Skocz do zawartości

Wędzonki Arkadiusza


arkadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 255
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zawsze wolalam balereon od szynki ..ale TAKA :thumbsup:  szynka i do tego chrupiaca bagietka a na wierz plasterek  malinowego pomidorka ..az slinka leci  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  szynka i do tego chrupiaca bagietka a na wierz plasterek  malinowego pomidorka ..az slinka leci 

 

Ja bym jeszcze tą bagietkę  masełkiem posmarował. :D  

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja bym jeszcze tą bagietkę  masełkiem posmarował.   
oooo!! a jeszcze takim domowej roboty ! :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I szynka Dziadka Arka gotowa.Tym razem bez skóry.
No nie darmo masz ten żółty kolorek :thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wygląda apetycznie, a z jakiego mięśnia ?

 

Ja tam widzę co najmniej 3 mięśnie. :tongue:  

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uwędziłem szynki, sparzyłem zgodnie zaleceniami tego forum i no właśnie. Zewnętrzna warstwa 2-3cm ma inny kolor, nie jest surowa. Środek ma ładny kolorek i jest surowy.

I mam prośbę, czy możesz podać cały cykl produkcyjny szynki Dziadka Arka i szynki gotowanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolno, wolno... :D Gdybyś uwędził, a przede wszystkim sparzył szynkę wg naszych zaleceń, zaręczam Ci, że na pewno nie byłaby surowa w środku.

Napisz po kolei, bardzo dokładnie, co robiłeś, jakie temperatury, czasy, procesy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwędziłem szynki, sparzyłem zgodnie zaleceniami tego forum i no właśnie.

 

Po objawach widzę, że chyba nie tak jak z forum.Opisz dokładnie jak pisał Maxell to błąd się znajdzie.Ze szczątkowego opisu wynika, że masz sparzone powierzchniowo a w środku już nie.Chyba z termometrem do pomiaru w środku jest coś nie tak, albo go nie użyłeś.Jeśli nie masz termometru to powinno się parzyć ok. 50 min/kg

 

 

Arku pochwal się, co to za pyszne kiełbaski wyrobiłeś - ze swego przepisu ? ślinka leci ...

 

Ta z lewej ( krucha) to 60% I wp. i 40 % podgardla, a ta z prawej to parówkowa 50% III wp ( mięso z golonek) i 50 % podgardla.Po dokładniejszy przepis zapraszam na PW. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Temp gotowania 85st , do osiągnięcia temperatury wewnątrz 69st.

 

Sprawdź termometr. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli występują takie objawy,m o jakich pisałeś wcześniej, to niestety, ale nie wierzę, że zachowałeś te parametry podczas całego parzenia. Przeanalizuj wszystko jeszcze raz. Gdzieś popełniłeś błąd/błędy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali poprzednicy temperatury były inne jeśli masz szynkę surową w środku :(

Piszesz temperatura wewnątrz ale termometr wbiles do samego środka szynki czy tylko centymetr dwa bo jeśli tak to masz odpowiedź ;)

Następnym razem duże szynki takie 3kg i więcej wrzucaj na wrzątek i pogotuj z 10min potem obniż temperaturę a termometr wbijaj do samego środka szynki ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uwędziłem szynki, sparzyłem zgodnie zaleceniami tego forum i no właśnie.

 

Po objawach widzę, że chyba nie tak jak z forum.Opisz dokładnie jak pisał Maxell to błąd się znajdzie.Ze szczątkowego opisu wynika, że masz sparzone powierzchniowo a w środku już nie.Chyba z termometrem do pomiaru w środku jest coś nie tak, albo go nie użyłeś.Jeśli nie masz termometru to powinno się parzyć ok. 50 min/kg

 

 

Arku pochwal się, co to za pyszne kiełbaski wyrobiłeś - ze swego przepisu ? ślinka leci ...

 

Ta z lewej ( krucha) to 60% I wp. i 40 % podgardla, a ta z prawej to parówkowa 50% III wp ( mięso z golonek) i 50 % podgardla.Po dokładniejszy przepis zapraszam na PW. 

 

mistrzu po proszę, bo ślinotoku dostanę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell

Jeśli występują takie objawy,m o jakich pisałeś wcześniej, to niestety, ale nie wierzę, że zachowałeś te parametry podczas całego parzenia. Przeanalizuj wszystko jeszcze raz. Gdzieś popełniłeś błąd/błędy.

 

No właśnie chciałem mieć do czego porównać. Dlatego prosiłem Arkadiusza aby opisał jak On to robił. Ale jeżeli to jakaś tajemnica to trudno, będę musiał sam dojść do tego.

Edytowane przez Stalesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz jakikolwiek przepis branżowy dot. szynki wędzonej i parzonej. Tam jest wszystko. Znajdziesz w subforum Branżowe receptury masarskie.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosiłem Arkadiusza aby opisał jak On to robił.

 

To żadna tajemnica tylko jestem z doskoku bo trochę roboty przed świętami :D .Szynki kulki po wędzeniu prosto z wędzarni  wrzucam do wody o temp. 82-85º C i parzę w tej temperaturze aż szynka w środku będzie miała 67 -68 ºC.Po parzeniu można wrzucić do zimnej wody celem szybkiego wystudzenia. Tą na zdjęciu parze inaczej.Wrzucam prosto z wędzarni do wody o temp. 100º C i gotuje szynkę 15 min. następnie dolewam zimnej wody, żeby uzyskać temp. 82-85º C i w tej temperaturze parzę do 65º C w środku i tej do zimnej wody nie wrzucam tylko wieszam do ostygnięcia.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak robiłeś to sprawdź termometr na wrzącej wodzie i "pod pachą" ... może się okazać ze Ty nie żyjesz a wrzatek ma niecałe 90st ;)

Innej możliwości nie ma.

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.