Skocz do zawartości

Krew z kaczki


electra

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktos wie gdzie w okolicach Warszawa - Minsk Mazowiecki mozna kupic krew kacza lub gesia do zupy czerniny?

Dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się chętnie dowiem. @arkadiusz ma "dojścia" do wieprzowej, to może wie coś o kaczej.  :)

Edytowane przez paweljack

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kaczej nic nie wiem.Tam gdzie zamawiam wieprzową o kaczej tylko pomarzyć.Jak bedę na targu to mogę popytać.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew kaczą  przeważnie "dokładają" do kaczki przy jej zakupie na różnego typu "ryneczkach".

W Wielkopolsce również można dostać ją w lokalnych sklepach sprzedających drób.

Dlatego proponuję poszukać jej w miejscach gdzie sprzedają kaczki.

Edytowane przez Wirus
Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas, na Śląsku, też bywa w sklepach - pawilonach sprzedających wyłącznie drób.

Zamrożona w pojemnikach. Bywa okresowo w terminach uboju kaczek, czyli późną jesienią.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Krew kaczą przeważnie "dokładają" do kaczki przy jej zakupie na różnego typu "ryneczkach".

Pamiętam, że sprzedawana krew była z dodatkiem octu, aby nie uległa skrzepnięciu. Dobrych kilka lat nie jadłam czerniny, a bardzo ją lubię.

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że sprzedawana krew była z dodatkiem octu

 

Anuś tak jest do dzisiaj ... na ryneczku kupujesz kaczkę i krew zaprawioną octem . 

 

 

Pozdrowionka ślę .

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał krew z kaczki, w sobotę planuje ubój 10 sztuk.

Z jedną kaczkę też?

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Anuś tak jest do dzisiaj ... na ryneczku kupujesz kaczkę i krew zaprawioną octem .

Andrzejku pewnie gdzieś jeszcze tak jest, ale tu gdzie teraz mieszkam są tylko same kaczki. Ten region nie lubuje się w czerninie.

Dal mnie klimat poznańskich ryneczków był wyjątkowy, pewnie teraz jest tak jak wszędzie prawdziwych drobnych rolników coraz mniej i ''kobitek'' ze świeżym drobiem też. 

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sobie przypomnę jak moja babcia pozyskiwała krew z kaczki

Nacinała głowę?

Fakt, nie był to humanitarny sposób (nie wiem czy go się jeszcze stosuje).

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piksiak ale prosiaczek dostawał obuchem siekiery albo bagnetem w serce.

Świat nie jest idealny.

Lubię czerninę, ale chyba już szybciej odrąbał bym głowę. Nie wiem czy "nie zepsuło by to krwi" ale fakt że szkoda stworzenia (A w sumie to nawet nie wiem dlaczego babcie to robiły).

Edytowane przez wróbel75

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak sobie przypomnę jak moja babcia pozyskiwała krew z kaczki

 

Nacinała głowę?

Fakt, nie był to humanitarny sposób (nie wiem czy go się jeszcze stosuje).

 

Wróbelku...spróbuj uśmiercić kaczkę tak jak kurę ..... chyba że ciachniesz szyję przy samych skrzydłach....

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wróbelku...spróbuj uśmiercić kaczkę tak jak kurę

Ale ja dopiero stawiam kurnik :D

Jeszcze nigdy nie zabijałem ptactwa (raz królika i raz pomagałem w świniobiciu). Tak że Killer ze mnie żaden. Mam nadzieję że poradzę sobie z kurą/kaczką w przyszłości, bo na samych jajach długo nie pociągnę :facepalm:

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wróbelku...spróbuj uśmiercić kaczkę tak jak kurę

Ale ja dopiero stawiam kurnik :D

Jeszcze nigdy nie zabijałem ptactwa (raz królika i raz pomagałem w świniobiciu). Tak że Killer ze mnie żaden. Mam nadzieję że poradzę sobie z kurą/kaczką w przyszłości, bo na samych jajach długo nie pociągnę :facepalm:

Z tym "chyba sobie poradzę" w przypadku uboju kaczek z upuszczeniem krwi to chyba lepiej poszukać jakiegoś instruktora na początek... Mam na myśli to biedne zwierzę. Dawno temu widziałem jak baran latał po podwórzu z nożem wbitym w....w niego. Też tatko mój myślał że poradzi

 

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso jecie, a kaczki tu nikt nie ubije na krew?

Nie wiem jaki jest humanitarny inny sposób, ale ja znam tylko jeden, taki jaki się nauczyłam 

Kaczce wyrywa się piorą na czubku głowy tak trochę do tył i nacina nożem skore.

Łeb w dol do wiaderka jedna ręką wyprostować szyje a druga ręką trzymać mocno pod pacha, wszystko.

Jak ktos miał kury, to kury dziobią się na wzajem własnie w to miejsce aby pozbyć się niechcianej koleżanki

 

 

 

Dal mnie klimat poznańskich ryneczków był wyjątkowy
 

A na którym ryneczku robiłaś zakupy, może już się kiedyś spotkaliśmy

Edytowane przez TOSHIBA

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kaczce wyrywa się piorą na czubku głowy tak trochę do tył i nacina nożem skore.

Trochę to uzupełnię :D

  1. Odsłonięta i oczyszczona z piór powinna być nasada czaszki
  2. Nogi ptaka związane
  3. Ptaka bierze się między nogi - dysponujemy tylko dwoma rękami, więc silne kolana unieruchomią ptaka
  4. Głowę przygina się mocno dzióbem do szyi i mocnym ruchem ostrego noża nacina podstawę czaszki tak, aby przeciąć rdzeń kręgowy.
  5. Krew spuszcza się do podstawionego wcześniej naczynia.

Uwaga: osoby z chorym kręgosłupem mogą nie dać rady, ponieważ nacięta szyja musi się znaleźć w najniższym punkcie aby krew czysto spłynęła, zaś ptak się szamocze.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiem jak ta kaczke ubic i spuscic z niej krew :D  ..ale chyba nie ma miejsca gdzie kupic krew juz bez morderstw na kaczy kuper ;) pozostaje wiec dalej gotowa zupa w knajpie :)

Jak by ktos jakis namiar mial na  krew mial to napiszcie , dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.