Skocz do zawartości

Tusiaczkowy sprzęcior


tusiaczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 376
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tusiaczek nie będzie się bawił z żadnym pedałem. Na pewno zrobi jakieś WI-Fi na Bluetoothcie i to w dodatku Hi-Fi.  :D

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może Cię nawiedze z GN pełnym wsadu do puszek ;)

 

 

Piotrek i do tego dużą puchę coby na raz wszystko weszło ..... będzie więcej czasu na pogaduchy :D :D

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem chwilkę żeby się pobawić w restaurację zamykarki do puszek. Całość została rozebrana do ostatniej śrubeczki następnie chemicznie wyczyszczona i wypolerowana. Zamontowany napęd elektryczny. Specjalnie odwróciłem maszynę na podstawie żeby mi silnik z przodu nie przeszkadzał. Dzisiaj jeszcze pobawię się z zasilaniem, pedałem do uruchamiania i rewersem oraz ustawię docisk rolek zamykających i maszyna będzie gotowa do pracy :)

No tak, brawo!!! :clap: :clap: :clap: Pięknie. A ja napisałem i żadnej odp. nie dostałem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tusiaczku, wygląda dużo bardziej profesjonalnie od tych wynalazków z wiertarką na statywie ! Może Cię nawiedze z GN pełnym wsadu do puszek ;)

 Piotrek, przecież wiesz gdzie  :cool: A te na statywie od wiertarki to jakieś nasze rodzime wydumki... jakieś 20% puszek idzie w kanał bo niedokładnie zamknięte.

 

 

Pięknie. A ja napisałem i żadnej odp. nie dostałem.

   A coś mnie się z PW porobiło i poszło wszystko w kosz...

Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Projekt zamykarka uznaję za zakończony. Nasz ulubiony silnik pasuje idealnie do tego urządzenia. Nic nie trzeba przerabiać czy kombinować. Wystarczą dwa lekko podgięte kawałki kątownika.Nawet układ PWM nie jest potrzebny bo obroty są w sam raz. Rolki dociskowe ustawione, zasilanie z pedała podłączone czas zamykać...

 

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No to koniec puszkowania "na raty"... Do kolekcji sprzęciorów dołączył właśnie 23 litrowy szybkowar Kapp. Troszkę puszek na raz chyba w niego wejdzie...  :cry:

 

post-44979-0-76255800-1526556445_thumb.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od jakiegoś czasu niektóre rzeczy typu polędwice czy wołowinę na Pastrami parzę za pomocą cyrkulatora do sous vide. Polecam przeglądanie portali z ogłoszeniami... Najczęściej używam cyrkulatora Klarstein, kupiłem go chyba jakieś dwa lata temu i mimo że mam jeszcze dwa inne ten moim zdaniem jest nie do pobicia. Ponieważ nie odkamieniałem go od samego początku to ostatnio mi "zwariował" i trzeba było poszukać nowego. Jakież było moje zdziwienie jak znalazłem na Alledrogo gościa który sprzedawał 3 szt. takich nowiutkich cyrkulatorów po... 40 zł/szt z opisem że sprzedaje jako uszkodzone bo urządzenie się nie włącza... Po prostu gość nie umiał tego uruchomić bo tam robi się to dość specyficznie. No i mam 3 nowe cyrkulatory  :rolleyes:    Warto czasem poszukać okazji... A do tematu Sous Vide wrócę niebawem bo mam już po wielu próbach i testach w zasadzie w 95% dopracowany przepis na Pastrami, dokładnie takie jakie dają w Katz`s Delicatessen... z tą zaletą że można tak zrobić praktycznie każdy kawałek wołowiny a nie tylko mostek :cool: Spora część forumowiczów próbowała moje pierwsze wersje ale to jest coś przy czym te wszystkie "petardy" się mogą schować... :cool:

 

post-44979-0-42082200-1543484004_thumb.jpeg

 

post-44979-0-49726000-1543484009_thumb.jpeg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden chętny  ;)  jak by co  :D  tez na 1 szt  ;)

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji  :laugh: Zdarza mi się używać jednorazowo dwóch, a czasem nawet trzech cyrkulatorów (za pomocą dwóch idealnie parzy się cała szynka z kością w pojemniku GN). Szukajcie a znajdziecie jak mawia pismo...  :cool:

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szukajcie a znajdziecie jak mawia pismo.
;)  :D  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów mnie wuju...  :laugh:

Jak by ktoś się naprawdę upierał to mogę mu opędzlować cyrkulator z Lidela. Praktycznie nówka bo jeden się był i zepsuł ale Lidel ma tak fajny serwis że wymieniają na nówkę nawet jak się nie ma paragona  :) Strasznie mnie tym zaimponowali  :cool:  Oddam po kosztach za stówkę plus koszty wysyłki. Uprzedzam, nie jest tak fajny jak jakaś Anova, Joule czy nawet moje Klarsteiny ale jakos tam daje radę  :D

 

post-44979-0-14900300-1543514483_thumb.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator nieaktualny, znalazł nowego właściciela... :cool:

 

A jeżeli chodzi o zabawę w Sous Vide to jako znany szeroko w świecie gadżeciarz właśnie sprowadziłem sobie takie cudeńko...  :w00t: Jak ja uwielbiam te moje zabawki...  :devil:

 

post-44979-0-85137100-1543574832_thumb.jpg

 

post-44979-0-56759000-1543574838_thumb.jpg

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieeee, to był czysty przypadek  :cool:  Kolega zrobił kilka szt obudowy na CNC i jakoś tak szkoda było wywalić to się zrobiło... Jednorazowa akcja

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeżeli chodzi o zabawę w Sous Vide to jako znany szeroko w świecie gadżeciarz właśnie sprowadziłem sobie takie cudeńko... :w00t: Jak ja uwielbiam te moje zabawki...

 

Właśnie szukam coś takiego dla siebie na gwiazdkę.  Czy twój jest marki Searzall?  Jak się sprawuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.