Skocz do zawartości

"Na noże"


miro

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu przyszedł klient i zażyczył sobie nóż firmy DICK.

Malutki, taki jak do obierania ziemniaków.

 

post-39755-0-04426300-1511212676.jpg

 

Ale ten nóż używał od lat do filetowania ryb i tylko taki, żaden inny.

Sprawdziłem cenę i ......za takie maleństwo trzeba dać ponad 150 zł.

Szczerze, to popukałem się w głowę kiedy wyszedł, bo po jaką cholerę taki nóż i za takie pieniądze.

 

Jednak kiedy przyszedł i wziąłem go do ręki i na próbę pokroiłem mięso, to szczęka mi opadła.

Ten nóż tnie jak skalpel. Praca nim to niewiarygodna przyjemność, a trybowanie mięsa to poezja łatwości.

 

Gdyby było mnie na niego stać, to od razu zamawiam i kupuję.

Tak więc i może Punto dojedzie do celu jak i Audi, ale jaką rozkoszą jest podróżowanie luksusowym samochodem.

Kogo na to stać, niech używa do woli, to jego sprawa i jego pieniądze.

 

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

A że grom forsy - pomijając, że dla jednego grom, dla innego drobne - może nie mam na co odkładać? Albo nie mam ochoty odkładać, bo akurat trumnę chciałbym mieć skromną?

Twoja kasa i nikomu nic do tego co sobie z nią robisz, a do grobu nie weźmiesz ...... I tak trzymać! 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Człecza przy­padłość tocząca z ust pianę, gdy to, co ma ktoś, nie je­mu jest dane. 

Tylko po co?

Dla mnie, jak ktoś ma lepiej to mnie to cieszy.

Znam wielu bardzo bogatych ludzi i  nie zazdroszczę, a wręcz odwrotnie....podziwiam..... że doszli niejednokrotnie ciężką pracą do takich sukcesów.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak Miro , cieszy mnie gdy ludzie cos maja i z czego sie ciesza , nie wazne czy mnie na to stac czy nie ...kobiety kochaja kupowac ciuchy mam znajoma ktora ma chyba ze 100 kiecek , ja mam moze 2 ..stac mnie kupic nawet te sto ale ja nie lubie chodzic w kieckach ..no a zamiast kiedek kupuje whisky choc jej nie pije ale fajnie sie prezetuja w barku ,a co:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mnie stać i lubię mieć ładne, porządne rzeczy? Może np. przyjemność mi sprawia, jak wezmę taki nóż do ręki, albo sobie patrzę na swój samochód w garażu?

 

Dlaczego przyjemność posiadania porządnego noża ma być czymś gorszym (albo lepszym), od przyjemności posiadania kasy, której się na ten nóż nie wydało?

Nawet jeśli używałbym go dwa razy w roku. :)

 

A że grom forsy - pomijając, że dla jednego grom, dla innego drobne - może nie mam na co odkładać? Albo nie mam ochoty odkładać, bo akurat trumnę chciałbym mieć skromną?  :D

 

 

:D:clap: :clap: :clap: :clap: :thumbsup: !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wychodzi, na to ,że ten z audi to pajac?

 

Nie powiedziałem tak, że ten kto ma takie noże to pajac. Nie o to mi chodziło. Może trochę źle napisałem. Chodziło mi o to, czy rzeczywiście kupujecie takie drogie noże, czy tylko piszecie, że je kupujecie, a w rzeczywistości używacie zupełnie innych.

Jeżeli rzeczywiście kupujecie, to proszę bardzo, kupujcie, i używajcie do woli. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, a w rzeczywistości używacie zupełnie innych.

Todek - kupuję dobre noże - dobry nóż - starcza Ci na wiele lat - krojenie ostrym nożem jak zapewne wiesz to przyjemność - codziennie coś kroisz - chyba , że nie Ty -  krojenie tzw druciakiem i jeszcze przytępionym  :facepalm:  :no: .Nie znaczy ,że dobry nóż musi być bardzo drogi  ( ale cena nie wynika z fanaberii tylko jakości)- do rozbiórki mięsa używam np.  polkarsy  i też się nimi swietnie kroi - sa do tego dedykowane :yes: - no może trochę częściej trzeba ostrzyc .- też są dobre :yes:

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niektórzy po prostu lubią mieć dobre rzeczy

Myślę, że każdy wędliniarz, również amator, marzy o dobrym trybowniku.

 A jak ma słabe ręce (jak ja  :facepalm: ) to dobry nóż jest podstawą.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.