Skocz do zawartości

Przechowywanie wyrobów


beiot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też w wekend wędzę i wszystko do lodówy się mi nie zmieści. Kiełbasę, boczki, słoninka zostaje w wędzarce - moim zdaniem, lepsze warunki niż w lodówce :)

Dziadek miał wędzarkę na strychu (murowaną) i pamiętam, że po wędzeniu - co nie parzone to zawsze tam sobie potem wisiało, dopóki się nie zjadło.

Edytowane przez grzech25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje wyroby odrazu parzę po wędzeniu i zebty miec spokój i jedynie właśnie boję czy parzenie niema złegop wpływu na długie przechowanie wędlin w lodówce

Nigdy nie byłem w takiej sytuacji jak ty, ale ja zawinąłbym w folię tak jak radzi kolega zazielony po wędzeniu i wystudzeniu, a sparzyłbym dzień przed oddaniem znajomemu. Edytowane przez osid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość ArkoGdynia

 

 

to obgotowywać czy tylko wędzone w worki ?
 

 

Możliwe są dwa podejścia...

 

1) po wędzeniu można wyrób od razu sparzyć lub podpiec w wędzarni, następnie po wychłodzeniu można popakować próżniowo i przechowywać w lodówce, lub zamrozić. Rozmrażanie należy wykonywać po woli w lodówce. Plusem tego podejścia jest to że przygotowujemy do spożycia od razu większą ilość produktów a później po rozmrożeniu są od razu gotowe do konsumpcji.

2) Po wędzeniu i wychłodzeniu można zapakować próżniowo i zamrozić. Rozmrażanie takiego produktu należy przeprowadzać po woli w lodówce. Następnie po całkowitym rozmrożeniu wyciągamy z worka i parzymy w "standardowych" warunkach. Po wychłodzeniu można konsumować. Plusem takiego podejścia jest "świeża" wędzonka, jednak na dłuższą metę jest to sposób "upierdliwy" w stosunku do mrożenia sparzonego produktu ponieważ za każdym razem musimy parzyć przed konsumpcją kolejną sztukę wyrobu. 

 

Z Dymnym pozdrowieniem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

Jak zamrażać wyroby (wędzone i parzone), żeby były nak najdłużej przydatne do spożycia i żeby nie obsychały?

Zapakować próżniowo. 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dostaniesz starszy model , ale idź w tą stronę. Woreczki oczywiście moletowane.

http://allegro.pl/proficook-1080-prozniowa-zgrzewarka-do-folii-i5793445016.html

Prawie na Kurpiach ? Ostrołęka ?

Edytowane przez Wujaszek Tom

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W tajemnicy przed sąsiadami ;) przyznam się, że czasem po kilka dni u mnie wiszą wyroby, zabezpieczone przed nieproszonymi gośćmi  :) Nawet w lecie czasem na następny dzień dopiero wyjmuję, a przy temperaturach jakie mamy, to już całkiem :) Oby tylko po kilka razy nie mrozić, bo będzie kuku :)

Edytowane przez qba-69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku sąsiad niegroźny, dostaje coś "na ząb" przez płot i spokój :) Chodzi o różne żyjątka typu: gryzonie, ptaki i tym podobne :D Zasuwam otwory wylotowe i zamykam drzwiczki paleniska, żadna bestia się nie dorwie do moich smakołyków :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja swojego sąsiada też musiałem "przekupić" wędzonką,  bo ostatnio go mocno przykopciłem w czasie wędzenia ;). Co do Zgrzewarek próżniowych to możecie polecić konkretne modele? Rozrzut cenowy jest ogromny a wiadomo Polak chce "dobre i tanie" :thumbsup:

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.