Skocz do zawartości

Electra i jej "podwórkowa wędzarka"


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Annam a spare ribs u Was tez drogie sa ?bo u nas drozsze od karkowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ty wiesz, ostatniona obiad mialam i nie pamietam ceny  :facepalm: , ale chyba drozsze od karkowki.  U nas wolowina jest droga . Cielecina w zesonie jest tansza, ale trzeba przynajmniej polowke kupic.

 Jesli zas masz na mysli wieprzowe to u nas teraz dziela na hamerykanskie ( takie dlugie ) i chinskie ( krotkie i pelne miesa ) te pierwsze drozsze, ale ile kosztuja?nie pamietam ,tez. :blush:

Edytowane przez ANNAM

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas szwedzkie praktycznie drozsze kazde mieso ,wieprzowina najtansza jest dunska ,wolowina (  irlanska i niemiecka tez tansza ) cielecina jest ogolnie droga za wsze. Wolowina hamerykanska tez droga ,poledwica wolowa to az z Nowej Zelandji scgaja i tansza od szwedzkiej.

Mieso jak chce siekupic od "chlopa jest srednio drozsza nawet o 200 % niz w sklepie,

Tu sa czasem takie anomalje ze sklepy robia kampanie jakies mieso w danym sklepie potrafi byc o 50% tansze niz identyczne tego samego producenta w innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj nowe proby wedzarkowe ( wyprobowalam tez nowe zrabki bukowo /olchowe)

Boczek : jeden zwijany i 2 kawalki ..tak sie prezentuja zaraz po wyjeciu z wedzarki,

post-58387-0-31350500-1407694618_thumb.jpg

 teraz sie parza, jestem bardzo ciekawa smaku ,zapach piekny ,boczek nie zaslony ( nie moglam sie powstrzymac zeby takiego "ciagutka" nie posmakowac)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak sie prezentuja zaraz po wyjeciu z wedzarki,

 

Na fotce wygląd przepiękny . Jestem pewien że będziesz bardzo zadowolona ze swojego wyrobu :D:thumbsup::clap: :clap:

 

 Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Andrzeju , :) Staram sie pamietac o osuszaniu i wszystko robic na spokojnie ,moj maz to chcialby wszystko na juz ( pozwalam mu tylko na rozpalanie grylla) :tongue:

Edytowane przez electra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli, a jak.. my! kobiety zdolne jestesmy :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli, a jak.. my! kobiety zdolne jestesmy :tongue:

Zdolne jesteście jak ktoś Wam podpowie no i warunek, że posłuchacie.  :tongue:  :laugh:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel sluchac trzeba ( czasem tylko wybiorczo ) ja staram sie i sluchac i wyciagac wnioski ..napewno by tak nie wygladalo to co robie zeby nie to forum i rady wszystkich co sie dziela swoimi doswiadczeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paweljac Ty podpowiadaj i podawaj przepisy , a my bedziemy sie uczuc :):D:thumbsup:

To rozumiem  :D

 

 

Donato, wędzonki pięęęękne.  :clap:

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje Wam wszystkim slicznie za pochwaly ,caly czas sie ucze i podpatruje doswiadczonych by moje wyroby byly jak najladniejsze i najsmakowitrze ..bo juz sa lepsze od sklepowych to wiem napewno :)

 

Moj TZ dzis mnie zszokowal z rana ..wyjal ostani kawalek chleba z zamrazalnika i mowi"musisz upiec nowy ,sklepowego nie bede jadl" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i"musisz upiec nowy ,sklepowego nie bede jadl" :)

 

 

Moim zdaniem to taka informacja bardzo cieszy i mobilizuje do robienia domowych wyrobów . :thumbsup::clap::)

 

Tym sposobem będziesz miała więcej zajęcia w domciu . :D

 

 Pozdrawiam gorąco

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju ja mam zajec w domu sporo :) to ze zaczelam robic wedliny poprostu wyszedl z faktu ze sklepowe staly sie poprostu coraz gorsze ..chleb to inna bajka poprostu przypadek ..upieklam raz a bo tak... wszyscy robia to i czemu nie mam sprobowac no i wpadlam na amen :)

a dzis mam jeszcze 5 l konfitury z wisni do "zasloikowania" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek sparzony, wyladowal w lodowce a tak wyglada w przekroju ( cieniutkie toto ze niewiem) :facepalm:

post-58387-0-48650600-1407778807_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzonki bardzo smaczniaście wglądają :D

 

 

 

cieniutkie toto ze niewiem

Cieniutki nie cieniutki, ale ze skórą :D

U nas skórkowańcy boczek bez skóry sprzedają, bandyty :devil: a ja tak skórkę wędzoną lubię :D :D

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio boczek juz mam teraz tylko potrzebny porzadny chrzan...znam juz miejsce gdzie rosnie ,wiec bede miala zaplakanego chlopa w domu :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babcia moja to samo wyprawiała z dziadkiem. Pamiętam jak dziś. Płakał jak bóbr.

Ciepło pozdrawiam.

dyzio

__________________________________________

Hołduję rozkoszom stołu, dzbana i łoża. (kolejność przypadkowa)

 

nie zapominaj o Panu "S"

http://wedlinydomowe...go-forumowicza/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.