucimy kości skóry zbędny tłuszcz to wychodzi dużo dużo więcej

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279148
Udostępnij na innych stronach

tusiaczek, proszę bardzo to moje wyliczenia z obecnego przerobu

Nie mam specyfikacji mięs [gdzieś paragony się pogubiły]

Koszt Białej

Mięso 120,40 zł

Przyprawy 7,40 zł

Jelita 6,45 zł

Kwota 134,25 zł

kg 14,7

Cena za 1kg 9,13 zł

 

wyszło prawie 9 PLN czyli jednak się da - jak Sam napisałeś to tylko materiał - dodać prąd, gaz, wodę, drewno (do wędzonej) czy roboczo godziny to koszt będzie niewspółmiernie większy.

 

ps. Wygaszam bo to zaśmiecanie tak poważnego tematu :)

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279149
Udostępnij na innych stronach

tusiaczek, proszę bardzo to moje wyliczenia z obecnego przerobu

Nie mam specyfikacji mięs [gdzieś paragony się pogubiły]

Koszt Białej

Mięso 120,40 zł

Przyprawy 7,40 zł

Jelita 6,45 zł

Kwota 134,25 zł

kg 14,7

Cena za 1kg 9,13 zł

 

wyszło prawie 9 PLN czyli jednak się da - jak Sam napisałeś to tylko materiał - dodać prąd, gaz, wodę, drewno (do wędzonej) czy roboczo godziny to koszt będzie niewspółmiernie większy.

 

ps. Wygaszam bo to zaśmiecanie tak poważnego tematu :)

A napisz proszę z czego robiłeś? Bo 120 złociszy za prawie 15 kg mięsa jakoś tak mało :rolleyes:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279151
Udostępnij na innych stronach

A napisz proszę z czego robiłeś? Bo 120 złociszy za prawie 15 kg mięsa jakoś tak mało

No właśnie bo to wychodzi ok 8,2/kg mięsa u nas w takiej cenie to się nie kupi nigdzie

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279152
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu małżonką zadała mi pytanie czy wiem ile nas tak naprawdę kosztują nasze wyroby. Doszliśmy do wniosku że nie jesteśmy w stanie realnie tego policzyć (wiadomo że ile by nie kosztowały i tak się będzie robić). Licząc koszta doszliśmy do pozycji takich jak to że ktoś musi po to mięso pojechać (czas i koszta), potem ktoś musi to mięso obrobić (znów czas i koszta- choćby prąd), potem zapeklować (prąd), potem nadziać, uwędzić, sparzyć bądź podpiec itp itd. Reasumując odechciało nam się liczyć i doszliśmy do wniosku że jak dla siebie, rodziny bądź przyjaciół to bardzo chętnie ale już dalej to niekoniecznie :cool: A co chwila ktoś zagaja ......

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279153
Udostępnij na innych stronach

DZIADEK, nie każdy ma Twoją wiedzę i umiejętności. Podejrzewam że 50% naszych (pisze tu o sobie) kosztów wynika z niewiedzy i braku umiejętności odpowiedniego wykorzystania surowca. Pewnie z czasem będzie lepiej ale na razie jak to mówią - płacz i płać :grin:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279161
Udostępnij na innych stronach

tusiaczku więc tak to się miało:

 

Podgardle 3,00kg 6,40 zł 19,20 zł

Podgardle 0,40kg 8,00 zł 3,20 zł

Gulaszowe 12,00kg 9,20 zł 110,40 zł

Suma 132,80 zł

 

Koszt kiełbasy wędzonej

Mięso 132,80 zł

Przyprawy 7,40 zł

Jelita 6,45 zł

146,65 zł

ilość kiełbasy 15,40

Cena za 1 kg 9,52 zł

 

 

Podgardle 2kg 7,00 zł 14,00 zł

Gulaszowe II 8kg 11,00 zł 88,00 zł

Podgardle 1,3kg 8,00 zł 10,40 zł

Suma 112,40 zł

 

Koszt Białej

Mięso 120,40 zł

Przyprawy 7,40 zł

Jelita 6,45 zł

134,25 zł

kg 14,7

Cena za 1kg 9,13 zł

 

 

Boczek 3,30kg 11,50 zł 37,95 zł

Szynka Myszka 8,90kg 13,50 zł 120,15 zł

Suma 158,10 zł

 

ps. gulaszowe - ciężko mi określić klasy mięsa, po wykrawaniu i oddzieleniu tłuszczu od mięsa było tak mało tłuste, że musiałem dokupować podgardle (dlatego 2 pozycje z podgardlem).

Podgardle sam w sobie było bardziej mięsne niż tłuste kawałki boczku.

Skóra z podgardla powędrowała do wędzarni - jest dodatek zapachowy do bigosu czy innej potrawy

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279242
Udostępnij na innych stronach

Artur, widzę że większość co kupujesz to podgardle i tzw gulaszowe - napisz proszę co z tego robisz. I co wchodziło w skład białej z wykazu?

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279243
Udostępnij na innych stronach

dopisałem teraz dopiero czemu tak dublowane podgardle :)

gulaszowe to była czysta łopatka i karkówka trochę skrojona ale sądzę, że jak bym kupił karkówkę czy łopatkę i sam pokroił to było to samo.

Mięso kupuje w masarni, która to zaopatruje jeden z miejscowych sklepów; dostawę mam prawie do domu.

Albo miałem farta z zakupem mięsa albo wiedzieli dla kogo idzie ta konkretna dostawa - [ale to inna bajka]

W wykazie podałem produkty i wycena

na kiełbasę wędzoną kupowałem 26-marca, na białą 27-marca, szynka i boczek 18-marzec

 

ps nie wiem jak i kiedy ale nauczę się klasyfikacji mięs :D

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279245
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę teraz o średnie wyliczenie kosztów kiełbasy białej, ale zrobionej zgodnie z recepturą z "16" :cool:

1) należy założyć nasze warunki pozyskania surowca czyli jako detaliści

2) mięso ma być dobrej jakości (nie marketowe, promocyjne ścierwo z padliny)

3) planowana ilość to około 13-15 kilo

4) surowiec kupiony tylko na ten wyrób

 

powodzenia

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279247
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę teraz o średnie wyliczenie kosztów kiełbasy białej, ale zrobionej zgodnie z recepturą z "16" :cool:

 

My ostatnio w spółdzielni robiliśmy coś takiego ale kosztów Ci nie podam bo liczyliśmy en masse czyli wszystko do kupy łącznie.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279250
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, w mojej galerii jest fotografia z przybliżeniem kiełbasy białej jaką zrobiłem - jest to średnio tłusta kiełbasa na którą wycena jest powyżej.

Mięso jest z masarni lokalnej malutkiej co to jeżdżą po rolnikach i kupują żywca, jelita z wrocławskiej hurtowni Żuk-Pol, przyprawy z Tesco i Dino, czosnek z placu targowego.

Cena za kg. wyszła mi 9.13zł przy ilości materiału 12kg

 

ps gdzie jest receptura na "16" ??

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279251
Udostępnij na innych stronach

Domowy wyrób policzymy inaczej, przemysłowy musicie doliczyć wszystko + zysk.

Nieprawdą jest, że droga, prawdziwa kiełbasa się nie sprzeda.

Sprzeda się, ale w dużo mniejszej ilości i pod warunkiem, że kolejna produkcja będzie tak "prawdziwie domowa" jak pierwsza partia.

Niestety z tym jest najgorzej.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279253
Udostępnij na innych stronach

Ja jak robiłem pierwszą kiełbasę to policzyłem i wyszło mi 16 czy 17 zł za kg. samych surowców. Doszedłem do wniosku że nie będę się denerwował widząc w sklepie wyroby kiełbasopodobne po 8 czy 9 zł i nie liczę ile kosztują moje wyroby.

TYLKO WIDZEW RTS !!! :)

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279254
Udostępnij na innych stronach

Cena za kg. wyszła mi 9.13zł

Weź pod uwagę, że wołowina jest dość droga a pewnie jej nie dawałeś.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279255
Udostępnij na innych stronach

Artur Dor, np na stronie głównej - dla ułatwienia podam skłąd na5 kilo surowca :

1. Wieprzowina kl I nie peklowana 1,0 kg

2. Wieprzowina kl II nie peklowana 3,5 kg

3. Wołowina kl I lub II nie peklowana 0,5 kg

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279259
Udostępnij na innych stronach

arkadiusz, dałem tylko to co jest w wykazie, nie wiem czemu ale nie ciągnie do wołowiny z UE (intermarche) a innej chyba nie widziałem w okolicy - lokalne sklepiki nie ściągają takich specjałów które nie zejdą z pólek - a kto kupi mięso za około 30PLN/kg

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279260
Udostępnij na innych stronach

U mnie gulaszowe ze sprawdzonego źródla kosztuje zwykle co najmniej 12 zł :mellow: nie mówiąc o łopatce, szynce b/k b/s itd..

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279261
Udostępnij na innych stronach

Olga, u Ciebie przechodzi przez kasę w u mnie nie - cena jak dla sklepu a marży nie ma.

Ale to pozorna oszczędność sklepy maja około 10-15 % marży na mięso - nie jest oszołamiająca kwota

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279264
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę, przed świętami robiliśmy białą zgodnie z przepisem jaki posiadam w tajemnej księdze. Po zakupach i kalkulacji kosztów nie licząc prądu, drewna do wędzarni, i moich RBH koszt kilograma ok 18zł. Biała oczywiście z karkówką i mięsko z masarenki a nie VACUM z chłodni. Także uważem, że lepiej kosztów nie liczyć tylko delektować się smakiem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279265
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.