Skocz do zawartości

Lato -czas na przetwory


Małgoś

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Sprawdziłem i :
... i przeszukałeś tylko ten temat :D

Zobacz jaki masz napis w wyszukiwarce (podpowiem: "Ten temat") i na co go możesz zmienić (podpowiem: "Forum").

 

Testować, testować i jeszcze raz testować.... :)



Dodano: 29 wrzesień 2013 - 14:42

 

 

ale też nic nie pokaże
no chyba będę musiał zrobić print screena ;)

"Słabi ludzie szukają zemsty, silni wybaczają, a inteligentni zwyczajnie ignorują."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 411
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

na którym jestem adminem
Todek, mam takie drobne pytania : czy może na jakimś motocyklowym? i czy jesteś administratorem czy moderatorem?
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to może tak. Moja Pani, znalazła, gdzieś w swoich zapiskach taki oto przepis: :D

Sos słodko-kwaśny

 

- 3 kg pomidorów

- 1 puszka ananasa

- 1 kg cebuli

- 2 papryki czerwone

- 2 papryki żółte

- 1 puszka kukurydzy

- 10 zb czosnku

- 1/2 łyżki chili Kamis

- 2 łyżki musztardy

- 2 łyżki papryki słodkiej, mielonej

- 1 łyżka curry

- niepełna łyżka pieprzu czarnego

- 3 szklanki cukru

- 1 szklanka octu

- 2 łyżki soli

- 2 łyżki mąki ziemniaczanej

 

Wykonanie:

Pomidory sparzyć, zdjąć skórkę, usunąć nasiona i pokroić w kostkę, cebulę w kostkę i wymieszać z pomidorami. Mieszaninę gotować na małym ogniu około 1 godz.

Dodać ananasa pokrojonego w kostkę, paprykę w kostkę i pozostałe składniki. Gotować około 30 min.

Mąkę wymieszać z sokiem z ananasa, dodać do sosu i zagęśćić ciągle mieszając.

Gorące składać do słoików, nie pasteryzować.

Smacznego. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę dostawa aronii, przepisy na soczek, dżem i może coś mocniejszego potrzebne. Proszę o pomoc, nie mogę się w tym "nowym" otoczeniu odnaleźć. Edytowane przez pis67
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PISu. Ja aronię zasypuję w słoju cukrem w stosunku 1:1, podobnie jak np. wiśnie, absolutnie beż jakiegokolwiek dodatku wody. Odstawiam w nasłonecznione miejsce na ok 4 tyg. W międzyczasie jak aronia już zaczyna puszczać sok, należy przemieszać ze dwa razy dzienni, tak aby cukier się jak najszybciej rozpuszczał. Po ok. 4 tygodniach syrop jest gotowy, więc zlewam go do garnka ze stali KO. Syrop w garnku zagotowuję i gotuję (pasteryzuję) na bardzo małym ogniu ok. 1/2 godz. Następnie wlewam do butelek z gwintem i szczelnie zamykam. Doskonały do herbaty i nie tylko na długie zimowe wieczory. Pozostałe w słoju owoce aronii, zalewam dosyć mocnym alkoholem 50-70% moc trunku dokładnie wg. uznania. Nie wolno tylko zalewać czystym spirytusem. Odstawiam w ciemnym kącie na kilka miesięcy celem uszlachetnienia. Powinno się potrząsnąć gąsiorkiem od czasu do czasu. Po kilku miesiącach najzwyczajniej ambrozja. Można zaczynać konsumpcję wcześniej, ale ja wolę jak sobie postoi przynajmniej kilka miesięcy, nabierając w między czasie tzw. "Mocy urzędowej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę dostawa aronii, przepisy na soczek, dżem i może coś mocniejszego potrzebne. Proszę o pomoc, nie mogę się w tym "nowym" otoczeniu odnaleźć.

Piotrku.. może sie skusisz na moją nalewkę z aronii... :) :)  Twojej Żonce na pewno będzie smakować ...

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/7171-nalewka-z-aronii-halusi/

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja aronię zasypuję w słoju cukrem w stosunku 1:1, podobnie jak np. wiśnie, absolutnie beż jakiegokolwiek dodatku wody. Odstawiam w nasłonecznione miejsce na ok 4 tyg.

 

Skąd ja wezmę nasłoniecznione miejsce? :cool:

 

 

 

Twojej Żonce na pewno będzie smakować ...

 

Moja LP nie cierpii nalewek, a Twoja nalewka szybka jest-do zrobienia. :cool:

 

A przepis na dżem z jabłkami gdzieś jest, słyszałem że to dobry mix. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pis...   zrób dżem z gruszek i aronii  :cool:

 

 


 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja aronię zasypuję w słoju cukrem w stosunku 1:1, podobnie jak np. wiśnie, absolutnie beż jakiegokolwiek dodatku wody. Odstawiam w nasłonecznione miejsce na ok 4 tyg.

 

Skąd ja wezmę nasłoniecznione miejsce? :cool:

 

 

 

PISu, ja stawiam np. w kuchni na parapecie, a przecież na pewno masz jakiś parapet od słonecznej strony. Jeżeli nie, to aronia i tak sok puści, będzie tylko nieco dłużej trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pis... zrób dżem z gruszek i aronii

 

Daj przepis, dżemy  to moja kobietka robi i zrobi. :cool:

 

 

.... to nie dżem ... tylko konfitura :facepalm:

Przepis na konfiturę z aronii i gruszek

2 kg aronii zamrożonej na 24 godziny

1 kg gruszek

sok z jednej cytryny

650 gram cukru

1 płaska łyżeczka cynamonu

Połowę aronii zmiażdżyć , dodać cukier i gotować na małym ogniu często mieszając,,, po kilku minutach gotowania dodać pozostałą część aronii i ponownie zagotować. Gruszki obrać ze skórki i pokroić w małą kosteczkę wrzucić do garnka dodać  sok z cytryny i cynamon. Dusić owoce, aż staną się miekkie, ale nie rozgotowane. Aronię ponownie zagotować, kiedy owoce staną się szkliste dodajemy podsmażone gruszki. Całość dusimy kilka minut na małym ogniu i gorącą konfiturkę przekładamy do słoików, które odwracamy do góry dnem i pozostawiamy do momentu wystygnięcia.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gorącą konfiturkę przekładamy do słoików, które odwracamy do góry dnem i pozostawiamy do momentu wystygnięcia.

Żona tak zrobiła wiśnie - miały "kopa" :)  :thumbsup:   

 

można zrobić tak jak ja robię ... a można słoiki z konfiturą pasteryzować 15 minut...  :) 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić sok z aronii. - ja zrobiłam w tym roku chyba z 16kg.

Olga ... pracowita Tyś jak mróweczka :):clap: ja też zrobiłam choć z nie tak ogromnej ilości. Zmieszałam w sokowniku aronie razem ze śliwkami... wyszedł pyszny sok :) Można też do aronii w sokowniku dodać listki mięty.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikle z wczoraj i reprezentant gruntowy w całej okazałości - nadusha f1, nasiona pozyskałem, i zdobyczny poniemiecki siewnik do warzyw. Jeśli chodzi o synów i córki F1 można je wykorzystać do zasiewów, natomiast z wnuków pożytku by nie było.

post-41160-0-56618200-1381849754_thumb.jpg

post-41160-0-61390100-1381849846_thumb.jpg

post-41160-0-92401200-1381849944_thumb.jpg

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jakiś czas temu miałem okazję spróbować ogórków w słoiku zakupionych w Biedronce.

Były to ogórki nie obierane, pokrojone wzdłuż w plasterki o grubości około 2-3 mm w octowej zalewie. Zalewa miała taki lekko żółtawy odcień. Bardzo odpowiadał mi smak tych ogórków. 

Czy ktoś może posiada przepis na takie ogórki?

Jest sezon ogórkowy, to można by było zrobić kilka słoików. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zalewa miała taki lekko żółtawy odcień.

 

 

Czy ktoś może posiada przepis na takie ogórki?

Pewnie pisało na etykiecie z czym te ogórki :) moje typowania są dwa ... albo w zalewie z curry, albo z kurkumą :) przepisy mam, mogę podać, jednak nie wiem czy smakować będą tak samo jak te przez Ciebie zakupione. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakiś czas temu miałem okazję spróbować ogórków w słoiku zakupionych w Biedronce. Były to ogórki nie obierane, pokrojone wzdłuż w plasterki o grubości około 2-3 mm w octowej zalewie. Zalewa miała taki lekko żółtawy odcień. Bardzo odpowiadał mi smak tych ogórków.  Czy ktoś może posiada przepis na takie ogórki? Jest sezon ogórkowy, to można by było zrobić kilka słoików.
 

 U nas sa znane takie pickle a kurkuma. Podejrzewam ze to takie cos bylo.  Poszperam jak znajde to zaraz wpisze.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.