Skocz do zawartości

Biała kiełbasa


basienka12

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Chcę zrobić z 3 kg białej kiełbasy. Czy są tu przepisy na takową? Szukam i nie umię znaleźć

Wyszukujemy przez wyszukiwarkę na forum oraz przez wyszukiwarkę na stronie głównej.

Najlepiej zrób wg klasycznego przepisu ze strony głównej:

http://wedlinydomowe.pl/kielbasy/nietrwale-surowe/7-kielbasa-biala-surowa

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Robię białą według linka EAnny - ale nie chce mi się teraz śmigać za wołowiną.

Mam 2kg szynki i 2kg podgardla....

 

Czy bez wołowiny też może być...

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełbasa biała to moim zdaniem tylko na ll wołowej.Zupelnie inny smak (lepszy) niż na lll wp.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie inny smak (lepszy) niż na lll wp.

Też tak uważam i to nie dotyczy tylko białej.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....no i bez wołowiny i też zjadliwe.....nawet bardzo :D:tongue:

post-44876-0-01207300-1509197171_thumb.jpg

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

..no i bez wołowiny i też zjadliwe.....nawet bardzo :D:tongue:

 

 

Wołowinę dodawano do wyrobów ze świniobicia  na wsiach jak była tańsza od wieprzowiny albo porównywalna .  :D  

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam z Andrzejem, w latach 70 ubiegłego wieku zalecenia dyrekcji Centrali Przemysłu Miesnego mówiły o tym żeby zastępowac tam gdzie się da wieprzowinę mięsem wołowym.

A i jeszcze, nie zapomnijcie do mięs kutrowanych dodać - upostaciowane białko niemięsne uwodnione, ale nie więcej jak 8% całego wsadu.

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że przy białej wołowina to nie jest materiałem zastępczym tylko podstawowym.Ill wp. to materiał zastępczy .Po drugie dzisiaj kupowałem ll wołową w cenie 12,50 a mięso z golonek było w cenie 16zł.Jak z tego widać wołowina nadal tańsza od wieprzowiny.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

do mięs kutrowanych dodać - upostaciowane białko niemięsne uwodnione, ale nie więcej jak 8% całego wsadu.
Dobrze ,że z kutrami nie jest tak powszechnie - PePe  :thumbsup:  :clap: - to jest to czego powinniśmy unikać - Bardzo dobry post  :thumbsup:  - no cóż łamiemy te zasady  ;)  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wołowina w Makro a mięso z golonek w innym miejscu.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arkadiusz za odpowiedź.

Ja dodaję jak akurat mam... wołowinę lub golonkę, obydwa warianty mi i mojej rodzinie smakują.

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio, jak bylem w Makro, wołowina   II była po 13,50 . Karkówka po 12,59, łopatka 11,12 zł., schab po 12,13 zł., a szynka 11,50 zł.

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wołowina   II była po 13,50

Przerabiałem te wszystkie "dwójki". Oznaczenia mają podobnie jak wieprzowa - 90/10, 80/20, 70/30. Jeśli nawet jest po 12, to wykroić i odrzucić trzeba z tego co najmniej 25 %. Wtedy już nie jest po 12 czy 13,50 tylko po 15 czy 17. A na dodatek przeważnie to mięso nie klei, podobnie jak już od jakiegoś czasu goleń, więc nie ma sensu go kupować i się wściekać. Od jakiegoś roku pewnie, kupuję tylko policzki, są droższe ale "wchodzą" w całości i mają świetną kleistość.  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat kupiłem wp.II po 9,50 zł, 70/30 i nic nie trzeba było odrzucić. Wołową II nie kupiłem, bo mam golonkę po 9,00 zł, bez skóry i kości, to lepiej mi się opłaca. A z tą pakowaną wołową II masz rację. Nad policzkami też się zastanawiałem i chyba następnym razem kupię na próbę.

 

Serdeczne pozdrowienia

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wp.II po 9,50 zł, 70/30 i nic nie trzeba było odrzucić

Tak ale o wołowinie II kl. pisałem. 

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Pawle, że pisałeś o wołowinie. Ja natomiast jak byłem w Makro to kupiłem wp. II i nic nie musiałem z niej odrzucić, była naprawdę prawdziwa wp.II.

 

Pozdrowionka

Przywileje kilku ludzi nie czynią ogólnego prawa.- Wincenty Kadłubek

 

Dokarmianie forumowego prosiaczka za FREE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i nic nie musiałem z niej odrzucić

Z II wieprzowej też nic nie odrzucam.  

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.