Dymny Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #1 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Bardzo czytelnie to zostało opisane i w sumie nie jest takie trudne by otworzyć własną masarnię.Jednak z moich obserwacji wynika, że małe masarnie są likwidowane bo nie nadążają za wielkoprzemysłową produkcją, która nastawiona jest na szybki zysk. Ten szybki zysk przekłada się na jakość wyrobów. Kiełbasa sprzedawana po 9zł to już nie jest kiełbasa. Dobrze wiemy produkując sami nasze wyroby, że koszt surowców to średnio właśnie te 9zł. Zatem, by taka mała masarnia chciała produkować własne, dobre wyroby to taka zwykła kiełbasa musiałaby kosztować ok.25zł. I kto to kupi i jaka będzie skala sprzedaży? A jak zaczną się zwroty to producent plajtuje. W dzisiejszych czasach taka produkcja nie ma szans zaistnienia. Wcześniej czy później producent albo splajtuje albo zacznie robić kiełbasę z 30% zawartością mięsa, nazywając ją "domową" Cytuj "Bardziej miłuj tego, kto wytyka ci błędy, niż tego, kto cię wciąż chwali". Aforyzm arabski Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/ Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
EAnna Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #2 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Dobrze wiemy produkując sami nasze wyroby, że koszt surowców to średnio właśnie te 9zł.Hm, u mnie dwa razy więcej :sad: Tylko ja nie mielę skór i kości do kiełbasy... może dlatego :lol: Cytuj Pozdrawiam, EAnna Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne. EAnna "Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy." Arystoteles Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279145 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tusiaczek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #3 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Dobrze wiemy produkując sami nasze wyroby, że koszt surowców to średnio właśnie te 9zł.Hm, u mnie dwa razy więcej :sad: Tylko ja nie mielę skór i kości do kiełbasy... może dlatego :lol:No mnie tez jakoś te 9zł/kg uporczywie nie chce wyjść :grin: No chyba że mówimy o pasztetowej czy innej kaszance ale tam też chyba jest powyżej :rolleyes: Jakoś nigdy nie chciało mi się liczyć. Prądu, czasu czy innych pierdół przez grzeczność nie wspominam - same surowce :lol: Cytuj "Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..." Tatuś Muminka Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279146 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Dymny Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Autor Zgłoś Udostępnij #4 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Dlatego napisałem "średnio". Podczas ostatniej produkcji Spółdzielni Neptun tyle nam wyszło (pasztetowa, biała, kaszanka, salceson). A salceson to jeden z droższych wyrobów. Ktoś tutaj pisał, że kupuje gotowy po 28zł. Cytuj "Bardziej miłuj tego, kto wytyka ci błędy, niż tego, kto cię wciąż chwali". Aforyzm arabski Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279147 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
wosiu Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #5 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 No mnie tez jakoś te 9zł/kg uporczywie nie chce wyjść U mnie też nie wychodzi ja półtusze płaciłem po 9 zł jeśli odrzucimy kości skóry zbędny tłuszcz to wychodzi dużo dużo więcej Cytuj Przyjacielem trzeba być,a nie bywać.... Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279148 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Artur Dor Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #6 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 tusiaczek, proszę bardzo to moje wyliczenia z obecnego przerobu Nie mam specyfikacji mięs [gdzieś paragony się pogubiły] Koszt Białej Mięso 120,40 zł Przyprawy 7,40 zł Jelita 6,45 zł Kwota 134,25 zł kg 14,7 Cena za 1kg 9,13 zł wyszło prawie 9 PLN czyli jednak się da - jak Sam napisałeś to tylko materiał - dodać prąd, gaz, wodę, drewno (do wędzonej) czy roboczo godziny to koszt będzie niewspółmiernie większy. ps. Wygaszam bo to zaśmiecanie tak poważnego tematu Cytuj Pozdrawiam cieplutko Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się. Ja życzę jak najlepiej Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279149 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tusiaczek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #7 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 tusiaczek, proszę bardzo to moje wyliczenia z obecnego przerobu Nie mam specyfikacji mięs [gdzieś paragony się pogubiły] Koszt Białej Mięso 120,40 zł Przyprawy 7,40 zł Jelita 6,45 zł Kwota 134,25 zł kg 14,7 Cena za 1kg 9,13 zł wyszło prawie 9 PLN czyli jednak się da - jak Sam napisałeś to tylko materiał - dodać prąd, gaz, wodę, drewno (do wędzonej) czy roboczo godziny to koszt będzie niewspółmiernie większy. ps. Wygaszam bo to zaśmiecanie tak poważnego tematu A napisz proszę z czego robiłeś? Bo 120 złociszy za prawie 15 kg mięsa jakoś tak mało :rolleyes: Cytuj "Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..." Tatuś Muminka Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279151 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
wosiu Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #8 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 A napisz proszę z czego robiłeś? Bo 120 złociszy za prawie 15 kg mięsa jakoś tak mało No właśnie bo to wychodzi ok 8,2/kg mięsa u nas w takiej cenie to się nie kupi nigdzie Cytuj Przyjacielem trzeba być,a nie bywać.... Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279152 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tusiaczek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #9 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Jakiś czas temu małżonką zadała mi pytanie czy wiem ile nas tak naprawdę kosztują nasze wyroby. Doszliśmy do wniosku że nie jesteśmy w stanie realnie tego policzyć (wiadomo że ile by nie kosztowały i tak się będzie robić). Licząc koszta doszliśmy do pozycji takich jak to że ktoś musi po to mięso pojechać (czas i koszta), potem ktoś musi to mięso obrobić (znów czas i koszta- choćby prąd), potem zapeklować (prąd), potem nadziać, uwędzić, sparzyć bądź podpiec itp itd. Reasumując odechciało nam się liczyć i doszliśmy do wniosku że jak dla siebie, rodziny bądź przyjaciół to bardzo chętnie ale już dalej to niekoniecznie A co chwila ktoś zagaja ...... Cytuj "Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..." Tatuś Muminka Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279153 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
DZIADEK Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #10 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 11,13 kg mięsa kosztowało mnie 86,54 Cytuj Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279160 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tusiaczek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #11 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 DZIADEK, nie każdy ma Twoją wiedzę i umiejętności. Podejrzewam że 50% naszych (pisze tu o sobie) kosztów wynika z niewiedzy i braku umiejętności odpowiedniego wykorzystania surowca. Pewnie z czasem będzie lepiej ale na razie jak to mówią - płacz i płać :grin: Cytuj "Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..." Tatuś Muminka Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279161 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Artur Dor Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #12 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 tusiaczku więc tak to się miało: Podgardle 3,00kg 6,40 zł 19,20 zł Podgardle 0,40kg 8,00 zł 3,20 zł Gulaszowe 12,00kg 9,20 zł 110,40 zł Suma 132,80 zł Koszt kiełbasy wędzonej Mięso 132,80 zł Przyprawy 7,40 zł Jelita 6,45 zł 146,65 zł ilość kiełbasy 15,40 Cena za 1 kg 9,52 zł Podgardle 2kg 7,00 zł 14,00 zł Gulaszowe II 8kg 11,00 zł 88,00 zł Podgardle 1,3kg 8,00 zł 10,40 zł Suma 112,40 zł Koszt Białej Mięso 120,40 zł Przyprawy 7,40 zł Jelita 6,45 zł 134,25 zł kg 14,7 Cena za 1kg 9,13 zł Boczek 3,30kg 11,50 zł 37,95 zł Szynka Myszka 8,90kg 13,50 zł 120,15 zł Suma 158,10 zł ps. gulaszowe - ciężko mi określić klasy mięsa, po wykrawaniu i oddzieleniu tłuszczu od mięsa było tak mało tłuste, że musiałem dokupować podgardle (dlatego 2 pozycje z podgardlem). Podgardle sam w sobie było bardziej mięsne niż tłuste kawałki boczku. Skóra z podgardla powędrowała do wędzarni - jest dodatek zapachowy do bigosu czy innej potrawy Cytuj Pozdrawiam cieplutko Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się. Ja życzę jak najlepiej Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279242 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tusiaczek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #13 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Artur, widzę że większość co kupujesz to podgardle i tzw gulaszowe - napisz proszę co z tego robisz. I co wchodziło w skład białej z wykazu? Cytuj "Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..." Tatuś Muminka Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279243 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Artur Dor Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #14 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 dopisałem teraz dopiero czemu tak dublowane podgardle gulaszowe to była czysta łopatka i karkówka trochę skrojona ale sądzę, że jak bym kupił karkówkę czy łopatkę i sam pokroił to było to samo.Mięso kupuje w masarni, która to zaopatruje jeden z miejscowych sklepów; dostawę mam prawie do domu.Albo miałem farta z zakupem mięsa albo wiedzieli dla kogo idzie ta konkretna dostawa - [ale to inna bajka]W wykazie podałem produkty i wycena na kiełbasę wędzoną kupowałem 26-marca, na białą 27-marca, szynka i boczek 18-marzec ps nie wiem jak i kiedy ale nauczę się klasyfikacji mięs Cytuj Pozdrawiam cieplutko Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się. Ja życzę jak najlepiej Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279245 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
abratek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #15 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 To ja poproszę teraz o średnie wyliczenie kosztów kiełbasy białej, ale zrobionej zgodnie z recepturą z "16" 1) należy założyć nasze warunki pozyskania surowca czyli jako detaliści2) mięso ma być dobrej jakości (nie marketowe, promocyjne ścierwo z padliny)3) planowana ilość to około 13-15 kilo4) surowiec kupiony tylko na ten wyrób powodzenia Cytuj Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/ Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279247 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
tusiaczek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #16 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 To ja poproszę teraz o średnie wyliczenie kosztów kiełbasy białej, ale zrobionej zgodnie z recepturą z "16" My ostatnio w spółdzielni robiliśmy coś takiego ale kosztów Ci nie podam bo liczyliśmy en masse czyli wszystko do kupy łącznie. Cytuj "Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..." Tatuś Muminka Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279250 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Artur Dor Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #17 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Tomaszu, w mojej galerii jest fotografia z przybliżeniem kiełbasy białej jaką zrobiłem - jest to średnio tłusta kiełbasa na którą wycena jest powyżej. Mięso jest z masarni lokalnej malutkiej co to jeżdżą po rolnikach i kupują żywca, jelita z wrocławskiej hurtowni Żuk-Pol, przyprawy z Tesco i Dino, czosnek z placu targowego. Cena za kg. wyszła mi 9.13zł przy ilości materiału 12kg ps gdzie jest receptura na "16" ?? Cytuj Pozdrawiam cieplutko Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się. Ja życzę jak najlepiej Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279251 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
miro Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #18 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Domowy wyrób policzymy inaczej, przemysłowy musicie doliczyć wszystko + zysk.Nieprawdą jest, że droga, prawdziwa kiełbasa się nie sprzeda.Sprzeda się, ale w dużo mniejszej ilości i pod warunkiem, że kolejna produkcja będzie tak "prawdziwie domowa" jak pierwsza partia.Niestety z tym jest najgorzej. Cytuj www.wyroby-domowe.pl Miro zaprasza na zakupy.Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydajeBlog: Wyroby domowe wg MiroFB: Własne wyroby domowe Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279253 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
BazylWidzew Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #19 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Ja jak robiłem pierwszą kiełbasę to policzyłem i wyszło mi 16 czy 17 zł za kg. samych surowców. Doszedłem do wniosku że nie będę się denerwował widząc w sklepie wyroby kiełbasopodobne po 8 czy 9 zł i nie liczę ile kosztują moje wyroby. Cytuj TYLKO WIDZEW RTS !!! Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279254 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
arkadiusz Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #20 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Cena za kg. wyszła mi 9.13zł Weź pod uwagę, że wołowina jest dość droga a pewnie jej nie dawałeś. Cytuj Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,jak wielkiego zadania się podejmuje,bo będzie musiał wymyślićjeszcze dwadzieścia innych kłamstw,żeby podtrzymać to jedno.(Alexander Pope)Nie odpowiadam na PW. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279255 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
abratek Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #21 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Artur Dor, np na stronie głównej - dla ułatwienia podam skłąd na5 kilo surowca : 1. Wieprzowina kl I nie peklowana 1,0 kg 2. Wieprzowina kl II nie peklowana 3,5 kg 3. Wołowina kl I lub II nie peklowana 0,5 kg Cytuj Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/ Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279259 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Artur Dor Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #22 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 arkadiusz, dałem tylko to co jest w wykazie, nie wiem czemu ale nie ciągnie do wołowiny z UE (intermarche) a innej chyba nie widziałem w okolicy - lokalne sklepiki nie ściągają takich specjałów które nie zejdą z pólek - a kto kupi mięso za około 30PLN/kg Cytuj Pozdrawiam cieplutko Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się. Ja życzę jak najlepiej Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279260 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
chudziak Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #23 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 U mnie gulaszowe ze sprawdzonego źródla kosztuje zwykle co najmniej 12 zł :mellow: nie mówiąc o łopatce, szynce b/k b/s itd.. Cytuj "...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde Wczoraj snem szczęśliwym, I każde Jutro wizją nadziei." Kalidasa V w n.e. Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279261 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Artur Dor Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #24 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Olga, u Ciebie przechodzi przez kasę w u mnie nie - cena jak dla sklepu a marży nie ma. Ale to pozorna oszczędność sklepy maja około 10-15 % marży na mięso - nie jest oszołamiająca kwota Cytuj Pozdrawiam cieplutko Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się. Ja życzę jak najlepiej Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279264 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Julian Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Zgłoś Udostępnij #25 Opublikowano 6 Kwietnia 2013 Potwierdzę, przed świętami robiliśmy białą zgodnie z przepisem jaki posiadam w tajemnej księdze. Po zakupach i kalkulacji kosztów nie licząc prądu, drewna do wędzarni, i moich RBH koszt kilograma ok 18zł. Biała oczywiście z karkówką i mięsko z masarenki a nie VACUM z chłodni. Także uważem, że lepiej kosztów nie liczyć tylko delektować się smakiem. Pozdrawiam Cytuj Odnośnik do komentarza https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8059-koszt-naszych-wyrob%C3%B3w/#findComment-279265 Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania...
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.